Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 1 common:people_all_forms

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ

Date: 3 вересня 2021 о 09:09, Refreshed 27 вересня 2023 о 16:15

ЗВІТ

директора Киїнського опорного закладу загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області

 Шолох Ніни Тимофіївни

за 2020-2021 навчальний рік

Шановні колеги, батьки, учні! На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про діяльність у 2020 – 2021 навчальному році.

В умовах сучасних змін цілі освіти набувають нового трактування та кожний заклад освіти має право йти власним шляхом, самостійно вирішувати і обирати унікальні напрями свого розвитку, необхідні для успішного становлення особистості, реального зростання можливостей для кожного. Тому, впродовж 2020-2021 н.р. трудовий колектив створював сучасний освітній простір, діяльнісне середовище, орієнтувався на компетентнісну школу, продовжував роботу над поширенням реформи, запроваджував нові механізми професійного зростання вчителів.

Вважаю, що успішне управління закладом залежить від активної та творчої участі педагогів, ефективної взаємодії та роботи у команді, реалізації принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства. У своїй діяльності керувалася нормативно-правовою базою, посадовими обов’язками, документами, що регламентують роботу директора закладу загальної середньої освіти:

  • Конституція України;
  • Конвенція про права дитини; 
  • Положення концепції Нової Української Школи;
  • Закони України «Про освіту», «Про   повну загальну середню освіту»;
  • Закон України «Про основні засади мовної політики в Україні»;  
  • Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
  • Державні стандарти початкової, базової і  повної  загальної  середньої  освіти.
  • Наказ МОН України від 09.01.2019 №17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за №250/3322;  
  • Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168.
  • Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджений наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205;
  • Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

Головне завдання школи - надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Як керівник, сприяю формуванню нової організаційної та управлінської культури, позитивного іміджу закладу на рівні ОТГ, області, беру участь в науково-практичних вебінарах, конференціях, підвищуючи управлінську компетенцію.  

1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД

Киїнська школа розпочала свою діяльність у 1897  році як земська школа. Із 1910  –  4-річна трудова  школа. З 1992 року – середня загальноосвітня  школа. У цьому приміщення освітній процес здійснюється із 1994 року.

Освітні послуги у закладі надають 48 педагогічних працівників.  24 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 9 – першу, 2 – другу, 11 – спеціаліст, 2 спеціалісти 8-го тарифного розряду. 13 педпрацівників мають педагогічне звання «старший учитель»,  3 –    «учитель-методист», 1 – «Відмінник освіти України».

За віковим складом:

До 30 років –   4;

31-40 р.    –      8;

41-50 р.  –      14;

51-54 р. –         9;

55-60 р.  –        7;

Понад 60 р.  –  5.

За стажем роботи:

До 3-х років       – 4 вчителі;

3-10 років           – 5 учителів;

11-20 років         – 10 учителів;

21-30 р.               – 14 учителів;

31-40 р.               – 12 учителів

Понад 40 років   – 3 вчителі.

Обслуговуючого персоналу  – 21 робітник (із них – 1 бібліотекар, 0,5 ставки).

У закладі працює психолог та соціальний педагог.

Для надання освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами організовано роботу 5-х інклюзивних класів (1-А, 2-А, 3-Б, 6-А, 8-Б), у яких навчається 6 дітей. Працює 4 асистенти вчителів.

Для роботи з цією категорією дітей створено ресурсну кімнату, використовується в роботі також медіатека.

Із метою підвищення якості освітніх послуг  години варіативної складової використовуються для підсилення навчального компонента, індивідуальних занять із предметів, які виносяться на ЗНО та  предметні олімпіади.

2. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Керуючись законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, Державними стандартами освіти освітня політика в закладі освіти в 2020-2021 н. р. спрямовувалась на пізнавальну, наукову, аналітико-управлінську діяльність, психолого-діагностичну функцію освітнього процесу, на ефективність, дієвість і результативність внутрішньошкільної методичної роботи.

Місія методичної роботи в 2020-2021 н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики. Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

На виконання наказу по школі № 55 від 04.09.2020  «Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками в 2020-2021 н. р.», враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу школи, було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові були тісно пов’язані, взаємодіяли між собою з єдиною метою – досягнення кращих показників навчання й виховання.  

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, діагностико-теоретичне опрацювання методичної теми школи та реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи: педагогічна рада, предметні методичні об’єднання  вчителів, психолого-педагогічний семінар, нетрадиційні форми методичної роботи, методичні тижні, проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів, робота з обдарованими дітьми.

З метою підвищення ефективності організації освітнього процесу у 2020-2021 навчальному році  педагогічний колектив нашого закладу працював  над працював над упровадженням науково-методичної проблеми «Формування конкурентноспроможної особистості  засобами інноваційних технологій» (І етап –  діагностико-теоретичний). Основними завданнями  на цьому етапі були:

•психологічне, організаційне, науково-методичне й матеріально-технічне забезпечення умов роботи над реалізацією нової науково-методичної проблеми;

•опанування навичками впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності;

•моніторинг аналізу роботи, вивчення рівня навичок досягнень здобувачів освіти, їх вихованості.

Із цією метою проведені такі колективні форми роботи:

•круглий стіл «Особливості методики та технологізації освітнього процесу в умовах реалізації Концепції «НУШ» (доповідачі Коломієць Л.Ф., Лозова Л.П.);

•психолого-педагогічний семінар «Організація інклюзивного навчання дітей із особливими потребами в умовах ЗЗСО» (доповідачі Галушка Т.Л., Ковда О.В.);

•педагогічні читання «Педагогіка партнерства як один із важливих компонентів Нової української школи» (доповідачі Онопко М.В., Гордієнко Н.В.).

З педагогами закладу проведені інструктивно-методичні наради: «Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2020-2021 н. р.», «Про організацію роботи з обдарованими учнями», «Урок – основна форма реалізації інноваційних технологій», «Мета й цілі оцінювання у сучасній школі», «Цифрові освітні ресурси на допомогу вчителю».

Упродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розроблення методичних матеріалів, друковані праці, виступи тощо), застосування в роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення кожного учня.

У 2021 році проатестовано 9 педагогів. За результатами атестації:

  • відповідає кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «учитель-методист» - 1 педагог (Галушка Т.Л.);
  • відповідає кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший учитель» - 1 педагог (Піджара В.А.);
  • відповідає кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» - 1 педагог (Янченко Т.А.);
  • відповідає кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»- 1 педагог (Коломієць Л.Ф.);
  • відповідає кваліфікаційній категорії «спеціаліст І  кваліфікаційної категорії» - 1 педагог  (Розсудовська О.М.)

Присвоєно кваліфікаційні категорії:

  • спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Дорошок О.В.; 
  • спеціаліст І  кваліфікаційної категорії  Ступницькій С.В., Хропатій Л.М.;
  • спеціаліст ІІ  кваліфікаційної категорії Кобан М.Ю.

Вивчено та узагальнено досвід учителів: початкових класів Галушки Т.Л., Коломієць Л.Ф., англійської мови Дорошок О.В., географії Янченко Т.А., української мови та літератури Піджарої В.А.

З метою поширення власного педагогічного досвіду в 2020-2021 навчальному році вчителі закладу опублікували свої методичні наробки:

Галушка Тетяна Леонідівна у співавторстві із Кобан М.Ю. (вихователем ГПД) та Геращенко Є.М. (асистентом учителя) розробили методичний посібник «Особливості навчання та виховання дітей із аутичними розладами», який був розглянутий та схвалений до використання у практичній діяльності науково-методичною радою ЧОІППО  ім. К. Ушинського.

Шолох Ніна Тимофіївна на сторінках журналу «Вивчаємо українську мову та літературу» ( №31-33, 2020: «Уроки розвитку мовлення на краєзнавчому матеріалі для 5-8 класів»).

Янченко Тетяна Анатоліївна  підготувала методичні матеріали, що містять вступ, плани-конспекти 13 уроків до розділів ІІІ «Океанія»  та ІV «Америка» програми шкільного курсу 10 класу «Географія: регіони та країни», які були розглянуті та рекомендовані для використання в роботі науково-методичною радою ЧОІППО ім. К. Ушинського.  Матеріали з досвіду роботи Янченко Т.А. розміщені на Методичному освітньому сайті vsimosvita.com та на електронних платформах «Всеосвіта» і «На урок». Це методичні матеріали на основі підручника «Географія (рівень стандарту): підручник для 10-го кл. закладів загальної  середньої  освіти»)  С.Г. Кобернік, Р.Р. Коваленко. – Кам’янець-Подільський: Абетка, 2018. – 256 с.: іл.

Чоботар Тетяна Миколаївна  на сторінках журналу «Позашкілля»  (№1-2, 2021 р.)

Тетяна Борисівна Мельник  має сертифікати, Грамоти та Дипломи:

(Диплом за участь у конкурсі «Фантастична п’ятірка», 3 грамоти сайту «Всеосвіта», 7 сертифікатів за розміщення власних тестів на сайті «Всеосвіта», 27 свідоцтв сайту «Всеосвіта», 10 сертифікатів за розміщення авторського матеріалу на сайті «На урок»);

Стрижневу роль у реалізації методичних завдань, розробленні та запровадженні прогресивних форм і методів навчання та виховання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об’єднанням. Освітній процес у закладі освіти організовували такі  методичні об’єднання:

• учителів початкових класів «Формування в учнів пізнавальної активності на основі концепції Нової української школи» (керівник Онопко М.В.);

• учителів суспільно-гуманітарного циклу «Формування морально-етичного ідеалу, розвиток  інтелекту  учнів на уроках суспільно-гуманітарного циклу» (керівник Савченко Н.Г.);

• учителів природничо-математичного циклу «Підвищення ефективності самостійної навчальної діяльності учнів шляхом упровадження в практику роботи сучасних ІКТ при вивчення наук природничо-математичного циклу» (керівник Ступницька С.В.);

• учителів естетичного  циклу «Удосконалення та підвищення ефективності сучасного уроку як основної форми всебічного й гармонійного розвитку здорової особистості, здатної до самореалізації» (керівник Полулях І.Г.);

• класних керівників (керівник Лисенко Л.С.).

Протягом останніх років школа ефективно працює над упровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій створення ситуації успіху, критичного мислення, інтерактивних технологій, методу проєктів. Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвиток пізнавальної активності учнів, формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей, підготовка учнів до ДПА та ЗНО.

У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи,  круглі столи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи.

У навчальному закладі розроблена модель діяльності методичної служби,

спланована структура методичної роботи.

Координацію роботи методичних об’єднань здійснював методичний кабінет

закладу як осередок методичної та інноваційної діяльності (керівник Галушка Т.Л.).

Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у школі дало змогу покращити зміст навчання, удосконалити методи й форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Усі педагоги закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять із використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. На жаль, учителі закладу не брали участі у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року», що в перспективі залишається питанням, над яким необхідно працювати.

Одним із пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою в плані роботи з методичної підструктури були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

Упродовж 2020 року всі вчителі школи пройшли курси підвищення  кваліфікації, набрали не менше 30 годин. Найпопулярнішими були курси при ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, на освітніх  платформах EdEra, Prometheus, «На Урок», «Всеосвіта». Учителі систематично підвищували  педагогічну майстерність, методичний і науковий рівень, психологічну підготовку. Учителі удосконалювали педагогічну майстерність шляхом самоосвіти, проходження курсової перепідготовки в ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, були слухачами  різних вебінарів.

Дієвим органом у структурі методичної роботи є педагогічні ради, на які виносилися питання звітного, проблемного, організаційного, підсумкового характеру. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості освітнього процесу:  аналіз роботи педколективу у 2019-2020 н. р. та завдання на 2020-2021 н. р. (доповідач Галушка Т.Л.,), педрада-коучинг «Сучасний учитель: нове бачення української школи» (доповідач заступник директора Галушка Т.Л.), «Впровадження інноваційних технологій у освітній процес на уроках географії» (доповідач Шолох Н.Т.),  «Стан викладання української мови. Відповідність рівня навчальних досягнень учнів вимогам програми» (доповідач Шолох Н.Т.), «Співпраця школи, сім’ї, громадськості у формуванні працелюбності особистості» (доповідач Лисенко Л.С.)

Узагальнивши результати вивчення стану викладання навчальних предметів українська мова (5-11 кл.), англійська мова (2-11 кл.), математика (5-11 кл.) наказами по школі та здійснивши аналіз діяльності педагогічного колективу на засіданнях педагогічної  ради, адміністрацією зроблено висновок про позитивні зміни у рівні навчальних досягнень, розвитку, вихованості учнів, їх компетентності, професійній компетентності вчителів закладу.

Важливою ділянкою інноваційної методичної роботи було проведення психолого-педагогічних семінарів, семінарів-практикумів та майстер-класів, коуч-тренінгів, які є формою поширення передового педагогічного досвіду.  На підвищення професійної майстерності педагогів школи, стимулювання їхньої самоосвітньої діяльності спрацьовувала і низка інших заходів відповідного спрямування: щопонеділка  адміністративні наради педагогічного колективу з нагальних питань, інструктивно-методичні наради, консультації для вчителів- предметників.  

Вивчено виконання навчальних програм із предметів за 2020-2021 навчальний рік.  Результати свідчать, що робочий навчальний план, навчальні  програми з усіх предметів виконано в повному обсязі завдяки ущільненню та інтенсифікації матеріалу, який вивчався, дотримані норми й  терміни всіх обов’язкових видів робіт та контролю. Систематично перевірялося ведення  шкільної документації, результативність та об’єктивність оцінювання,  ведення зошитів, класних журналів тощо. 

Діловодство у закладі ведеться українською мовою із застосуванням  технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює  електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними  засобами. Ведеться база даних у програмному комплексі ІСУО, через яку  вчителі закладу  здійснюють вибір та замовлення  нових підручників. Будь-хто із батьків, вчителів та учнів протягом кожного  навчального дня міг у будь-який час безперешкодно звернутись особисто до  директора із тієї чи іншої проблеми. Усі звернення реєструються, уважно  вивчаються і на кожне було відповідне реагування. При вирішенні тих чи інших  проблемних питань в першу чергу враховувались інтереси учнів та закладу.   

План заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2020-2021 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

•окремі учителі недостатньо працювали з обдарованими учнями, не залучали їх до участі в альтернативних олімпіадах;

•педагоги залишилися інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»;

•керівниками предметних МО не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій учителям;

•педагоги недостатньо висвітлюють свої надбання у педагогічних виданнях.

3. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Одним із пріоритетних напрямків роботи директора є забезпечення обов’язкової якісної загальної середньої освіти. 

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти щодо організації навчально-виховного процесу», організована відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Державного стандарту початкової загальної освіти (оновленого), Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, Концепції Нової української школи та інших законодавчих та нормативно-правових документів з питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

Освітній процес побудований на принципах постійно зростаючої складності навчальної діяльності з предметів і самостійності учня у виборі в освітньому процесі.

На кожній сходинці забезпечується реалізація  Державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з  дисциплін  навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров’я.

Успішність проходження кожного рівня і виконання його освітніх завдань забезпечується школою тільки на умовах  усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Державної Національної доктрини розвитку освіти та чинних вимог діючого законодавства педагогічний колектив у минулому 2020-2021 навчальному році працював над виконанням завдань, що окреслені у Стратегії програми розвитку школи, плані роботи, а саме: забезпечення освітніх потреб школярів через  рівний доступу до якісної освіти в умовах реформування сучасної національної школи, школи НУШ.

У школі організовано освітній процес за денною, сімейною (домашньою) формою навчання (1 уч. – 1-Б клас), інклюзивною (6 учнів) формами навчання, що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти.

В умовах карантинних обмежень усі здобувачі освіти навчалися із використанням технологій дистанційного навчання.

Закладом було розроблено, схвалено педагогічною радою від 28.08.2020 р. (протокол №1), затверджено директором школи освітні програми та навчальні плани на основі державних стандартів. У старшій школі на базі 10-11 класів функціонував філологічний профіль (українська філологія).

У 2020-2021 н.р. учні 3- х класів подовжили навчання за новим Державним стандартом освіти відповідно до Концепції «Нової української школи». Учнів 1-3-х класів за рахунок державної субвенції було забезпечено партами, а для роботи в класі наочністю, наборами дидиктичних матеріалів, комп’ютерним обладнанням.

У 2020-2021   навчальному   році  в  освітньому  закладі на 05.09.2020 року навчався  - 391 учень. У початковій школі – 175 учнів, у середній школі 187 учнів, у старшій школі 29 учнів. Протягом навчального року прибуло до школи 15 учнів. Вибуло 3 учні. На сьогодні навчальний рік закінчило 402 здобувачі освіти. ( У минулому році  - 352). Середня наповнюваність класів – 20 учнів. Результати  навчальних досягнень за 2020-2021 навчальний рік  у порівнянні з 2019-2020 навчальним роком такі:

Учнів, які навчаються на високий рівень, – 11 (4%). У минулому н. р. – 25 (9,5 %).

На достатній рівень навчається  –  78 здобувачів освіти  (28,7%). У минулому році – 96 (36,5%).

Учнів, які мають оцінки початкового рівня, – 34 (12,5%). У минулому н. р. – 18 (6,8%).

Базову загальну середню освіту у 2019-2020 н. р. отримали 23 здобувачі освіти. Із них 10 продовжили навчання у 10 класі, 5 –  у технікумах,  8 –  у закладах професійно-технічної освіти.

Із 11 випускників 11-го класу  до вишів вступило –  9,  до технікумів – 2, до  закладів професійно-технічної освіти – 2.

Усі учні 4-х-11-х класів атестовані, окрім учнів 1-А, 1-Б,  2-А, 2-Б та 3-А, 3-Б класів, навчальні досягнення яких оцінювались вербально.

У цьому навчальному році одна учениця 9-Б класу – Соколенко Ірина (отримала свідоцтво з відзнакою) – та одна учениця 11 класу – Соколенко Надія (нагороджена золотою медаллю) – мають досягнення високого рівня, у минулому навчальному році  не було учнів-відмінників ні в 9-му класі, ні в 11-му класах.

Відповідно Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 р. №376, згідно заяв батьків, станом на 31.06.2021 вже видано наказ «Про зарахування учнів до 1-х класів 2021-2022 н.р.». Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті школи. Ця цифра становить 37 майбутніх першокласників (мин. рік - 43). Аналіз списків дітей 5-річного віку, що проживають на території обслуговування засвідчив, що кількість дітей значно зменшилася.

4. ВИХОВНА РОБОТА

Поряд із навчанням, як першорядний пріоритет в освіті є виховання школярів.

У Киїнському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка планування виховної роботи здійснювалося відповідно до нормативних документів, інструкцій та положень, а саме: Конституції України, законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ ст.), Національної доктрини розвитку освіти України, Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні, Конвенції про права дитини, Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, інших законів та урядових рішень у галузі освіти, наказів і розпоряджень Міністерства освіти і науки України.

Виховна робота проводилася згідно з виховним планом школи та планів роботи класних керівників. Було охоплено всі напрямки виховання: патріотичне, громадянське, правове, екологічне, трудове, фізичне, формування здорового способу життя, моральне, етичне, естетичне, екологічне.

Усі виховні заходи були сплановані відповідно до тематики місячників, декад та виховних тижнів.

Протягом року були проведені такі місячники:

- «Безпечна планета Здоров’я»  (формування компетентності здорового способу життя, усвідомлення ролі  навколишнього середовища для життя і здоров’я  людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя «Успіх без здоров’я неможливий – хто здоровий, той щасливий!»);

- «Чумацький шлях» (формування компетентностей: громадянська, підприємливість (усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та     конструктивної участі у громадському житті, на   роботі; уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального  статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави; здатність до підприємницького ризику);

- «IT-Studio «Все у світ»: формування інформаційно-цифрової компетентності (застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення,  пошуку, обробки, обміну інформацією в публічному  просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й   медіа-грамотність, основи програмування, навички  безпеки в Інтернеті. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна  власність);

- «Щедра коляда» (формування компетентності загальнокультурної грамотності –  розуміння власної національної  ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги  до розмаїття культурного вираження інших); 

- «Зернята Дружби та злагоди» (формування комунікативної компетентності ефективного спілкування «Я хочу, я зможу, я досягну»);

- «Зернята мудрості і знань» (формування  компетентності  вміння вчитися впродовж життя. Спілкування державною мовою –  «Цінні знання лише ті, що здобуваються свідомо»);

- «Зернята творчості та креативу» (формування компетентності загальнокультурної грамотності – обізнаності і здатності до самовираження в сфері культури  «Творчість дарує крила»);

- «Паросток злагоди і добра» (формування компетентності екологічної грамотності та основ здорового спосіб життя  «Через очищення душі до гармонії з природою»);

- «Від праці до бою, від роду до роду» (формування компетентності моральної  вихованості «Вогнище родинне на світі білому єдине»).

Метою патріотичного виховання в освітньому закладі є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати та забезпечувати її національну безпеку, знати свої права й обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

Серед заходів з патріотичного виховання для шкільного колективу вже традиційним стало проведення конкурсів, виставок, вікторин, презентацій.

До відзначення в області Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (29 серпня) – оформлено тематичну виставку інформаційно-довідкової літератури «Етапи боротьби за незалежність. Події 2014-2020 років»; інформаційний стенд про загиблих учасників АТО з Чернігівського району «Обличчя пам’яті. Назавжди в строю»; педагоги та учні долучилися до Всеукраїнської акції з нагоди Дня пам’яті захисників України – акції пам’яті «Сонях пам’яті» та  загальнонаціональної хвилини мовчання; проведено флеш-моб «Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих» (учні

оформлено розгорнуту книжкову виставку «Козацькому  роду – нема  переводу» (для учнів 5-9 класів та працівників школи); шкільна та сільська бібліотеки (бібліотекарі Савченко О.М., Семенець С.П.) підготували та провели виставку літератури та огляд (для молоді) на тему «Лицарі воїнської доблесті» про земляків-героїв Другої світової війни – Петрушевця П.В. та Коломійця П.Л, Героїв Радянського Союзу;  учасників бойових дій – воїнів-інтернаціоналістів, бійців АТО та ООС (завідуюча сільською бібліотекою Світлана Семенець, учителі історії); представлено книжкову виставку  «Історія українського козацтва» (шкільний бібліотекар Олена Савченко); вітання в класних колективах «Ми – майбутні захисники України»; акцію  по виготовленню вітальних листівок «Вітаємо учасників бойових дій – захисників України» (педагог-організатор Світлана Хропата, Рада УО «Лідер»); уроки мужності біля Обеліску слави «У нашій пам’яті вони назавжди»; свято «Дух козацтва – український дух»; «Dance перерви «Козацькі викрутаси»; спортивні естафети для молодших школярів «Найспритніші козачата».

До відзначення  дня вигнання нацистів з України спільно з сільською бібліотекою  проведено історичну годину «А бої колишні і тривоги вічно хвилюватимуть наші серця», виставку-огляд літератури «Скрижалі пам’яті»; у шкільній бібліотеці оформлено викладку інформаційних матеріалів  «Звитяга й жертовність  жителів України. Погляд 76 років потому», годину пам’яті за записаними учнями спогадами ветеранів «Сповідь солдатського серця»; покладання квітів до меморіалу Слави, поховання визволителів села  «Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули».

Відзначаючи заходи із вшанування в області пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у закладі освіти проведено акцію «Незабудьки. Панно пам’яті про голодомор»  (5-11 класи); годину-реквієм біля пам’ятного знаку жертвам  голодоморів «Розгойдані дзвони пам’яті» (10 клас); книжкові  виставки «Збудуймо пам’яті негаснучий собор»,  «Народу гілочка тернова»; історичну година  «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» (11 клас); години пам’яті  «Страшних слідів ще й досі світ не стер» (5-9 класи); перегляд  документального  фільму  «Голодомор – трагедія  українського народу». 27.11.20 – мітинг-реквієм «Біль мого народу» (11 клас – 20 учасників заходу).

Щодо реалізації заходів із виконання Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року у 2020 році проведено ряд заходів:

- на уроках «Основ здоров’я» – практичні заняття  «Мій розпорядок дня»  (5 клас); складання пам’ятки «Правила особистої гігієни» (6 клас); створення реклами «Здоровий спосіб життя» (7 клас); відпрацювання навичок відмови від небезпечних пропозицій (8 клас); експрес-оцінку індивідуального рівня фізичного здоров’я (9 клас);

- на уроках трудового навчання: розглянуто питання про технологію догляду за житлом «Безпечний для здоров’я будинок»; «Технологія придбання продуктів. Безпечне та здорове харчування»;

- на уроках англійської мови: захищались проєкти «Здорова – не здорова їжа»; «Здоровий спосіб життя»;

- на уроках біології всі теми   формують навички здоров’яформуючого та здоров’язберігаючого напрямку;

- на уроках правознавства: «Здоровий спосіб життя як засіб запобігання правопорушенням»; створення учнями презентацій із проблеми «Здоров’я і безпека».

- на позаурочних заходах: спортивні змагання, квести, флеш-моби, тренінги, анкетування, зустрічі з працівниками ФАПу, зустрічі з відомими спортсменами. Постійно проводилося розміщення матеріалів на сайті закладу та на сторінці у Facebook. Так було розміщено пам’ятку для батьків «Як виростити здорову дитину»; підготовані буклети «Молодь обирає життя», «Шість правил здорового способу життя», «Режим дня»; «Майбутнє без СНІДу», «Не дай СНІДу шанс». Практикувалося проведення акції «АНТИ-СНІД», годин-діалогів «Вчимося бути здоровими», еко-хвилинок «Цінність  відкритого  повітря», хвилинок здоров’я «Небезпека нікотину для організму дитини», просвітницької акції «Ми за здорове життя», «Ми за здоров’я дітей та молоді», конкурсу малюнків «Як я бачу здорову людину», тренінгів «Стоп булінг», «Стоп насильству», просвітницької  акції до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства  «Запобігання ризикованій поведінці дітей – створенні власноруч фото та відео матеріалів сексуального характеру за участю дітей». Проходили акції до Всесвітнього дня  дитини: було створено квітку-колаж «Права дитини»,  до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок  «Стоп насильству»;

Здобувачі освіти  залучалися  до Всеукраїнської акції «16 днів дій проти насильства»: переглядали відеоролики «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити»; розповсюджували буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі». На уроках розглядалося питання «Проблеми насильства в сім’ї». У роботі з батьками, педагогами, учнями  використовувалися серії із шести навчальних відео уроків «Батьківство в епоху цифрових технологій».

На виконання заходів Національного плану управління відходами оформлено інформаційний стенд «Життя в стилі ЕКО», розповсюджено та розклеєно листівки  «Ми за чисте довкілля!», «Не засмічуйте довкілля!».  Проведено  зустріч із сільським головою «Дбаємо про чистоту малої Батьківщини». Проводились виховні заходи: «Сміття чи багатство?», «Сортуй сміття – рятуй життя!». Було підготовано акцію «Пластик – не сміття, а допомога». Проходила екскурсія селом «Екологічні проблеми рідного села». Було оголошено шкільний конкурс ЕКО-листівок «Збережемо планету чистою!». Також учні школи брили участь у екосуботнику  «Я прибирав – твоя черга: змінимо майбутнє разом», акції учнівського об’єднання «Лідер» для працівників закладу та учнів 5-11 класів  «Сортуй сміття для чистого буття!».

Відповідно до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівській області в школі оформлено куточок «Безпека дорожнього руху». Згідно з Річним планом роботи  закладу освіти  проведено місячник  «Безпечна планета Здоров’я» та декаду «Увага! Діти на дорозі!», у рамках даного місячника та декади проводилися  заходи із попередження дорожньо-транспортного травматизму: Єдиний урок «Безпека дорожнього руху», хвилинки безпеки,  рухливі  ігри «Стій! Увага! Йди»; акції  «Ми – пішоходи », «Ми – пасажири»; практичні заняття «Вибір безпечної дороги до школи»; бесіди «Світлоповертальні елементи одягу – запорука безпечного руху»;   «Правила користування транспортними засобами (мопеди, мотоцикли, велосипеди)»; перегляди відеороликів «Пригоди на дорогах»; тематична  виставка літератури «Живи цікаво та безпечно»; виставка-конкурс малюнків «Завжди виконуй правила дорожнього руху»; Єдиний день безпеки життєдіяльності перед початком осінніх канікул «Бережіть своє здоров’я та життя»,  розповсюдження «Пам’ятки  для батьків про безпеку дітей»  та учнів «Безпечна дорога» та «Правила дорожнього руху для школярів», «Пам’ятка безпечної поведінки на вулиці»; щопонеділка проводяться  хвилинки-нагадування «Будь уважним на дорозі», «Правила безпеки при переході вулиці»; на батьківських зборах класних колективів розглянуто питання «Безпека життя дитини».

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проведено спільно з сільською бібліотекою  перегляд літератури  «Чорнобиль  –  трава гірка»; огляд однієї книги «Долі, обпалені Чорнобилем, Чернігівський район»  – «Вони собою людство заступили»; хвилинки пам’яті  «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять?!...»; акції  учнівського об’єднання «Чорнобиль не має минулого часу» та створення панно пам’яті  «Дзвони Чорнобиля»; виставки дитячих творчих робіт «Чорнобиль – довгий слід трагедії» та  «Свої Чорнобиль має кольори»; виставку інформаційних матеріалів  «Мовчазні факти гіркої пам’яті України»; 14.12.2020 р. проходив спільний захід із сільською бібліотекою – зустріч з учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Корнієнком Миколою Олексійовичем – урок звитяги «Пам’ять учить нас жити»;

Щодо реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції була проведена історична година «Зовнішня політика України і євроатлантична інтеграція», правознавча година «Соціальні аспекти європейської інтеграції», випущено бюлетень «Євроінтеграція освіти» та інформаційний вісник для працівників закладу освіти  «Україна – курс на європейські цінності», проходив також семінар-практикум для педагогів із проблеми    «Підвищення професійної компетенції педагога в умовах Нової української школи та інтеграції в європейський освітній простір». Здобувачами освіти були підготовані інформаційний проєкт-експозиція «Україна – це Європа»,  проєкти «Мої однолітки за кордоном», «Пам’ятки культури країн Європи» (вересень-грудень 2020 року).

У рамках Всеукраїнської гри «Джура» (Сокіл) проводились патріотичні заходи: флеш-моб до Дня Соборності України «Великий день єднання», акція до Дня Соборності України «Діти єднають Україну», ланцюг єдності «У єдності   сила народу», хвилини  пам’яті  «Свіча Голокосту не згасне. Згадаймо всіх поіменно» (до Міжнародного дня пам’яті  жертв Голокосту), захід «За Україну,  за славу, за волю…», захід «Велична слава героїв Крут». Насичено проходили захід  із вшанування учасників бойових дій на території інших держав  «Із пам’яттю в душі ми живемо» (8-10 кл.) та історична година «Локальні конфлікти та причини їх виникнення» (10-11 кл.).

До Дня пам’яті героїв Небесної Сотні було проведено урочисте зібрання «Співдружність поколінь» та оформлено викладку інформаційних матеріалів «Героям Небесної Сотні присвячується…». Проведено тематичний  виховний захід на вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні «Гідності хай промінь не згасає» та урок звитяги  «Шлях до добра» за участю учасника АТО-ООС  Леоніда Коваленка (із переглядами  фото, відео матеріалів «Зима,  що нас змінила», «Майдан Гідності», «Люди. Майдан. Герої», «Місця Революції Гідності»). Школярі взяли участь у конкурсі малюнків  «Ми пам’ятатимемо» та флеш-мобі «Вони тримають небо» (матеріали розміщено на сторінці закладу у  Facebook ).

Старшокласники підготували й провели   флешмоб «А я просто українка, україночка!». Учні 10-11 класів брали участь у  Всеукраїнському  онлайн-конкурсі «Відун».  

Учні 5-11 класів долучилися до декади козацької слави «У всі часи, у всі віки славу Україні приносять козаки».  У межах  тижня військово-патріотичного виховання «Україна – земля козацька» проходило спортивне свято «Дух козацтва – український дух» (9-11 класи) та спортивні естафети «Найспритніші козачата» (1-4 класи). До Дня Гідності та Свободи, тижня  пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні було проведено захід «Вогонь скорботи в серці на віки», а також конкурс малюнків  «Збройні Сили України – наша гордість». Старшокласники брали участь у  військово-спортивних змаганнях до Дня Збройних Сил України.

З нагоди відзначення Дня Соборності України під час дистанційного навчання було проведено дистанційний захід «Україна – Соборна держава» та онлайн-гру-вікторину «Як я знаю Україну». Учні освітнього закладу долучалися до      онлайн-переглядів фільмів «День Соборності» та «22 січня – День Соборності України» і «Соборність України. Як це було?».

25-26 січня 2021 року пройшло коло єднання по класних колективах  «І обнялися береги одного вічного народу» (1-4 класи). Класні керівники провели години державності «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна вільна Україна» (8-9 класи) та хвилинки-повідомлення: «Соборність України: під прапором волі»  (5-7 класи); класні керівники 10-11 класів Ступницька С.В. та Розсудовська О.М. залучили своїх вихованців до участі у патріотичному квесті «Майбутня доля мислилась соборно». Учнівське об’єднання «Лідер» провело акцію «Ідея, що єднає». Савченко О.М. та Семенець С.П. підготували й провели бібліотечний урок  «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи». Для школярів було оформлено  книжкову виставку  «Моя єдина Україна» та колаж «Ми єдина держава, ми єдиний народ». Хропата С.В. залучила учнів 5-х-6-х класів до викладення карти-пазла України  «Соборна Україна очима дітей».

У закладі освіти проходили заходи, присвячені роковинам тимчасової окупації Російською Федерацією півострова Крим та Дню спротиву кримськотатарського народу. Проходили перегляди фільму  «Війна на нульовому кілометрі», спецрепортажу «Операція Крим» та  відеоматеріалів «Підняття прапора в Академії Військово-морських сил ім. Нахімова», «Захоплення українського флоту»,  «Події в  Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості під час церемонії спуску державного прапора України і підйому прапора РФ»,  «Живий ланцюг, що символізував єдність України, на в’їзді до м. Сімферополя, організований кримськими татари на знак протесту проти проведення референдуму в Криму «Крим – Україна» та інші. Учителі історії підготували презентацію «Трагедія незнищенного народу», історичну годину  «Крим. Хронологія окупації». Був проведений  флеш-моб «Крим – це Україна». Школярі 5-х-7-х класів активно взяли участь у оформленні  виставки малюнків на тему «Ми єдині», «Ми – єдина країна!» та читанні поезій  під девізом «Ми –  зорі одного неба».

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав оформлено тематичну виставку літератури «Крізь пекло Афганської війни». Підготовано інформаційний стенд «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути  нам». Проведено інформаційні хвилинки пам’яті  «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя» та історичні читання «Час і досі не загоїв рани».

Спільно з Публічною бібліотекою Киїнської сільської ради проведено зустрічі з учасниками бойових  дій в Республіці Афганістан:

- 12.02.21– з Пархоменком Олександром Миколайовичем, випускником школи,  – «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…»;

- 16.02.21 – з Русановим Юрієм Анатолійовичем, завідувачем кафедри історії Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т Шевченка,  –  «Були ми там, куди нас кликав час».

З учнями старших класів постійно проводиться профорієнтаційна робота.

Протягом року учні 9-х, 10-го та 11-го класів зустрічалися із представниками ПТУ, технікумів, коледжів, ліцеїв, які знаходяться в Чернігівській області, мали змогу обрати подальший напрям навчання.

Але поряд із зазначеними позитивними моментами в плануванні та проведенні виховної роботи мають місце й окремі недоліки. Потребує більш ретельного контролю відвідування школи деякими учнями.

Необхідно постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо використання мобільних телефонів під час освітнього процесу, дотримання єдиних вимог щодо зовнішнього вигляду учнів, щодо дотримання правил внутрішкільного розпорядку.

Здійснивши моніторинг показників рівня навчальних досягнень учнів по предметах і по класах, проаналізувавши результати освітнього процесу, порівнюючи їх з показниками 2020-2021 навчального року, можна зробити висновок про інтерес дітей до знань, про ефективність різних форм і методів навчання, про зв’язок і результативність його при тісній співпраці з батьками.

5. РОБОТА З БАТЬКАМИ

Родинне виховання – запорука доброго розвитку не лише окремої особистості, але й українського народу. Родинне виховання ґрунтується на тісній співпраці батьків із педагогічним колективом школи.

Згідно з планами роботи класних керівників упродовж року проводилися батьківські збори (два рази на семестр), анкетування, опитування. За потреби відбувалося індивідуальне спілкування, спілкування в онлайн-режимі. Для батьків розміщувалися матеріали на сторінках у групах класів, на сайті закладу, на сторінці в Facebook.

Основні питання, які розглядалися на класних батьківських зборах та під час бесід із батьками: «Про особливості освітнього процесу в умовах пандемії», «Про адаптацію учнів 5 класу в умовах навчання в основній школі»,  «Про причини відсутності мотивації до навчання», «Про важливість спілкування у родині», «Про техніку безпеки під час  канікул», «Саморозвиток і самовиховання школярів», «Спілкування дитини з однолітками та вчителями», «Правила навчання в нових умовах», «Дотримання учнями режиму дня», «Запобігання коронавірусної інфекції», «Попередження всіх форм насильства щодо дітей», «Про запобігання цькуванню (булінгу) в дитячому середовищі», «Своєчасне інформування закладу освіти про хворобу дитини», «Освітня робота в класі», «Дотримання правил дорожнього руху дітьми «Дорога до школи і до дому», «Успішність учнів», «Поведінка на уроках та спілкування з вчителями», «Про продовження вивчення російської мови», «Про ремонт у класних приміщеннях», «Про причини неуспішності учнів», «Про проблеми підліткового віку», «Про вибір майбутньої професії», «Про вибір профілю навчання у 10 класі», «Про правила ТБ, охорону здоров’я та збереження життя школярів», «Про попередження дитячого травматизму», «Співпраця сім’ї, школи, громадськості у формуванні працелюбної особистості», «Життя людини –  найвища цінність», «Про переваги й недоліки використання мобільних телефонів», «Проблеми булінгу у школі», «Навчання – основне заняття школярів».

Тісна співпраця адміністрації і батьківської громадськості допомагала вирішувати нагальні проблеми шкільного життя, організацію і проведення загальношкільних заходів.

6. РОБОТА УО «ЛІДЕР»

Упродовж 2020-2021 н. р. робота шкільного учнівського об’єднання «Лідер» (керівник учнівського об’єднання – педагог-організатор Хропата С.В.) була спрямована на активізацію, вдосконалення та оптимізацію учнівського колективу, підвищення авторитету лідерства, формування активної громадянської позиції учнів, виховання самостійності у вирішенні питань, що пов’язані з внутрішньою шкільною діяльністю.

Упродовж 2020-2021 навчального року працювали органи учнівського самоврядування УО «Лідер» у складі керівників – учнів 11 класу:

• Голова УО «Лідер» - Штупун Олена;

• Центр навчання –  Романенко Діана;                                                      

• Центр чергування – Дашкевич Тетяна;

• Центр дисципліни та порядку – Демиденко Андрій;

• Центр Правозахисник – Шумар Роман;

• Центр Цікавих справ – Омеляненко Павло;

• Прес-центр – Соколенко Надія;

• Спорт-центр – Варава Владислав;

• Центр «Патріот» – Лещенко Володимир;

• Центр «Малятко» – Усик Дарина;

• Центр благоустрою та озеленення – Бакланський Богдан.

Кожний центр мав своє завдання, до вирішення якого школярі підходили творчо. Найкраще в роботі та злагодженості проявили себе Центр цікавих справ (керівник – Омеляненко Павло) та Прес-центр (керівник – Соколенко Надія). Робота виконувалася вчасно, керівники центрів мали безліч ідей для святкування та відзначення шкільних заходів.

Активно допомагали в роботі учнівського самоврядування лідери (старости) 5-11 класів: Івко Катерина – (5-А клас), Хропатий Ілля – (5-Б клас), Дейнека Євгенія – (6-А  клас), Лазаренко Кароліна – (6-Б клас), Британ Анна – (7-А клас), Сидоренко Аміна – (7-Б клас), Асауленко Таїсія – (8-А клас), Коробко Дарія – (8-Б клас), Халиман Андрій – (9-А клас), Соколенко Ірина – ( 9-Б клас), Штупун Олександра – (10 клас), Штупун Олена – (11 клас).

Для координації роботи та злагодженої діяльності учнівського самоврядування для лідерів 5-11 класів щопонеділка проводились засідання старостату, де  оперативно вирішувались питання  розвитку учнівського самоврядування в школі, складалися плани на поточний тиждень та шляхи їх вирішення, планувалися акції, флешмоби, загальношкільні заходи та свята.

Центри учнівського самоврядування «Лідер» у 2020-2021 навчальному році працювали  на  достатньому рівні.

Упродовж  2020-2021 навчального року в закладі освіти за участю УО «Лідер» було проведено: олімпійський квест «Цікаві олімпійські факти» (7-8 класи); операцію «Обеліск» з нагоди відзначення 77-ої річниці з Дня визволення Чернігівщини від нацистських загарбників (6-ті класи); вибори голови Ради УО «Лідер» (5-11 класи); акцію «Чиста Україна – Чиста Земля» (11 клас); акцію «Діти Миру»; флешмоб «Хай буде мир на Україні» (6-ті класи); вечір зустрічі випускників минулих років (11 клас); свято до Дня Учителя «Вам, носіям, Великого Знання…» (5-11 класи); квест-гру «Здоров’я- найцінніший скарб» (5-ті класи); флешмоб «Ми козаки – ми гордість України» (5-ті класи); створено фотозони до свята Хелоувін (5-11 класи); квест «Вмієш сам – навчи іншого » (5-ті класи); рейд-перевірку стану підручників (центр благоустрою); збір фотоматеріалів «Моя родина і село у старих фотографіях» (5-11 класи); акцію «Вільний мікрофон»; опитування «Рідна мова. Чи варто нею володіти досконало?» (прес-центр).

Акції

Флешмоби

Заходи

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (10 клас)

«За Україну, за славу, за волю…» (7-мі класи)

До Дня Гідності та Свободи «День Гідності і Свободи – крок у Європу» (9-ті класи)

«Допоможемо птахам взимку» (5-11 класи)

«Пам’ятаємо про Крути» (9-11 класи)

До Дня Збройних сил України(5-11 класи)

До Дня Сміху «Посмішку подаруй – життя стане прекрасним» (початкова школа)

«Небесна сотня – Ангели, які тримають українське небо» (7-мі класи)

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (8-мі класи)

«Зелене будівництво України» до Дня Землі (початкова школа)

«А я просто українка, україночка!» (6-8-мі класи)

«Із пам’яттю в душі ми живемо» з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав (8-10 класи)

«Я поділяю українські цінності» (6-А, 8-А класи)

«Дзвони Чорнобиля нагадують…» (8-Б клас)

Свято Останнього дзвоника «Канікули! Ура! Ура! Ура!»

«Зі святом, ветерани!» (початкова школа)

«Одягни вишиванку»(5-8 класи)

Гра-вікторина «До країни здоров’я» (центр «Малятко») (5-11 класи)

«Україна - Європа»(8-А клас)

Створення стендів, газет, фотозон

Стінгазета-колаж «Моя сім’я – моє багатство» (5-11 класи)

Стінгазета до Дня «Святого Валентина» (центр цікавих справ, прес-центр)

Виготовлення стенду «Безпечний інтернет» (прес-центр, центр цікавих справ)

Стіннівка «Визначні жінки України» (прес-центр)

Фотозона до святкування Дня Святого Миколая (5-11 класи)

 

Користується популярністю серед учнів школи ярмарка смаколиків із нагоди святкування «Масляної» (5-11 класи). Проведення поетичної кав’ярні «Відчуй смак рідної мови» (8-мі класи) змусило старшокласників задуматися над підготовкою до ЗНО.

Активно пройшло озеленення класних кімнат та коридорів (5-11класи) під назвою «Операція «Затишок».

7. РЕЙТИНГ УЧАСТІ КЛАСІВ У ВИХОВНИХ ЗАХОДАХ

І місце – 9-Б клас (930 балів), класний керівник Тарасенко Л.С.; 6-А клас (900 балів), класний керівник Хропата С.В.;

ІІ місце – 8-Б клас (830 балів), класний керівник Полулях І.Г., 8-А клас (810 балів), класний керівник Тевкун Н.М., 9-А клас (810 балів), класний керівник Хандога О.П.

ІІІ місце – 5-А клас (750 балів), класний керівник Здор О.М., 5-Б клас (730 балів), класний керівник Мельник Т.Б.

ІV місце – 11 клас (630 балів), класний керівник Розсудовська О.М., 7-А клас (630 балів), класний керівник Тихомирова О.М., 10 клас (620 балів), класний керівник Ступницька С.В.

V місце – 7-Б клас (590 балів). класний керівник Савченко Н.Г., 6-Б клас (490 балів), класний керівник Дорошок О.В.

Було організовано роботу 9 гуртків:

«Природа рідного краю» –  1 год, (2-Б клас), керівник Стефановська Т.І.; 

«Природа рідного краю» –  2 год, (4-А клас), керівник Савченко Т.В.; 

«Початкове технічне моделювання» –  4 год (2-3 класи), керівник Чоботар Т.М.;  «Моделювання та конструювання одягу»  – 2 год (4-6 класи), керівник Ященко М.М.;

«Моделювання та конструювання одягу» – 2 год ( 7-9 класи),  керівник Ященко М.М.; «Художня обробка деревини» –  2год (5-9 класи ), керівник Скрипко С.О.; 

«Фантазія»  –  2 год (4-ті класи), керівник Полулях І.Г.;

«Спортивний гурток» – 2 год (6-8 класи), керівник Лисенко В.І.;

«Вирішуємо конфлікти і будуємо мир навколо себе» – 1год (5-8 класи), керівник Ковальова Н.П., соціальний педагог.

Учні нашого освітнього закладу брали участь в конкурсах та виставках:

Всеукраїнський конкурс «Збережемо ґрунти рідної України» (листопад);

Всеукраїнська виставка-конкурс  «Український сувенір» (грудень)  – переможець обласного етапу Медведь Маргарита, учениця 8-Б класу (гурток «Фантазія», керівник Ірина Полулях);

Всеукраїнський конкурс «Охорона праці очима дітей» (січень);

Всеукраїнський конкурс «Пожежі краще запобігти» (лютий);

«Намалюй свою мрію» (квітень);

обласний конкурс «Зоологічна галерея» (квітень);

Всеукраїнський конкурс «Безпека в житті – життя у безпеці» (квітень);

Всеукраїнський конкурс «Мої права» (травень).

Шкільні виставки малюнків, поробок: «Дари Святого Миколая», «Зимова казка» (грудень); «Шевченко в серці моєму» (березень); «Писанка чудова, різнокольорова» (квітень), «Вітальна листівка для любої мами» (травень).

Робота керівників гуртків та класних керівників регламентується нормативно-правовими та законодавчими документами: Конституцією України; Конвенцією ООН про права дитини, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства» та іншими нормативно-правовими документами.

З метою аналізу роботи класних керівників та керівників гуртків використовувалися методи контролю: спостереження за системою виховної роботи на класних годинах, позакласних заходах, відкритих виховних годинах, співбесіди з класними керівниками, перегляд і контроль за веденням документації.

8. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Робота із соціального захисту дітей пільгових категорій побудована відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей» та інших урядових та галузевих документів, що регламентують соціальний захист дітей пільгового контингенту.

З початком 2020-2021 навчального року проводиться постійна робота щодо виявлення дітей, які належать до пільгового контингенту (оформлено акти обстеження житлово-побутових умов проживання учнів, зібрані відповідні документи для підтвердження статусу) та  оновлюється банк даних дітей пільгового контингенту. (Роботу цю виконує шкільний соціальний педагог Ковальова Н.П.)

В освітньому закладі навчаються діти таких категорій:

діти-сироти: 3 учні – Сійрак Роман (4-Б), Сійрак Данило (5-Б), Марцева Тетяна (9-А);

діти, позбавлені батьківського піклування: 3 учні – Ущенко Сергій (5-Б), Кир’янов Артур (8-А), Філаткін Микита (8-А);

діти із сімей СЖО:11 учнів – Бєліков Микола (1-А), Крижановська Карина (3-А), Бєліков Арсеній (3-Б), Коломієць Валерія, Коломієць Євгенія, Половинко Софія, Половинко Марія, Власенко Артур (5-Б), Власенко Вадим (7-Б), Близнюк Христина (8-А), Лук’яненко Таїсія  (8-Б);

внутрішньо переміщені особи: 2 учні – Малошевич Єлизавета (2-Б), Малошевич Анастасія (5-А);

діти учасників бойових дій: 29 учнів (безкоштовно харчувалися 28);

діти з особливими освітніми потребами, що навчаються в інклюзивних класах: 6 учнів: Бойко Михайло (1-А),  Бублик Данило  (1-А), Целік Катерина  (3-Б), Тевкун Денис  (2-А), Апанасенко Артем  (6-А), Нагієв   Артем  (8-Б);

діти, постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС – 10 учнів;

діти-інваліди – 8 учнів (у тому числі з особливими освітніми потребами 5 учнів).

діти з багатодітних родин – 15 родин.

Безкоштовним харчуванням було забезпечено  64 учні (у тому числі діти учасників бойових дій – 28, в інклюзивних класах – 6, діти-сироти – 3, діти, позбавлені батьківського піклування  – 3, діти з малозабезпечених родин – 10, внутрішньопереміщених осіб  – 2, за рішенням сесії сільської ради із родин СЖО –12).

103 учні соціальних категорій (діти-сироти, діти-напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, діти з багатодітних родин, діти з особливими освітніми потребами та інвалідністю, діти з сімей СЖО, діти, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, діти з багатодітних родин) були забезпечені новорічними подарунками від Киїнської сільської ради.

Для нагородження класів-переможців подарунки надало ТОВ «Сівер Грейн» (директор Пилипенко Юрій Михайлович, представники Качан Світлана Володимирівна, Півень Ірина Михайлівна).

Усі учні початкової школи (165) отримали подарунки від «Іванівка Агро».

9. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ШКОЛЯРІВ

Одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу  є формування здорового способу життя – має на меті навчити дітей цінувати власне здоров’я і дбати про нього, формувати такий світогляд учнів, що створить у школярів потребу ведення здорового способу життя та робота з попередження дитячого травматизму.

Система роботи включає в себе організацію шкільного режиму: дотримання у школі гігієнічних норм щодо освітлення, температури повітря, шкільного обладнання, раціонального харчування, загартування; профілактичне медичне обстеження, пропаганду здорового способу життя і включення учнів у різні види спортивно-фізкультурної діяльності.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та здійснення контролю за організацією роботи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму адміністрацією школи та педагогічним колективом проводиться цілеспрямована робота. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

У межах профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму у 2020-2021 н. р. у Киїнському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка  проводилися відповідні заходи: викладався предмет «Основи здоров’я»;  проводилися медичні огляди учнів;  профілактичні бесіди, лекції та інші заходи, спрямовані на недопущення випадків травмування учнів та на пропаганду здорового способу життя.

На постійному контролі питання забезпечення техніки безпеки та охорони праці в закладі. Класні керівники проводять своєчасну роботу щодо попередження травматизму.

У приміщенні школи та на спортивному майданчику організовано чергування вчителів та учнів, яке здійснюється за графіком. Питання чергування вчителів заслуховуються на міні-нарадах.   

Упродовж 2020-2021 навчального року сталося три нещасні випадки з учнями під час освітнього процесу (причина – необережна поведінка дітей, причиною якого є необережне поводження на уроках фізичної культури, в післяурочний час на тренажерах та території школи під час гри в дощову погоду).

Постійно проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, практичні заняття, рольові ігри, перегляди фільмів, відео, презентацій тощо. Були проведені хвилинки безпеки, бесіди, години спілкування: «Захворювання брудних рук», «Безпека дорожнього руху», «Знай правила дорожнього руху та будь у безпеці», «Здоров’я – скарб, що треба берегти», «Безпека на дорозі», «Дії під час виникнення пожежі у помешканні», «Пожежна безпека в побуті», «Легко запалити – важко загасити», «Небезпека отруєння чадним газом», «Небезпека піротехнічних виробів», «Правила поведінки під час перерви», «Дитячий травматизм у школі».

Проводилося відпрацювання з учнями дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим та потерпілим. Також були проведені практичні заняття «Знай правила дорожнього руху та будь у безпеці», «Правила надання першої допомого при падінні», «Допоможи собі сам у разі надзвичайної ситуації», «Перша допомога потерпілому при ушкодженні опорно-рухової системи», «Як поводитися з незнайомими людьми?», «Як надати першу допомогу при обмороженні та переохолодженні», «Перша допомога при опіках», «Як надати першу допомогу людині, яка отруїлась чадним газом», «Перша допомога при сонячному та тепловому ударі».

Класні керівники постійно проводили з учнями години спілкування за тематикою: «Правила поведінки в громадському транспорті», «Безпечна поведінка на дорозі при ожеледиці», «Правила поведінки на зимових водоймах». Активно проходив обмін інформацією «Небезпека з Інтернету».  Були  перегляди відеороликів «Небезпека нікотину для організму дитини», «Небезпека ГРВІ та грипу».

Школярі залучалися до створення презентацій «Безпека перебування на льоду» та  проведення тренінгів «Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність», «Правила поведінки в школі. Вибір безпечних ігор та місць для ігор під час перерви та після уроків».

Щопʼятниці проводилися цільові інструктажі, наприклад: «Твій безпечний шлях до школи», «Техніка безпеки та правила поведінки на території школи», «Правила користування побутовим газом», «Вибухонебезпечні прилади, пристрої, засоби, предмети», «Небезпечні водойми». Проводилось анкетування учнів 5-х-11-х : «Що я знаю про ВІЛ», «Як підвищити свій імунітет», «Небезпека дієт» «Як не набути сколіозу?».

 Велику увагу класні керівники, вчителі, соціально-психологічна служба школи приділяють попередженню булінгу в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в інтернеті: проведено тиждень «Безпечний інтернет». З даного питання школа співпрацює з ювенальною превенцією, представники якої навчають шкільну громаду протидіяти насиллю.

Проаналізувавши стан  виховної роботи в 2020 -2021 навчальному році, слід зазначити, що класні колективи 1-х-11-х класів під керівництвом  класних керівників, за участі учнівського об’єднання «Лідер» та при активній підтримці батьків активно долучаються до проведення класних, позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів. Особливий інтерес викликає підготовка та участь у благодійних ярмарках, концертах, акціях милосердя, флешмобах, днях учнівського самоврядування, вечорах, святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості.

Профорієнтаційна робота

З учнями старших класів постійно проводиться профорієнтаційна робота.

Протягом року учні 9-го класу зустрічалися із представниками ПТУ, технікумів, коледжів, ліцеїв побуту, уніякі знаходяться в Чернігівській області, мали змогу обрати подальший напрям навчання.

10.УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2020-2021 навчальному році управління закладом освіти  було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання й виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньо шкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: освітньою програмою, перспективним, річним та робочим навчальним планами, стратегією розвитку закладу. Повністю реалізовано проведення педагогічних рад.

Створити цілісну систему інформаційно-аналітичного забезпечення допомагала наявна в ОТГ єдина комп’ютерна мережа.

Принцип доцільності та оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньо шкільного контролю.

Директором закладу постійно проводилися консультації та спільно розглядалися питання зі структурними підрозділами закладу: Радою школи, батьківським комітетом, профоргом школи.

Матеріально-технічне забезпечення 

Для забезпечення результативності освітнього процесу та всебічного розвитку школярів обладнано 20 навчальних кабінетів, у кожному із яких є доступ до мережі Інтернет, серед них сучасні кабінети початкових класів, фізики, мультимедійний кабінет, непогано оснащені й інші предметні кабінети в закладі, проте вони потребують сучасних засобів навчання. Першочергово слід оновити  матеріальну базу 2 кабінетів інформатики.

Хочеться подякувати батькам учнів за розуміння й підтримку під час ремонту класних кімнат. За  міжзвітний період (серпень 2020- червень 2021) за кошти місцевого бюджету було зроблено наступне: 

  1. Створено сучасне освітнє середовище для минулорічних перших класів:  здійснено ремонт, закуплені меблі, обладнання, ігрові та навчально-методичні матеріали, придбано телевізори, ноутбуки, принтери.
  2. Відремонтовано кімнату для збереження інвентаря в спортивному залі.
  3. У залі їдальні замінено зовнішні двері та вікна, зроблено підвісну стелю, встановлено нову посудомийну машину, електрочайник у їдальні, відремонтовано електроплиту. Зроблено капітальний ремот душової, встановлено бойлер для гарячої води. .

4. Медичний кабінет поповнено новими меблями, антисептичними засобами, усіма необхідними щодо списку для шкільного медпункту медикаментами.

5. Поповнено ноутбуками кабінети української мови та географії.

4. Створено ресурсну кімнату, в якій зроблено капітальний ремонт, придбано меблі та частково поповнено необхідними навчальними матеріалами для дітей з особливими освітніми потребами.

5. Проведено косметичний ремонт навчальних кабінетів та загальних  приміщень. 

6. Придбано комплект необхідних інструментів для виконання господарських робіт у закладі, майстерню поповнено подарунковим електролобзиком.

7. Закуплено знаряддя праці для виконання сільськогосподарських робіт у шкільному саду. 

8. Замінено телефонний кабель довжиною 100м. 

9. У санвузлах встановлено електросушарки для рук. Протягом року санвузли поповнювалися рідким  милом та необхідними миючими засобами для  утримання їх у належному стані. 

10. Для підтримання належного санітарно-гігієнічного стану в приміщенні закладу було придбано необхідний інвентар та в достатній кількості було закуплено антисептичних матеріалів.

11. Облаштована кімната для самоізоляції на випадок виявлення хворого.

13. Для косметичного ремонту актової зали, фоє, коридорів, сходів закуплено фарбу.

За затишок, комфортні умови в закладі впродовж року вболівали кандидат на посаду голови ОТГ Манойленко Ю.О., який поповнив кабінет англійської мови телевізором, підприємства «ТАН» та «Інкос» замінили вікна та підлогу в кабінеті директора, приватними підприємцями Гордієнко С.В. встановлено поручні та пандус на ганку школи, Асауленко В., Омельяненко С. закуплено 20 банок емалі для фарбування панелей в коридорах, Мех –  2 банки для підлоги та банку лаку,  Скрипко закупив вапно, щітки, граблі, лопати для прибирання території, соціальний робітник с. Киїнка Гутник І.М. подарувала 3 відра, Іващенко А.О. закупив необхідний матеріал для ремонту стелі в класних кімнатах, фарбу для 6-Б класу; СФГ «ЛАН» Лугина О. придбав меблі в ресурсну кімнату та кабінет директора.

При підготовці до наступного навчального року плануємо також  побілити стелі, стіни вапняним розчином, пофарбувати підлогу і панелі в об’ємі, наскільки вистачить бюджетних коштів,  виділених для такого ремонту. Що стосується навчальних кабінетів, то з  вашої ініціативи і на ваш розсуд можна покращувати умови навчання дітей.

Працівники школи приділяють достатньо уваги естетичному вигляду  закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими інформаційними стендами, активно  проводиться озеленення. Своєчасно скошуємо траву на спортивному майданчику, газонах, обрізаємо дерева, кущі, фарбуємо огорожу,  білимо бордюри, доглядаємо за квітучими клумбами. Подвір’я закладу завжди  прибране, доглянуте. Усі учасники освітнього процесу бережливо ставляться до збереження шкільного майна, підтримання комфортних умов для праці.

Отже, аналіз результатів роботи закладу показує, що:

  •  заклад працює над створенням позитивного іміджу; 
  • покращується ресурсна база: кадровий потенціал, матеріально-технічна  база, інформаційно-технічне забезпечення; 
  •  освітній процес потребує покращення, посилення контролю зі сторони адміністрації, батьків  здобувачів освіти; 
  • план роботи виконується в повному обсязі. 

Однак завжди залишається ряд питань, над якими треба працювати: 

  • підвищення якості освітніх послуг; 
  • активніше використовувати інформаційні технології, практикувати участь у дистанційних конкурсах та акціях, екскурсій з використанням дистанційних технологій;
  • залучення більшої кількості учнів до дослідницької діяльності;
  • посилити заходи щодо попередження дитячого травматизму шляхом  демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях.;
  • забезпечити дотримання Правил поведінки здобувачів освіти;
  •  покращення матеріально-технічної бази. 

Щиро вдячна учням та педколективу за співпрацю, за високі результати  методичної та творчої діяльності, батькам за порозуміння, партнерські  відносини та за спільну роботу з розвитку закладу. 

Директор закладу                                                           Ніна ШОЛОХ

ЗВІТ

директора Киїнського опорного закладу загальної середньої освіти

І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області

 Шолох Ніни Тимофіївни

за 2021-2022 навчальний рік

Шановні колеги, батьки, учні, представники громади!

Сьогодні ми всі переживаємо дуже складні часи. У нашій країні йде війна, викликана збройною агресією росії, проте  освітяни залишаються  на своєму вчительському трудовому фронті. Своєю сумлінною та відданною  працею вони наближають перемогу.

Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність та про підсумки роботи колективу протягом  навчального року на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та громадськості.

       У своїй роботі протягом звітного періоду  2021-2022  навчального року керувалася нормативно-правовою базою, правилами внутрішнього трудового розпорядку,  річним планом роботи та реалізацією Освітньої програми на навчальний рік, Стратегією розвитку навчального закладу, Положенням  про  академічну  доброчесність  учасників  освітнього  процесу  закладу освіти, Положенням про систему забезпечення внутрішньої якості освіти закладу, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти:

  • Конституція України;
  • Конвенція про права дитини; 
  • Положення концепції Нової Української Школи;
  • Закони України «Про освіту», «Про   повну загальну середню освіту»;
  • Закон України «Про основні засади мовної політики в Україні»;  
  • Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
  • Державні стандарти початкової, базової і  повної  загальної  середньої  освіти.
  • Наказ МОН України від 09.01.2019 №17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за №250/3322;  
  • Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168.
  • Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджений наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205;
  • Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

    1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД

Школа є безпосереднім інструментом виконання державного замовлення на освічених, знаючих та компетентних майбутніх творців свого життя та майбутнього нашої країни.  

           Киїнський освітній заклад розпочав свою діяльність у 1897  році як земська школа. Із 1910 року  4-річна трудова  школа, з 1992 року – середня загальноосвітня  школа. У цьому приміщення освітній процес здійснюється із 1994 року.

          Киїнський опорний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області діє на підставі рішень десятої сесії сьомого скликання Киїнської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області від 22 жовтня 2020 року.  Киїнський ОЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка –  заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Киїнської сільської ради,  з українською мовою навчання, п’ятиденним режимом роботи на тиждень.

Головна мета нашого закладу – створити школу, в якій буде приємно навчатися, яка крім знань, даватиме учням компетентності та уміння прикладного характеру, які вони зможуть ефективно застосовувати з користю для себе, суспільства та країни впродовж всього життя.

     Цінності закладу:

     - здоров’я та безпека дитини, здоровий спосіб життя;

     - національна гідність, патріотизм;

     - ефективне   партнерство,   взаємодія  та  співпраця  усіх  учасників       освітнього процесу;

     - загальнолюдські цінності;

     - уміння вчитися протягом життя.

Як керівник, сприяю формуванню нової організаційної та управлінської культури, позитивного іміджу закладу на рівні ОТГ, області, беру участь в науково-практичних вебінарах, конференціях, підвищуючи управлінську компетенцію.  

На початок 2021-2022 навчального року  станом на 05 вересня навчалось 417 учнів у 20 класах. Наявна позитивна динаміка зміни кількості учнів – у 2020 році їх кількість була 375. У 10 клас плануємо набрати 23 учнів. До 1 класу у 2022-2023 навчальному році піде 20 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи.

Станом на 07.06.2022 року в школі навчається 407 учнів (за рік зі школи вибуло 10 учнів), із них в початковій школі  –  168 учнів,  в основній школі  – 203 учні, старшій школі  – 36 учнів. У 10,11 класах профільний напрям – філологія (українська мова).

Для надання освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами організовано роботу в 5-ти інклюзивних класах (2-А, 3-А, 4-Б, 7-А, 9-Б), у яких навчається 7 дітей. Працює 4 асистенти вчителів.

Для роботи з цією категорією дітей створено ресурсну кімнату, використовується в роботі також медіатека.

Учні 1-3 класів початкової школи відвідують 3 групи подовженого дня.

Із метою підвищення якості освітніх послуг  години варіативної складової використовуються для підсилення навчального компонента, індивідуальних занять із предметів, які виносяться на ЗНО та  предметні олімпіади.

Загальна площа всіх приміщень становить 6888 квадратних метрів. Обладнано 20 класних кімнат, їх площа становить 2476 квадратних метрів: 8 кабінетів початкових класів,  1 кабінет фізики, 1 кабінет хімії, 1 кабінет біології, 1 кабінет географії, 1 кабінет української мови та літератури, 2 кабінети англійської мови,   1 кабінет історії. 

         Обладнано 2 навчальні комп’ютерні класи. Для організації якісного освітнього процесу всі навчальні кабінети початкових класів НУШ оснащені  ноутбуками, багатофункціональними пристроями для друкування, телевізорами, є 2 ламінатори; у старшій школі майже кожен учитель-предметник має ноутбук,  у кабінетах є засоби візуалізації: 7телевізорів та  проєктори, 2 мультимедійні дошки в кабінеті української мови та літератури, біології.

У закладі є всі навчальні приміщення, необхідні для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети початкової школи знаходяться на першому та другому поверхах. Учні 5-11 класів навчаються в предметних кабінетах, майже всі мають мультимедійне  та  відео  обладнання Освітній простір сприяє формуванню в учнів ключових компетентностей та мотивує дітей до навчання і розвитку, що підтверджено результатами спостереження за освітнім середовищем.

       Класи початкової школи  обладнані  відповідно  вимог  Нової  української

школи, зокрема, є одномісні сучасні парти, мультимедійне та комп’ютерне оснащення, організовані зони, для успішного проведення занять та організації відпочинку школярів. На стінах коридорів та підлозі унаочнено таблиці множення, розвиваючі ігри для здобувачів початкової освіти. У коридорах облаштовано місця для відпочинку учасників освітнього процесу.

       Туалетні кімнати облаштовано кабінками, існують приміщення окремо для дівчаток, хлопчиків та педагогічних працівників. У туалетних кімнатах є туалетний папір, біля умивальників рідке мило, електросушарки для рук. При вхідних дверях та на декількох постах є  дезинфікатори для рук.

    1. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2021-2022 н.р. штатними працівниками Киїнський ОЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка  був забезпечений на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників.

Освітні послуги у закладі надають 49 педагогічних працівників.  24 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 – першу, 2 –  другу, 11 – спеціаліст, 2 спеціалісти 8-го тарифного розряду. 14 педпрацівників мають педагогічне звання «старший учитель»,  3 –    «учитель-методист», 1 – «Відмінник освіти України».

За віковим складом:

До 30 років –   4;

31-40 р.        8;

41-50 р.      14;

51-54 р. –         8;

55-60 р.         7;

Понад 60 р.   7.

За стажем роботи:

До 3-х років       – 4 вчителі;

3-10 років           – 5 учителів;

11-20 років         – 10 учителів;

21-30 р.               – 14 учителів;

31-40 р.               – 12 учителів

Понад 40 років   – 3 вчителі.

Обслуговуючого персоналу  – 20 робітників (із них – 1 бібліотекар, сестра медична, завгосп, 2 сторожів, двірник (0,5 ставки), робітник по біжучому ремонту, прибиральники службових приміщень).

У закладі працює психолог та соціальний педагог.

3. МЕТОДИЧНА РОБОТА

             Відповідно до річного плану роботи закладу в 2021-2022 н.р. педагогічний колектив працював згідно з вимогами статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. З метою підвищення ефективності організації освітнього процесу у 2021-2022 навчальному році  педагогічний колектив нашого закладу працював другий рік над упровадженням науково-методичної проблеми «Формування конкурентноспроможної особистості  засобами інноваційних технологій». Розв’язання проблеми і завдань школи, затверджених на навчальний рік, дозволило шкільному колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання учнів. У ході роботи над проблемою, вирішувалися  завдання:

  • Удосконалення професійної компетентності кожного педагога, розвитку їх творчої ініціативи.
  • Упровадження в освітній процес досягнень перспективного педагогічногодосвіду, інноваційних проектів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації.
  • Забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та

спрямованість освітнього процесу на розвиток особистості учня.

  • Встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів.
  • Створення методичного супроводу роботи молодих педагогів щодо

успішної адаптації до роботи в школі та підвищення рівня професійної

компетентності.

 Підвищення ІКТ-компетентності педагогів із метою ефективної

інформатизації освітнього процесу.

  • Удосконалення контрольно-оцінювальної діяльності в процесі навчання з урахуванням сучасних досягнень педагогіки.
  • Активізація видавничої діяльності педагогів, участі у фахових конкурсах, інноваційній та дослідно-експериментальній роботі.

Незважаючи на всю складність освітнього процесу у 2021-2022 н.р. освітні навчальні програми виконані повністю. З метою забезпечення виконання навчальних планів та програм, повного опанування навчального матеріалу вчителями було здійснене відповідне  коригування календарних планів, ущільнення навчального матеріалу та інтенсифікація освітнього процесу. Учителями були застосовані різні способи ущільнення  навчального матеріалу, а саме об’єднання навчальних тем,  винесення  на  оглядове та  самостійне  опрацювання  окремих з них, інтеграція вивчення певних  тем у межах інших  навчальних  предметів, зменшення  кількості  навчального  часу  для проведення узагальнюючих занять, зменшення кількості годин на теми, які не викликали утруднень у вивченні, але програми були виконані повністю без будь-яких винятків.

Протягом року у школі діяло 5 методичних об’єднань, які активно втілювали в життя педагогічного колективу виконання планів на рік, охоплювали актуальні питання щодо організації та покращення якості освітнього процесу в школі.

Протягом 2021-2022 н.р. належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Постійно проводилися консультації для педагогічних працівників адміністрацією школи, керівниками шкільних методичних об’єднань з питань організації освітнього процесу, методичної роботи, ведення шкільної документації, використання під час планування та проведення уроків та позакласних заходів інновацій освіти.

          Згідно з перспективним та річним планом атестації педагогічних працівників у 2021-2022 н.р. успішно пройшли атестацію 8 вчителів закладу.

Вивчено та узагальнено досвід учителів: української мови та літератури, англійської мови Шолох Н.Т., хімії й біології Хандоги О.П., Хропатої С.В. Целік В.І., фізичної культури Лисенка В.І., початкових класів Омеляненко Н.П., історії Ковди О.В.

       Слід висловити подяку вчителю математики та інформатики Ступницькій Світлані Валеріївні, яка брала участь у професійному  конкурсі «Учитель року –  2022» в номінації вчителів інформатики. Хоч переможцем наша вчителька не стала, проте підвищила свій фаховий рівень, набралася досвіду, яким ділилася на засіданні МО вчителів математики.

       У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив школи підвищував професійну майстерність і кваліфікацію. Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах , тренінгах, конференціях. Згідно з річним планом фахової підготовки пройшли курси підвищення кваліфікації більшість педагогічних  працівників при ЧОІППО імені К.Д. Ушинського онлайн в першому півріччі цього року, і отримали про це відповідні свідоцтва. Усі вчителі, які будуть викладати в 5-их класах (НУШ) в 2022-2023 навчальному році, пройшли підвищення кваліфікації як вчителі, які реалізовуватимуть новий Державний стандарт базової середньої освіти. Протягом 2021-2022 навчального року  адміністрація та  колектив закладу приділяли значну увагу  підготовці до впровадження Нової української школи у 5-х класах та впровадженню Державних стандартів в базову загальну середню освіту. Питання  по вивченню компетентнісного  підходу,  вибору модельних програм  щодо  кожної освітньої  галузі, вибору  підручників,  які відповідають  цим модельним  програмам обговорювались на педагогічних радах, нарадах при директорові.

Місія методичної роботи в 2021-2022 н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики. Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

Важливим компонентом у роботі закладу були предметні тижні, які проводилися з метою розширення знань учнів з предметів, розвитку їх творчих та інтелектуальних здібностей, залучення до різноманітної діяльності за інтересами, підвищення професійної майстерності вчителів, впровадження інноваційних технологій в систему освітньої роботи з вихованцями та забезпечення якісних освітніх послуг.

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються комп'ютерні класи, ноутбуки, проєктори, інтерактивні дошки, телевізори, принтери.

Уже третій рік поспіль педагоги закладу використовують технології дистанційного навчання у роботі зі здобувачами освіти закладу. Заклад  використовує середовище Google Apps for Education, яке дає змогу проводити відеозустрічі та уроки в Meet.Співпраця в межах заклад-учні-батьки також налагоджена через Google-classroom, Skype; соціальні мережі Facebook, месенджери Viber, Twitter, Zoom. Варто відзначити достатній рівень володіння сучасними освітніми технологіями педагогами закладу.

Основні напрямки використання Інтернет-технологій:

  • дистанційна освіта (створення презентацій та відео до дистанційних уроків, робота з ресурсами Інтернет, розробка і використання тестових завдань, розробка і використання дидактичного матеріалу до уроків та позакласних заходів);
  • інтерактивне спілкування;
  • використання мережевих методичних ресурсів;
  • співробітництво.

Окремо слід відзначити роботу  педагогів  із обдарованими учнями. З цією метою реалізації стратегії закладу щодо роботи з обдарованими учнями протягом листопада 2021 року був проведений І етап (шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін, але з обмеженими протиепідемічними заходами пов’язаними з запобіганням поширення коронавірусної  інфекції. Проте ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад було відмінено розпорядженням засновника та наказом відділу освіти. 

Співпраця закладу з МАН дає змогу здобувачам освіти з високим рівнем навчальних досягнень розвивати здібності до науково-дослідницької діяльності.  Слід відзначити роботу із здобувачами освіти в цьому напрямку вчителів нашого закладу Янченко Т.А., вчителя географії, Целік Т.О., вчителя хімії та біології. Вихованка Янченко Т.А. 8-А класу Апецко Домініка  взяла участь у Всеукраїнському конкурсі –захисті науково- дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у 2021-2022 н.р. у відділенні  «Природничі дисципліни в секції  «Географія» за темою  «Болота Чернігівського Полісся, їх роль у функціонуванні гідрологічної системи краю», на обласному етапі конкурсу була нагороджена дипломом ІІ ступеня. Учитель Целік В.І. підготувала  ученицю 8-А кл. Британ Аню  до участі у Всеукраїнському конкурсі захисту науково- дослідницьких робіт учнів- членів МАН України у відділенні  «Психологія» за темою «Вплив  темпераменту на інтелектуальні здібності учнів»,  на обласному етапі конкурсу була нагороджена дипломом учасника.

4. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Державної Національної доктрини розвитку освіти та чинних вимог діючого законодавства педагогічний колектив у минулому 2021-2022 навчальному році працював над виконанням завдань, що окреслені у Стратегії програми розвитку школи, плані роботи, а саме: забезпечення освітніх потреб школярів через  рівний доступу до якісної освіти в умовах реформування сучасної національної школи, школи НУШ.

Одним із пріоритетних напрямків роботи директора є забезпечення обов’язкової якісної загальної середньої освіти. Повністю вдалося розв'язати питання охоплення навчанням дітей шкільного віку сіл Киїнка,  Жавинка, Гущин  та Шестовиця та здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Особливістю 2021-2022 н.р. у закладі була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19. Затверджено “Типовий порядок організації освітнього процесу в Киїнському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів у 2021-2022 н.р. в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19”.

Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2021-2022 н.р. було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, викликаного початком повномасштабної російсько-української війни. Міністерство освіти і науки України листом від 25.02.2022 №1.3276/22 рекомендувало тимчасово призупинити освітній процес. Тому у школі було видано наказ від 25.02.2022 №5 “Про оголошення канікул в умовах воєнного стану” та оголошено канікули для учнів 1-11 класів з 28.02.2022 р. по 13.03.2022 р. і внесено зміни до структури навчального року. Відповідно до розпорядження сільського голови від 11.03.2022№26 “Про організацію освітнього процесу у закладах освіти Киїнської сільськоїради”, наказу відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Киїнської сільської ради від 14.03.2022 № 8 “Про організацію освітнього процесу у закладах Киїнської сільської ради “ освітній процес у закладі було відновлено. Із 1 квітня і до завершення навчального року адміністрація школи ефективно та доцільно організувала освітній процес із застосуванням технологій дистанційного навчання.  Використовувалися всі наявні ресурси, у тому числі навчальні матеріали “Всеукраїнської школи онлайн”, підручники, психологічні хвилинки, руханки.

       239 учнів 5-11 класів оцінювалися з навчальних предметів інваріантної складової і продемонстрували результати, що відповідають рівням:

  • Мають оцінки початкового рівня  – 59 учнів ( І семестр) – 24,6%; 5 учнів (ІІ семестр) – 2%;
  • Середній рівень – 0 ( І семестр); 0 ( ІІ семестр);
  • Достатній рівень – 58 учнів ( І семестр) – 24%; 74 учні (ІІ семестр) – 31%;
  • Високий рівень  – 7 учнів ( І семестр) – 2,92%; 8 учнів (ІІ семестр) – 3,35%.

За річними підсумками навчальних досягнень здобувачів освіти у 2021-2022 н. р. 8 учнів 5-8,10 класу нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення в навчанні»

      Якість успішності учнів 5-11 класів на кінець 2021-2022 навчального року по школі становить 34%, в розрізі по класах:

5-А – 66%,

7-А – 66%,

9-А – 11%,

5-Б – 41%,

7-Б – 15%,

9-Б – 33%,

6-А – 35%,

8-А – 26%,

10 – 26%,

6-Б – 30%,

8-Б – 11%,

11 – 46%

          Результати аналізу якості успішності учнів 5-11 класів на кінець 2021-2022 навчального року свідчать, що третя частина здобувачів освіти закладу  засвоює програмовий матеріал на високому та достатньому рівнях.

З метою виявлення рівня знань учнів з навчальних предметів протягом навчального року проводилися моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів. Підсумки дослідження проаналізовані на нарадах при директорі та відображені у відповідних  наказах по школі, обговорені на засіданні  педагогічної   ради  та  прийняті управлінські  рішення,  спрямовані на підвищення  рівня  навчальних досягнень учнів школи.

Здійснивши моніторинг показників рівня навчальних досягнень учнів по предметах і по класах, проаналізувавши результати освітнього процесу, порівнюючи їх з показниками 2021-2022 навчального року, можна зробити висновок про інтерес дітей до знань, про ефективність різних форм і методів навчання, про зв’язок і результативність його при тісній співпраці з батьками.

          Закладом було розроблено, схвалено педагогічною радою від 30.08.2021 р. (протокол №1), затверджено директором школи освітні програми та навчальні плани на основі державних стандартів. У старшій школі на базі 10-11 класів функціонував філологічний профіль (українська філологія).

У 2021-2022 н.р. учні 4-х класів продовжили навчання за новим Державним стандартом освіти відповідно до Концепції «Нової української школи». Учнів 1-4-х класів за рахунок державної субвенції було забезпечено партами, а для роботи в класі наочністю, наборами дидиктичних матеріалів, комп’ютерним обладнанням.

        У школі організовано освітній процес за денною, сімейною (домашньою) формою навчання (1 уч. – 2-Б клас), інклюзивною (7 учнів) формами навчання в 5 інклюзивних класах, що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти.

Для успішної організації освітнього процесу 6 учнів з особливими освітніми потребами працюють з асистентами вчителя, учень 9 класу Нагієв В. без асистента вчителя. Корекційно-розвиткові заняття проводять підготовлені профільні фахівці: практичний психолог, логопед,  дефектолог. Не вистачає   реабілітолога для проведення занять з лікувальної фізкультури. 

       Для занять з учнями з ООП учителі використовують кабінет практичного психолога, малий спортивний зал, ресурсну кімнату, які  технічно оснащені для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітній процес. Діти, які охоплені інклюзивним навчанням, навчаються за освітньою програмою закладу освіти адаптованою чи модифікованою (відповідно до рівня потреб дитини, визначених на  педагогічному консиліумі спільно з фахівцями ІРЦ та батьками учнів у січні 2022 року) з корекційно-розвитковим складником згідно з нозологією. Організація роботи із дітьми з ООП була дієвою і практично спрямованою. Дітям з ООП  надавали послуги корекційно-розвиткових занять, зокрема: вчитель – логопед, вчитель-дефектолог,  практичний психолог.

        Протягом навчального  року  команда психолого-педагогічного супроводу працювала над створенням Індивідуальних програм навчання для дітей з  ООП. Було проведено розширене спільне  засідання за участю адміністрації та колективу вчителів, батьків учнів з ООП з представником Новобілоуського інклюзивно-ресурсного центру з визначення рівня підтримки для цих же учнів відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України № 597 від 15.09.2021, яка набрала чинності з 01.01.2022 року. Співпраця між батьками, педагогами, корекційними  педагогами, учнями з ООП та фахівцями ІРЦ була системною та продуктивною. Під час зустрічей обговорювалися нагальні питання, напрацьовувалася подальша стратегія співпраці.  Був відзначений значний якісний рівень організації роботи по створенню інклюзивного простору для дітей з особливими освітніми потребами в нашій школі.

У рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на  період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р пріоритетними завданнями  залишаються  створення рівних  можливостей  та вільного доступу до освіти, задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища, тому створення відповідної  матеріально-технічної  бази стало головним питанням  на декілька років. Для навчального закладу були виділені кошти на покращення матеріально-технічної бази інклюзивного навчання, та зроблені відповідні замовлення. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти»,  заклад закуповує допоміжні засоби для спільного користування дітей з ООП, як тільки кошти заходять із державного чи місцевого бюджетів.

Адміністрацією та колективом школи проводилась системна багаторівнева співпраця з батьками учнів з ООП, інклюзивно-ресурсним центром, фахівцями та спеціалістами на предмет задоволення особливих освітніх потреб наших учнів.

          У зв’язку із змінами структури навчального року через пандемію та введенням в Україні воєнного стану освітній процес здійснювався з застосуванням технологій дистанційного навчання.  Для організації якісного освітнього процесу вчителі школи   використовували хмарні технології та було впроваджено роботу на платформі G-Sиite for Education (пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи від компанії Google, в який входять такі популярні веб-застосунки, як Gmail, Google Диск, Google Meet, Google Календар, Google Документи, Google Таблиці, Google Презентації, Google Sиites, Google Classrooom).  Використання даних платформ дозволило уникнути вимушених перерв в освітньому процесі, зробити навчання більш доступним, сучасним та ефективним. Незважаючи на позитивну динаміку цього процесу, були  ряд труднощів для дітей, які через оголошення воєнного стану з 24 лютого 2022 року  перебували за кордоном, не мали інтернету.

Оцінювання учнів 1-4-х класів здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти.

Оцінювання навчальної діяльності учнів за ІІ семестр та рік здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 н.р., затвердженими наказом МОН України від 01 квітня 2022 р. № 290 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року”.

По завершенню 2021-2022 н.р. учні 1- 10 класів переведені до наступного класу. 13 учнів 11 класу випущено зі школи.

Велика увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. У закладі постійно поповнюється шкільний інформаційний банк даних «Обдарованість», здобувачі освіти  залучалися до участі у різноманітних конкурсах, забезпечувалася участь школярів у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін, проводилася роботу по залученню спонсорських коштів для заохочення переможців конкурсів, олімпіад.

 Проте у цьому навчальному році активності школярів у олімпіадах, конкурсах заважали епідеміологічна обстановка та введення воєнного стану в Україні.

Проведення олімпіад було відмінено відповідно до спільного   наказу № 49/79/76/15 від 05.11.2021року «Про відміну проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році»  відділів освіти, молоді, спорту, культури та туризму Киїнської сільської ради, Іванівської сільської ради, відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Олишівської селищної ради, відділу освіти Гончарівської селищної ради у зв’язку з складною епідеміологічною ситуацію в регіоні, керуючись Протоколом № 10 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27 жовтня 2021 року, враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), враховуючи думку батьків учасників Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів (не надання згоди на участь в ІІ етапі ВУО з навчальних предметів), на підставі протоколу засідання оргкомітету ІІ етапу ВУО із навчальних предметів Киїнської ТГ/Гончарівської ТГ/Іванівської ТГ/Олишівської ТГ.

Результати здобувачів освіти у конкурсах:

Дипломами ІІ ступеня нагороджено переможців ІІ етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка:

Сидоренко Камілу, ученицю 5-А класу, Буру Дарину, ученицю 6-Б класу (учитель  Ніна Шолох), Дейнеко Євгенію, ученицю 7-А класу, Лук’яненко Таїсію, ученицю 9-Б класу (учитель – Любов Тарасенко), Апецко Домініку, ученицю 8-А класу (учитель – Наталія Савченко), Овсієнко Вікторію, ученицю 10 кдасу (учитель – Олена Здор).

У 2021-2022 н.р. відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти”від 24 березня 2022 року№2157 І-Х; наказ МОН України від 28.02.2022 №242 “Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021- 2022 навчальному році”, затверджений у Міністерстві юстиції України 03 березня 2022 року за №283/37619). У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

У 2021-2022 н.р. учнів 11 класу теж звільнено від проходження ДПА. Проте всі випускники були вчасно зареєстровані на проходження ЗНО -2022. Але режим воєнного стану вніс свої корективи, і реєстрація на ЗНО дає змогу одинадцятикласникам пройти мультипредметний тест (українська мова, історія України, математика) у липні 2022 року для вступу до вищих навчальних закладів. Бажання складати мультипредметний тест виявили 12 учнів із 13.

У цьому навчальному році жоден здобувач освіти базової школи не отримали свідоцтво з відзнакою, в минулому році – одна учениця 9-Б класу – Соколенко Ірина отримала свідоцтво з відзнакою; серед випускників закладу немає нагороджених медалями, в минулому році  одна випускниця – Соколенко Надія була нагороджена золотою медаллю. На це слід звернути увагу і вчителям, і батькам.

Відповідно Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 р. №376, згідно заяв батьків, станом на 31.06.2022 вже видано наказ «Про зарахування учнів до 1-х класів 2022-2023 навчального року». Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті школи. Ця цифра становить 20 майбутніх першокласників (мин. рік - 38). Аналіз списків дітей 5-річного віку, що проживають на території обслуговування засвідчив, що кількість дітей значно зменшилася.

5. ВИХОВНА  ТА ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Протягом 2021/2022 навчального року, виховна робота в Киїнському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка  була спрямована  на  виконання завдань і реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “ Про охорону дитинства”,”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.

Уся система виховання в закладі    мала на меті допомогти учневі стати самодостатньою, всебічно розвиненою, соціально активною особистістю. Завдяки цьому  система виховної роботи в школі сприяла мотивації до саморозвитку, самореалізації всіх учасників освітнього процесу.

Реалізація всіх напрямків виховної роботи здійснювалась через заходи, які були передбачені річним планом роботи і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загальношкільних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьками.

Виховна робота здійснювалася відповідно до плану виховних заходів на І та ІІ  семестр 2021/2022 навчального року, де кожен виховний тиждень мав наголос на певний орієнтир виховання, планів роботи класних керівників, вихователів, практичного психолога, шкільної бібліотеки, гуртків, спортивних секцій. Основні напрями роботи враховувались як при проведенні загальношкільних заходів, так і  індивідуальної роботи з учнями. У школі у 2021-2022 навчальному році було організовано такі форми роботи: нетрадиційне свято першого дзвоника, фотовиставки на різні тематики; тренінги; відеопривітання; рейди підручників і класних куточків; квест-батл між учителями і учнівським самоврядуванням “Мовознавча країна”; акції “Дружні долоньки”, “Грані добра”, “Запали свічку”; інтелектуально-розважальні гри;  новорічні ранки.

Години спілкування проводились класними керівниками згідно з  розкладом.

Питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорові, нарадах при заступнику директора з виховної роботи, батьківських зборах, засіданнях Ради школи, методичного об’єднання класних керівників. Було видано  накази з виховної роботи.

З 24 лютого 2022 року  виховна робота в закладі освіти від початку введення  воєнного стану проводилася дистанційно.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової, здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

Особливо важливим стало продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати демократичне суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому  є важливою складовою загального виховного процесу. Для співпраці з учнями та батьками використовували Google Classroom, а також раніше створені групи у Viber. Виховна робота під час військового стану проходила у формі відеоуроків, спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів.

Результати роботи публікувалися на сторінці нашої школи у Фейсбук та на сайті закладу.

Головним результатом діяльності  системи виховання в закладі освіти є свідоме дотримання більшістю  учнів встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у суспільстві, виховання патріотизму, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості.  Відповідно до виховного плану роботи школи протягом ІІ семестру 2021/2022 навчального року були проведені такі тематичні місячники та тижні:

 – у січні: Місячник  ціннісного ставлення до держави: 17.01 – 21.01.22 – тиждень «Україна – єдина країна»,  24.01-28.01.22–  тиждень «Пам’яті людській дано боліти»;

у лютому - Місячник   ціннісного ставлення до науки та мистецтва: 31.01-04.02.22 – тиждень книголюбів «Знайди у Книзі цілий світ!»,   07.02 -11.02.22 – тиждень охорони життя та здоров’я,   14.02-18.02.22 – тиждень  «Виховуємо громадянина та патріота»,  21.02-25.02.22 – тиждень  «Мови чарівні слова»;

у березні заплановані заходи не були проведені у зв’язку з перебуванням населеного пункту в безпосередній зоні бойових дій (відсутність енергозабезпечення, телефонного зв’язку, мережі Інтернет) та евакуації значної частини учасників освітнього процесу в інші регіони України та за кордон;

у квітні (було відновлено дистанційно освітній процес) – Місячник ціннісного ставлення до навколишнього світу:  04.04-08.04.22 – тиждень екологічної безпеки, 11.04-15.04.22 – тиждень знань правил пожежної безпеки, 18.04-22.04.22 – тиждень цивільного захисту, 25.04-29.04.22 –  тиждень «Чорна трагедія на кольоровій землі»;

у травні – Місячник  ціннісного ставлення до суспільства та держави: 03.05-06.05.22 – тиждень «Не загасити пам’яті вогонь», 10.05-13.05.22 – тиждень родини, 16.05-20.05.22 – тиждень морально-етичного виховання, 23.05-27.05.22 – тиждень науки;

у червні –  30.05-07.06.22 підсумковий тиждень.

Цікаво та змістовно  пройшли такі заходи: тематичні години спілкування «Що для кожного рідна мова» (6-А клас, класний керівник Здор О.М.), «Шлях до Соборності» (7-А клас, класний керівник Хропата С.В.), «Ціна однієї хвилини» (9-А клас, класний керівник Тевкун Н.М)., «Сучасний погляд на книгу» (9-Б клас, класний керівник Полулях І.Г.), «Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту» (10 клас, класний керівник Ханога О.П.), захід  «Крути – символ національної честі» (11 клас, класний керівник Ступницька С.В.), зустріч з учасниками бойових дій «Патріотами не народжуються» (8-Б клас, класний керівник Савченко Н.Г.).

Учні школи із задоволенням брали участь у проведенні предметних тижнів:

- тиждень англійської мови (“Моя улюблена англійська література”, чат-бесіда на форумі для учнів 5-9 кл., чайна вечірка для учнів 5-А кл.);

- тиждень математики та інформатики (“Математика навколо нас” — 5-9 кл.);

- тиждень хімії та біології (гра “Хімічний елемент” — 7-9 класи, цікаві досліди “Хімія на кухні” — 7-10 кл.);

- тиждень музичного мистецтва (конкурс на кращу колядку, щедрівку, засіванку —1-11кл.).

Правовиховна робота

У  2021-2022 навчальному році із учнями закладу було організовано форми правового навчання і виховання: тематичні загальношкільні лінійки та класні години; бесіди на правову тематику; уроки правознавства; індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями; відвідування проблемних сімей вдома.

Практичним психологом школи Ковдою О.В., соціальним педагогом Ковальовою Н.П., класними керівниками проводяться бесіди з учнями групи ризику та учнями, які потрапили у складні життєві умови. Та все ж за навчальний рік траплялися випадки протиправної поведінки учнів, зокрема агресивна поведінка.

У період воєнного стану особлива увага зверталася на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього використовувалися відповідні матеріали,.що розміщувалися на сайті МОН України та інших ресурсах в мережі Інтернет.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота в 2021/2022 навчальному році проводилася з учнями старших класів постійно як в очному так і в дистанційному форматі. Випускники познайомилися з пропозиціями  закладів освіти Чернігівської області та України як під час зустрічей з представниками закладів, так і через матеріали, розміщені на сайті та сторінці закладу освіти, через соціальні мережі, мали змогу обрати подальший напрям навчання.

Одним із основних питань, що є нагальним сьогодні - проблема щодо запобіганню булінгу серед  учнів учнівської молоді в закладах освіти.

Спортивно-масова робота в школі невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивно-масових заходів в позаурочний час. Для нашої школи є традицією проводити у вересні місяці Олімпійський тиждень. Дякуючи співпраці вчителя фізичної культури Лисенка В.І. з директором банку «Полікомбанк» Тарасовцем М.П., кожен учасник Олімпійського тижня отримав нагороду від благодійника.

З 24.02.2022 р. організація виховної роботи під час воєнного стану в  закладі проводилась онлайн.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

Особливо важливим стало продовжити формувати громадянанина-партіота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріоричне виховання є важливою складовою загального виховного процесу.

Тому  для співпраці з учнями та батьками залишилися Google Classroom,  Zoom, а також раніше створені групи у Viber. Виховна робота під час воєнного стану проходила у формі відеоуроків, спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів.

Було проведено протягом року Єдині уроки, уроки мужності година спілкування до Дня Гідності та Свободи «Скажи своє слово про Україну», «Україна – це територія гідності та свободи», до дня Голодомору «Трагедія, що сколихнула землю», «Героїв стежина від батька до сина», усний журнал «Герої Крут – для нащадків взірець». 

Колектив закладу у складі батьків, школярів 1-11-х класів, педагогів брали участь у благодійній акції «Монетки дітям» для допомоги онкохворим дітям.

Внаслідок системи навчально-виховних заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника та здобувача освіти – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньо розвинутого українця та громадянина своєї держави.

Метою патріотичного виховання в освітньому закладі є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати та забезпечувати її національну безпеку, знати свої права й обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

Але поряд із зазначеними позитивними моментами в плануванні та проведенні виховної роботи мають місце й окремі недоліки. Потребує більш ретельного контролю відвідування школи деякими учнями.

Необхідно постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо використання мобільних телефонів під час освітнього процесу, дотримання єдиних вимог щодо зовнішнього вигляду учнів, щодо дотримання правил внутрішкільного розпорядку.

        На початку 2021-2022 навчального року з метою навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей у школі створена мережа гуртків за інтересами дітей. У цілому гуртковою роботою охоплено 250 учнів, що становить 60% від загальної кількості учнів. Крім шкільної мережі в навчальному закладі працює секція з кікбоксингу, що дає можливість організувати дозвілля дітей закладу, розвиваючи спортивні здібності та нахили учнів школи.

Здобувачі освіти нашого закладу активно брали участь у конкурсах.

Грамотою благодійного фонду «Таблеточки» та Національного банку України нагороджено Киїнський опорний ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка за участь у всеукраїнській благодійній акції «Монетки дітям» та неоціненний вклад у боротьбі з дитячим раком (відповідальна педагог-організатор Хропата С.В.).

Нагороджено  Дипломом переможця  обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» Цуканову Марину, учениця 9-Б класу у номінації «Стилізована ялинка», вихованку гуртка «Фантазія»  (керівник гуртка «Фантазія» Ірина Полулях).

         Здобувача освіти гуртка «Фантазія» нашого закладу Гулак Анну (керівник Ірина Полулях) визнано переможницею обласної виставки-конкурсу «Український сувенір» в ІІ віковій категорії (підлітки 12-16 років), яка проводилася комунальним закладом «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» упродовж грудня 2021 року - січня 2022 року.

Переможцями обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» нагороджено:

за зайняте ІІІ місце: Артема Апанасенка, учня 7-А класу  в номінації «Пейзаж» світлина «Карпати»; у номінації «Натюрморт» Артема Апанасенка, учня 7-А класу світлина «Казкові овочі»; Романа Кобзаря, учня 11 ктасу, світлина «Овочевий маскарад»;

за зайняте ІІ місце:  у  номінації «Жанрове фото» Маргариту Зубрицьку, ученицю 7-А класу,  світлина «Музиканти;  Артема Апанасенка, учня 7-А класу,  світлина «Гітаристи»; Романа Кобзаря, учня 11 класу,  світлина «Гравці в шахи»; Іллю Осипчука, учня 7-А класу,  світлина «Хоровий колектив»;

за зайняте ІІ місце  у номінації «Пам’ятки архітектури» Романа Кобзаря, учня 11 класу,  світлина «Андріївська церква»;   Артема Апанасенка,  учня 7-А класу, світлина «Дерев’яна церква»; Маргариту Зубрицьку, ученицю 7-А класу,   світлина «Вечірній Чернігів»; Іллю Осипчука,  учня 7-А класу,  світлина «Аккерманська фортеця»;

у номінації «Живий світ» (фото тварин та рослин):

за зайняте І місце:  Іллю Осипчука, учня 7-А класу, світлина «Чайки»; Маргариту Зубрицьку, ученицю 7-А класу,   світлина «Павутиння на квітці»;

за зайняте ІІ місце: Романа Кобзаря, учня 11 класу, світлина «Сакура цвіте»;

за зайняте ІІІ місце:  Артема Апанасенка, учня 7-А класу, світлина «Кінь»;

у номінації «Експериментальне фото»:

 за зайняте І місце - Романа Кобзаря, учня 11 класу, світлина «Старий автомобіль»;

у номінації «Репортажний портрет»:

за зайняте ІІ місце - Романа Кобзаря учня 11 класу, світлина «Юні велосипедистки».

Переможцями Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» стали:

Диплом І ступеня – Кобзар Роман, учень 11 класу у номінації «Експериментальне фото» (застосування програми Adobe Hhotoshop) – назва роботи «Старий автомобіль»;

Осипчук Ілля, учень 7-А класу, у номінації «Живий світ» (фото тварин та рослин) – назва роботи «Чайки».

Диплом ІІ ступеня – Зубрицька Маргарита, учениця 7-А класу, у номінації «Живий світ» (фото тварин та рослин) – назва роботи «Павутиння на квітці» (керівник – практичний психолог Олексій Ковда).

Також школярі закладу освіти долучилися до старту Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2022, який організовують Державна служба України з питань праці та редакція журналу «Охорона праці», а Конкурс присвячується Дню охорони праці, який щорічно відзначають 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці та обласного конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея», який проводить комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

Шкільні виставки малюнків, поробок: «Осінь крокує рідним краєм» (вересень-жовтень), «Дари Святого Миколая», «Зимова казка» (грудень).

Робота керівників гуртків та класних керівників регламентується нормативно-правовими та законодавчими документами: Конституцією України; Конвенцією ООН про права дитини, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства» та іншими нормативно-правовими документами.

З метою аналізу роботи класних керівників та  керівників гуртків використовувалися методи контролю: спостереження за системою виховної роботи на класних годинах, позакласних заходах, відкритих виховних годинах, співбесіди з класними керівниками, перегляд і контроль за веденням документації.

 РОБОТА УО «ЛІДЕР»

      Виховувати громадянина України, патріота своєї держави, захисника територіальної цілісності  – це основна мета сучасного освітнього закладу. Для реалізації якої адміністрація закладу має прикладати максимум зусиль. Ініціатива, яка виходить від активу учнівського самоврядування, має важливу роль у розвитку та напрямку внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Коли учні розуміють, що їхня думка важлива, що вона враховується при прийнятті ключових рішень в закладі, тоді і їхня робота набуває іншого забарвлення, має інше значення.

       Упродовж 2021-2022 року учнівське самоврядування  здійснювало свою роботу через роботу учнівського об’єднання  школи. Таким чином, ми розглядаємо учнівське самоврядування як  цілісну систему, яка систематично функціонує, покращуючи роботу закладу освіти та мотивує до дій учнів середнього та молодшого віку.

Учнівське об’єднання «Лідер»  є постійно діючим органом шкільного самоврядування учнів. Члени учнівського об’єднання представляють інтереси учнівської громадськості і здійснюють тісний взаємозв'язок з пе­дагогічною та батьківською громадськіс­тю, беруть участь у плануванні організації шкільного життя.

    На першому засіданні учнівського самоврядування школи було поновлено склад правління:

  • Голова УО «Лідер» – Катерина Фурсенко, 10 клас
  • Заступник голови  – Марина Цуканова, 9-Б клас
  • Секретар – Андрій Халиман, 10 клас
  • Голова комісії дисципліни і порядку – Максим Манойленко, 10 клас
  • Голова комісії захисту прав та патріотизму – Маргарита Шкурко, 9-Б клас
  • Голова комісії «За здоровий спосіб життя» - Олександра Штупун, 11 клас
  • Голова комісії «Шкільний прес-центр» -Дарина Гончаренко, 11 клас

Усі ці комісії працювали протягом року у форматі злагодженості і балансу між учнями і дорослими. Один раз на тиждень відбувалися засідання учнівського об’єднання, де обговорювали плани роботи на визначений період, визначення відповідальних за різні справи, заслуховувалися звіти комісій про зроблену роботу. Кожна комісія визначила і виконувала ті завдання, які реалізуються в учнівському колективі і необхідні для цілісності всієї роботи закладу. Але у зв’язку з карантинними обмеженнями і введенням червоної зони, більшість заходів проведені в онлайн-режимі та з дотриманням протиепідемічних правил. Члени учнівського самоврядування були залучені до загальношкільних заходів. А саме:

  • Святкування з нагоди Дня знань;
  • Дня української писемності та мови;
  • Акції «16 днів проти насильства»;
  • Дня толерантності;
  • Дня прав дитини;
  • Дня протидії СНІДу;
  • Вистави до Дня Св. Миколая;
  • Дня Гідності та Свободи;
  • Дня Св. Валентина.

У зв’язку з воєнним станом в країні, з 24.02.22 року всі заходи проводилися у режимі онлайн. Робота учнівського самоврядування набула якісно нового характеру, але роль її лишилася незмінною. Представники учнівського самоврядування стали справжніми юними волонтерами: приносили до школи гуманітарну допомогу військовим, малювали малюнки, готували великодні дарунки та жодної хвилини не лишались осторонь від освітнього та творчого фронтів.

          Взяли участь в:

  • Загальношкільній онлайн-акції «Щастя у простих речах»;
  • Загальношкільній арт-акції «Земля з мого вікна», «Напиши солдату лист», «Подаруй мамі посмішку», «Воскресне Україна» іт.д.;
  • Загальношкільному відео-зверненні до Дня пам’яті та примирення;
  • В фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я»;
  • Відзначенні Дня вишиванки;
  • Відзначенні Дня Європи.

Найактивнішою виявилася комісія цікавих справ, за сприяння якої було організовано безліч позакласних заходів в режимі онлайн. Цей непростий навчальний рік розкрив в дітей багато нових можливостей та талантів, продемонстрував їхні компетентності в ІТ – технологіях, монтування та створення тематичних відео і т.д. 

    Роботу учнівського самоврядування можна вважати задовільною.

7. РОБОТА З БАТЬКАМИ

Робота з батьками - важливий розділ виховної роботи закладу. Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Згідно з планами роботи класних керівників упродовж року проводилися батьківські збори (два рази на семестр), анкетування, опитування. За потреби відбувалося індивідуальне спілкування, спілкування в онлайн-режимі. До роботи з батьками долучалися практичний психолог та соціальний педагог, вихователі. Для батьків розміщувалися матеріали на сторінках у групах класів, на сайті закладу, на сторінці в Facebook.

Основні питання, які розглядалися на класних батьківських зборах та під час бесід із батьками:  «Кодекс безпечного освітнього середовища для батьків» (1-11 класи), «Спільна діяльність вчителя, батьків, дітей як спосіб формування морально-етичних цінностей молодших школярів», «Про особливості освітнього процесу в умовах пандемії», «Про особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану», «Здоров’я дитини. Діти, телебачення та комп’ютер. Попередження комп’ютерної залежності, різних видів мобінгу серед дітей», «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довір», «Чим дітей приваблює двір? Як навчити дітей на сумнівні пропозиції говорити «Ні» (1-4 класи), «Сімейні стосунки з дітьми. Спілкування підлітків з дорослими та ровесниками.»,  «Культура поведінки, як її виховувати. Результативність навчання. Від чого вона залежить.», «Характеристика вікових психолого-фізіологічних особливостей учнів середнього шкільного віку. Попередження шкідливих звичок.», «Виховання відповідальності за свої вчинки у підлітків. Попередження протиправних дій серед дітей. Навчити, щоб спокійно жити.», «Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей, роль батьків у формуванні здоров’язберігаючих навичок» (5-8 класи), «Методи виховання старшокласників у сім’ї. Фізичний розвиток і зміцнення здоров’я юнацтва. Можливі перешкоди, як їх уникнути молодій людині», «Відповідальність, самооцінка та самоконтроль. Як їх у собі розвинути? Роль правового виховання у сім’ї», «Профорієнтаційна робота. Сучасний ринок праці. Вирішуємо наперед», «Утвердження в поведінці старшокласників принципів загальнолюдської моралі: правди, доброти, справедливості, інших чеснот. Спільна робота сім’ї по формуванню у старшокласників якостей сім’янина» ( 9-11 класи). Також увага батьків акцентувалася на проблемах: особливості освітнього процесу в умовах пандемії,  адаптації учнів 1 та 5 класів до,  техніка безпеки під час  очного та дистанційного освітнього процесу, канікул, дотримання учнями режиму дня, запобігання коронавірусної інфекції, попередження всіх форм насильства щодо дітей,  запобігання цькуванню (булінгу) в дитячому середовищі, дотримання правил дорожнього руху дітьми,  правила ТБ, охорону здоров’я та збереження життя школярів, попередження дитячого травматизму.

З метою забезпечення повноцінного навчання та виховання здобувачів освіти наш колектив взаємодіяв з батьками під час пандемії,  воєнного стану в дистанційному режимі згідно з Положенням про дистанційне навчання (затверджено наказом МОН України  від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224).

Слід відзначити, що класні керівники обирали для обговорення сучасні, нестандартні, проблемні теми, особливо в умовах воєнного стану: правильна організація навчальної діяльності та робочого дня школяра, шкідливі звички та здоровий спосіб життя, безпекова ситуація під час повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України. Така система роботи з батьками сприяла поліпшенню умов навчання, виховання і розвитку учнів, допомагала створити безпековий, превентивний виховний простір, сприятливий для розвитку дитини.

В умовах дистанційного навчання велика частина виховної роботи проводилася з використанням соціальних мереж. Багато матеріалів для батьків  та учнів було рекомендовано практичним психологом Ковдою О.В., соціальним педагогом Ковальовою Н.П.. педагогом-організатором Хропатою С.В., класними керівниками 1-11 класів.

Рішенням педагогічного колективу та адміністрації у закладі було створено Раду закладу, яка об’єднує директора, учителів, батьків, представників громадськості та лідерів учнівського самоврядування. Тісна співпраця адміністрації і батьківської громадськості допомагала вирішувати нагальні проблеми шкільного життя, організацію і проведення загальношкільних заходів. Батьки учнів нашого закладу беруть посильну участь в організації та проведенні позакласних справ школи та класу. 

8. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

У 2021-2022 році систематично та послідовно велася робота над дотриманням прав дітей, забезпеченням проходження процесу соціалізації, соціальної згуртованості учнів, батьків, вчителів, адаптації учнів у школі, профілактиці негативних явищ в учнівському середовищі, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина. У школі   систематизована  робота  з  соціального  захисту  неповнолітніх.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. З початком 2021-2022 навчального року проводиться постійна робота щодо виявлення дітей, які належать до пільгового контингенту (оформлено акти обстеження житлово-побутових умов проживання учнів, зібрані відповідні документи для підтвердження статусу, з’ясований стан утримання навчання та виховання учнів.) та  оновлюється банк даних дітей пільгового контингенту. (Роботу цю виконує шкільний соціальний педагог Ковальова Н.П., контролює заступник директора закладу Лисенко Л.С.)

На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

діти-сироти: 5 учнів – Крижанівська Карина (4-А клас), Сійрак Роман (5-Б), Сійрак Данило (6-Б), Марцева Тетяна (10), Куделя Ірина (11 клас);

діти, позбавлені батьківського піклування: 4 учні – Кальченко Єлизавета (1-Б клас), Ущенко Сергій (6-Б), Кир’янов Артур (9-А), Філаткін Микита (9-А),

діти із сімей СЖО: 3 учні – Белікова Аксана (1-А клас), Бєліков Микола (2-А), Бєліков Арсеній (4-Б);

внутрішньопереміщені особи: 2 учні – Малошевич Єлизавета (3-Б), Малошевич Анастасія (6-А);

дітей учасників бойових дій 29 учнів;

діти з особливими освітніми потребами, що навчаються в інклюзивних класах: 7 учнів – Бойко Михайло (2-А),  Бублик Данило  (2-А), Володіна Поліна (2-А), Целік Катерина  (4-Б), Тевкун Денис  (3-А), Апанасенко Артем  (7-А), Нагієв   Артем  (9-Б);

дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – 9 учнів;

дітей-інвалідів – 10 учнів (в тому числі з особливими освітніми потребами 5 учнів);

діти з багатодітних родин – 15 родин.

          Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.

За кошти Киїнської сільської ради безкоштовним одноразовим гарячим харчуванням у шкільній їдальні було забезпечено в І семестрі –73 учні (в тому числі; дітей учасників бойових дій 28, в інклюзивних класах - 7, діти-сироти - 5, діти, позбавлені батьківського піклування - 4, малозабезпечених родин - 9 (з багатодітних родин – 6, мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС - 3), внутрішньопереміщених осіб - 2, за рішенням сесії сільської ради із родин, які мають тимчасові труднощі -18 (з них СЖО - 3, багатодітні - 6);

у ІІ семестрі –  36 учнів (в тому числі; дітей, що навчаються в інклюзивних класах - 7 (з них діти-інваліди - 5), дітей-інвалідів - 5, діти-сироти - 5, діти, позбавлені батьківського піклування - 4, малозабезпечених родин - 13 (з багатодітних родин – 6,мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС - 3), внутрішньопереміщених осіб - 2.

126 учнів соціальних категорій (діти-сироти, діти-напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, діти з багатодітних родин, діти з особливими освітніми потребами та інвалідністю, діти з сімей СЖО, діти, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, діти з багатодітних родин) були забезпечені новорічними подарунками від Киїнської сільської ради.

Усі учні початкової школи (167) отримали подарунки від «Іванівка Агро».

 З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класними керівниками, практичним психологом, соціальним педагогом, адміністрацією школи. Систематично проводились індивідуальні консультації з учнями-сиротами,  позбавленими батьківського піклування, категорійними учнями, батьками, опікунами учнів та педагогами, на предмет  профілактики та вирішення  питань  правопорушень серед учнів, соціального та педагогічного супроводу проблемних ситуацій, вирішення конфліктів. Надавалась консультаційно-методична допомога. Ця діяльність здійснювалась за наступними формами:

1) анкетування;

2) профілактичні заняття;

3) година спілкування;

4) бесіди;

5) заняття з елементами тренінгу;

6) індивідуальні та групові консультації учнів, батьків та педагогічних

працівників;

8) обстеження житлово-побутових та атмосферу моральних умов

виховання учнів пільгових категорій.

      Протягом року учні з категорійних родин залучалися до участі в шкільних та позашкільних  заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. З метою формування здорового способу життя, учні залучалися до спортивних секцій і гуртків. Із учнями, що стоять на внутрішкільному обліку систематично проводилась профілактична робота. Учні, що схильні до девіантної поведінки систематично запрошувалися на шкільну Раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди.

9. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ШКОЛЯРІВ

Робота охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму в побуті і під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

Протягом 2021/2022 навчального року проводилися заходи з охорони життя та здоров’я здобувачів освіти. Нещасних випадків з учнями під час освітнього процесу не зареєстровано.

       Для забезпечення умов праці та навчанняпостійно проводяться згідно із законодавством інструктажі та навчання з працівниками та здобувачами освіти про охорону праці та безпеку життєдіяльності. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності. Велика увага  приділяється профілактичній роботі щодо попередження  травматизму, пожежної безпеки, щодо дотримання гігієнічних норм, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з питань безпеки та попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації зумовлених військовим станом і дотримуються їх.

Постійно проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності, заходи щодо профілактики дитячого травматизму, години спілкування,  практичні заняття щодо відпрацювання з дітьми практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим та потерпілим, хвилинки безпеки, інформаційні хвилинки, рольові ігри, перегляди фільмів, відео, презентацій, Єдиний день безпеки життєдіяльності перед початком кожних канікул. Регулярно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

У школі є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директорові. У школі розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота і з вчителями та обслуговуючим персоналом.                                      

Причина виникнення травм з'ясовується, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу  є формування здорового способу життя – має на меті навчити дітей цінувати власне здоров’я і дбати про нього, формувати такий світогляд учнів, що створить у школярів потребу ведення здорового способу життя та робота з попередження дитячого травматизму.

Система роботи включає в себе організацію шкільного режиму: дотримання у школі гігієнічних норм щодо освітлення, температури повітря, шкільного обладнання, раціонального харчування, загартування; профілактичне медичне обстеження, пропаганду здорового способу життя і включення учнів у різні види спортивно-фізкультурної діяльності.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та здійснення контролю за організацією роботи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму адміністрацією школи та педагогічним колективом проводиться цілеспрямована робота. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

У межах профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму у 2021-2022 н. р. у Киїнському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Костянтина Светенка  проводилися відповідні заходи: викладався предмет «Основи здоров’я», постійно проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності,  проводилися медичні огляди учнів,  профілактичні бесіди, лекції, практичні заняття, рольові ігри, перегляди фільмів, відео, презентацій та інші заходи, спрямовані на недопущення випадків травмування учнів та на пропаганду здорового способу життя:

Заходи по збереженню життя та здоров’я: вступний інструктаж, бесіди з ТБ щодо запобіганню поширенню COVID- 19, виготовлення інформаційних стендів про COVID -19, проведення заходів з попередження дорожньо-транспортного травматизму, єдиний урок «Безпека дорожнього руху», презентація тематичної літератури «Дорожня грамота», моніторинг обізнаності учнів з ПДР (тести, анкетування), бесіда «Чи знаєш ти обов’язки та права пішоходів», перегляд  відеоматеріалів з  правил безпеки дорожнього руху, «ТБ. Дотримання правил пожежної безпеки»

Хвилинки безпеки: « Небезпека недотримання правил дорожнього руху», «Заходи безпеки при переході вулиць», «ТБ. Дорога не для забав».

Інформаційні хвилинки: « Мий руки правильно», «Нюанси здорового харчування», «Безпека в побуті», «Живи цікаво та безпечно».

Хвилинки здоров’я:

 «Небезпека ГРВІ та грипу, СОVІD – №19», «Небезпека переохолоджень та обморожень», «Небезпечні дієти».

Хвилинки безпеки: « Як надати першу допомогу при травмах», «Абетка здоров’я», « Безпечне харчування», «Будь безпечний на відпочинку», «ТБ під час освітнього процесу», «Дотримання маскового режиму», «Хвороби брудних рук», «

Дотримуйся соціальної дистанції», «Подорож під назвою життя», «Правила  поведінки в громадських місцях», «Як захистити себе від вірусів».

Заходи щодо профілактики дитячого травматизму: правила безпеки під час користування спортивними тренажерами, години спілкування «Кодекс безпечного освітнього середовища для учнів», безпечна поведінка в кабінетах та майстернях.

На період запровадження воєнного стану в Україні (Указ Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») в закладі освіти особлива увага зверталася на безпеку дітей в умовах воєнного стану, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (онлайн зустрічі, хвилинки спілкування) про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Також  розповсюджується корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предмети»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати», опрацьовано онлайн пам’ятки пам’ятки «Вибухонебезпечні предмети», «Не нехтуй сигналами повітряної тривоги»,  «Як не піддатися паніці», «Мій тривожний наплічник».

На постійному контролі питання забезпечення техніки безпеки та охорони праці в закладі. Класні керівники проводять своєчасну роботу щодо попередження травматизму. Обовязковим є проведення Єдиного дня безпеки життєдіяльності перед початком канікул, на якому висвітлюються питання:

Пам’ятка для батьків «Правила поведінки дітей на осінніх канікулах» Інструктаж по запобіганню дитячого травматизму під час осінніх канікул

Практичні заняття, інструктажі з правил безпеки в зимовий період.

Правила поведінки на водоймах в зимовий період

Єдиний день безпеки життєдіяльності перед початком літніх канікул. Інструктаж щодо запобігання дитячого травматизму в канікулярний період.

Відпрацювання з дітьми практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим та потерпілим.

У приміщенні школи та на спортивному майданчику організовано чергування вчителів та учнів, яке здійснюється за графіком. Питання чергування вчителів заслуховуються на міні-нарадах.   

Упродовж  2021-2022 навчального року нещасних випадків з учнями під час освітнього процесу не зареєстровано.

Класні керівники постійно проводять з учнями години спілкування за тематикою: «Правила поведінки в громадському транспорті», «Безпечна поведінка на дорозі при ожеледиці», «Правила поведінки на зимових водоймах». Активно проходив обмін інформацією «Небезпека з Інтернету».  Були  перегляди відеороликів «Небезпека нікотину для організму дитини», «Небезпека СОVID-19».

          Велику увагу класні керівники, вчителі, соціально-психологічна служба школи приділяють попередженню булінгу в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в інтернеті: проведено тиждень «Безпечний інтернет». З даного питання школа співпрацює з ювенальною превенцією, представники якої навчають шкільну громаду протидіяти насиллю.

Проаналізувавши стан  виховної роботи в 2021-2022 навчальному році, слід зазначити, що класні колективи 1-х-11-х класів під керівництвом  класних керівників, за участі учнівського об’єднання «Лідер» та при активній підтримці батьків активно долучаються до проведення класних, позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів. Особливий інтерес викликає підготовка та участь у благодійних ярмарках, концертах, акціях милосердя, флешмобах, днях учнівського самоврядування, вечорах, святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості.

Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників. Медичне обслуговування в закладі.

Період навчання дітей у школі є чи не найважливішим для здоров’я людини, адже він збігається у часі з формуванням основних систем організму. Тому збереження здоров’я дитини та ïї фізичний розвиток є пріоритетним  в нашому закладі. У школі є  медичний кабінет та засоби першої медичної допомоги. Медичне обслуговування в закладі проводить сестра медична Ніколенко В.В.,

діяльність якої складається з таких напрямків роботи:

-         Здійснення заходів охорони здоровя учнів та працівників закладу освіти;

-       Медико-педагогічний контроль (навантаження, розподіл учнів на групи);

-       Дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі освіти.

-       Проведення санітарно-просвітницької роботи, щодо здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм, особистого життя та праці.

Кожного дня ведеться амбулаторний прийом дітей з різними скаргами, надається медична долікарська допомога при різних видах травм.

-       Здійснюеється виклик бригади екстренної медичної допомоги учням, які перебувають у невідкладних станах, про що інформуються батьків або  інші законні представники дитини.

-           Здійснюється ізоляція учнів, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної інфекціі та підвищеної температури тіла, про що інформуються батьки або інші законні представники дитини.

-           Фіксуються діти, у яких було виявлене інфекційне захворювання та ведеться облік спостереження за контактними учнями, проводиться реєстрація випадків в журнал «Обліку інфекційних захворювань» N60/0,та журнал «Спостереження за контактними».

-           Протягом навчальпого року та після кожних канікул був проведений обовязковий огляд дітей на педикульоз. Виявлені випадки фіксуються в журналі «Обліку педикульозних, ïx обробка та спостереження за ними»N287/0, «Спостереження за контактними по педикульозу» та «Журналі інфекційних захворювань», з подальшим поданням термінового повідомлення у «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» м. Чернігова.

-           Своєчасно попереджається та контролюється проходження періодичних медичних оглядів та бактеріологічних обстежень працівників школи. Медичне обслуговування працівників школи здійснюється на базі Чернігівської центральної районної поліклініки. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Кухарі проходить медогляд 2 рази на рік.  Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у медсестри школи. Ведеться журнал реєстрації особистих медичних книжок працівників.

-           Здійснюється контроль за своєчасним проходженням щорічних профілактичних медичних оглядів та щеплень учнів,  а також  наявність довідок форма  №086-1/o, та карт профілактичних щеплень формаN063/0. У звязку з прийняттям нової медичної реформи щеплення та профілактичні огляди у шкільних закладах не проводяться. Уci медичні огляди та профілактичні щеплення учні проходять у лікаря, з яким заключена декларація. Діти, які перебувають на диспансерному нагляді, проходять медичні огляди за направленням свого лікаря.

-    Протягом періоду епідемії COVID-19 щодня проводився огляд та перевірка санвузлів і входів до школи на дотримання протиепідемічних заходів.

 Проводиться медико-педагогічний контроль з фізичного виховання

учнів. Відповідно до результатів медичного огляду здобувачів освіти, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі. У кожному класі оформлені листи здоров’я, які знаходяться в журналі обліку навчальних занять. Усього у школі 417 учнів (станом на 05.09.2021), які віднесені до основної групи 136 учнів (33%), до підготовчої – 243 учні (58%), до спеціальної медичної групи34 учні (8,4%), звільпених 4 учнів (1%). Своєчасно робляться зміни в листах здоров’я фізичних груп учнів за наявністю медичної довідки.

Згідно з новим санітарним регламентом, затвердженим наказом МОЗ України від 25.09.2020p. N2205, в закладі здійснюються заходи для безпечної організації освітнього процесу учнів.

Кожного дня в приміщенні закладу та навчальних кабінетах проводиться вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України, здійснюсться провітрювання приміщень після кожної перерви i в кінці навчального дня. Ведуться чек-листи в санітарних вузлах i приміщеннях загального користування. Контролюється місце зберігання технічного інвентарю у спеціально відведених місцях та наявність маркування.

У кожному навчальному кабінеті знаходяться промарковані меблі (робочий стіл учня та стілець). Меблі, які пошкоджені та зношені своєчасно замінюються.

У закладі ведеться санітарно-просвітницька робота.

 Санітарно-гігієнічні навчання проводилися за темами: «Про затвердження санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»             технічних працівників та працівників харчоблоку, «Послідовність надягання та знімання засобів індивідуального захисту», «Правила особистої гігієни. Профілактика спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Дезінфекція та дезінсекція.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2021 року №1236 i від 29 червня 2021 року N677, проводився облік та контроль проходження працівниками вакцинації проти COVІD-19. Станом на грудень 2021 року в закладі першою та другою дозою вакциновано 100% працівників. Третьою бустерною дозою вакциновано 5%працівників.

Організація  харчування

        Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов для підтримки здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, дбає про забезпечення умов для повноцінного і правильного,  збалансованого і смачного харчування, а також формує в учнів стійкі навички здорового харчування.

    Адміністрація закладу завжди приділяла і приділяє велику увагу питанню харчування учнів.

    Організація харчування в нашій школі здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Дієтична сестра закладу, Ніколенко В.В., розробила примірне чотиритижневе сезонне меню для організації чотириразового харчування учнів 1 – 11 класів на зимовий та весняний період. Меню складене з урахуванням страв, запропонованих МОЗ та «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» від Є.В. Клопотенка. При складанні меню враховувалися смакові уподобання учнів та технологічні можливості закладу. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» в шкільному меню відсутні кондитерські вироби, сосиски та ковбаси, кавові напої, зменшена кількість солі, цукру, борошняних виробів, хліба, картоплі, зменшена кількість соків; збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

На інформаційному стенді постійно вивішується щоденне меню. Батьки учнів активно цікавляться нововведеннями у шкільному харчуванні і, що дуже приємно, передають слова вдячності шкільним кухарям та  просять рецепти певних страв. Класними керівниками та шкільною медсестрою систематично проводиться робота з учнями по вихованню культури харчування і відповідальності за своє здоров'я.

Важливим інструментом для контролю безпеки харчування в навчальному закладі є розробка та впровадження системи контролю над якістю продуктів харчування. Починаючи з минулого навчального року, у  закладі  впроваджується система НАССР, головним завданням якої є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви учням навчального закладу

          У закладі належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні.

У шкільній їдальні, яка  розрахована на 104 посадкових  місця, виконуються всі санітарно-епідеміологічні вимоги до організації харчування дітей. Перед входом в приміщення їдальні для миття рук організовано спеціальне місце, обладнане рукомийниками з рідким милом, сушарками та засобами дезінфекції рук.

На харчоблоці є виробничі приміщення – гарячий цех, м’ясо-рибний та овочевий цехи, кімната для миття посуду, складські приміщення. На кухні встановлені електрична пательня, електроплити,   шафи для випічки, електрочайник на 50 л для нагріву води, бойлер. Для зберігання м’ясомолочної продукції є холодильники та морозильна камера.  Холодильне та технологічне обладнання у робочому стані.

Санітарний стан харчоблоку  постійно контролюється  медсестрою навчального закладу. Кухонний інвентар та посуд  промарковані, у достатній кількості.

Продукти харчування зберігаються та використовуються згідно з санітарними нормами. На початок 2022 року укладено договори та здійснено закупки усіх необхідних продуктів для збалансованого та корисного харчування учнів відповідно до нового меню.

 Ведеться медичний контроль за якістю харчування. Проби готової  продукції  згідно з меню зберігаються в окремому холодильнику протягом 48 годин. Щомісячно проводиться аналіз виконання норм харчування. Дієтичне харчування здійснювалось  згідно з призначенями та рекомендаціями лікарів.

Медичний огляд  працівники  харчоблоку  проходять  двічі  на рік. Медсестра щоденно  оглядає  працівників  харчоблоку  на  наявність інфекційних  та гнійничкових  захворювань з  відповідним  записом  у  журналі.

  У 2021-2022 навчальному році Держспоживслужбою Чернігівської області проводилася інспекція закладу щодо дотримання норм Санітарного регламенту. Отримано єдиний припис щодо встановлення перегородок для індивідуальних кабінок, який до зазначеного в приписі терміну виконано. Незалежною комісією Держспоживслужби м. Ніжина проведена експертиза готових  блюд, які були в меню на день перевірки, зроблено змиви із посуду, столів, одягу працівників кухні, інвентаря в шкільній їдальні, питної води.Усі результати відповідають нормам.

10.УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи школи, планом внутрішкільного контролю, освітньою програмою, перспективним, робочим навчальним планами, стратегією розвитку закладу, календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи. Повністю реалізовано проведення педагогічних рад.

У навчальному закладі в наявності є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. Школа підключена до мережі Інтернет (у тому числі із застосуванням Wi-Fi), що  дає можливості оперативно користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, знайомитися з новими документами, інформацією на сайті відділу освіти,  інших закладів освіти.

Новими документами, якими керуюся в управлінській діяльності, є листи Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 №1/3278-22 “Про режим управління” та від 07.03.2022 №1/3378-22 “Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану”, Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»  від 15.03.2022 №2136-ІХ.   Відповідно до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” одним із заходів правового режиму воєнного стану було використання у ІІ семестрі потужностей та трудових ресурсів закладу, зміна режиму роботи , умов праці відповідно до законодавства про працю.

Директором закладу постійно проводилися консультації та спільно розглядалися питання зі структурними підрозділами закладу: Радою школи, батьківським комітетом, профоргом школи.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

У своїй роботі з працівниками школи  дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників школи бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.

11. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, РОЗВИТОК МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

      Фінансово-господарська діяльність школи в 2021 - 2022 навчальному році була спрямована на створення належних умов для забезпечення освітнього процесу. . Незважаючи на складність усієї ситуації в 2021-2022 н.р., весь колектив школи продовжує приділяти увагу естетичному оформленню навчального закладу. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте, бордюри побілені, активно проводиться робота з озеленення. На клумбах щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають працівники школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі, скошується трава на газонах, стадіоні, території школи.  Обслуговуючим персоналом проводиться  винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

Кожен день проводиться вологе прибирання приміщень школи. Санвузли, медпункт, їдальня прибираються з використанням розчинів хлормісепту, які готуються на місце використання згідно з регламентом приготування розчинів. Охорона школи здійснюється цілодобово, восени встановлений відео нагляд по периметру школи.

Підтримка життєдіяльності закладу протягом 2021/2022 навчального року здійснювалася за рахунок бюджетних коштів та освітньої субвенції (оплата комунальних послуг, заробітна плата працівників, організація гарячого харчування учнів, поточні ремонтні роботи закладу, придбання матеріалів).

У повному обсязі забезпечувалася заробітна плата працівників закладу, виплата оздоровчих та винагороди згідно ст. 57 ЗУ «Про освіту». Фінансування потреб школи проводиться засновником – сільським головою Киїнської сільської ради Головачем А.С.

Детальний звіт про фінансово-господарську діяльність навчального закладу розміщується на сайті засновника.

Протягом 2021-2022 навчального року для покращення матеріально-технічного забезпечення, зовнішнього та внутрішнього оформлення закладу освіти:

  • школа отримала повністю оформлені, устатковані меблями (стінками, партами-одиначками, стільцями) та сучасною технікою (багатофункційними пристроями, ноутбуками, телевізорами)  перші класи НУШ;
  • оформлено компютерний клас (встановлено 15 сучасних компютерів);
  • 15 ноутбуків для вчителів закладу ;
  • встановлено 2 інтерактивні дошки в кабінетах біології та української мови й літератури;
  • поповнено кабінети дидактичним матеріалом, ламінатором (2-А, завкабінетом Лозова Л.П.);
  • встановлено в усіх туалетах кабінки;
  • проведено ремонт даху, який протікав  над кабінетом №50;
  • встановлено вхідні ворота;
  • спортивний інвентар, призи для спортивних змагань придбано директором банку «Полікомбанк» Тарасовцем М.П.;
  • придбано медикаменти для шкільного медичного кабінету;
  • обладнання для харчоблоку (столи із нержавіючої сталі, стійки для посуду), морозильна камера (1шт), запчастини для м’ясорубки електричної, кухонний посуд (на 27.000 гривень);
  • придбано в зал їдальні сучасні 26 столів і 104 стільці;
  • придбано господарчі товари – інвентар для прибирання території, інвентар для ремонтних робіт;
  • придбано фарбу, інші будівельні матеріали для ремонтних робіт у поточному році;
  • здійснювався аварійний ремонт електропроводки, заміна електроламп, вимикачів, розеток, частини до світильників та освітлювального обладнання – лед-лампи, лед-панелі.

      Для підтримки належного санітарного стану в приміщенні закладу засновником було закуплено необхідну кількість дезинфікуючих засобів, антисептиків, миючих засобів; рідкого мила, засобів для миття вікон, інструментів для прибирання.

     Окремо слід   зазначити,   що цілий  ряд  запланованих  заходів,  які  не відображені в цьому звіті на поточний момент здійснити та реалізувати не вдалося, оскільки в країні  був  введений  військовий  стан.  Були  введені  обмеження  та визначено пріоритети стосовно  фінансування.   Проте і в цей складний час війни школа продовжує функціонувати  як  ефективний  механізм, виконувати   завдання окреслені державним замовленням на освічених людей,   динамічно та доцільно змінювати освітній простір відповідно викликів сьогодення,  брати участь в заходах, проєктах та ініціативах в протидії   російські агресії.

У травні в підвальному приміщенні в укритті розпочато ремонтні роботи щодо підготовки до нового навчального року. При цьому, планується відновити електропроводку, встановити додаткові розетки для зарядження мобільних телефонів. У приміщення занесені столи, стільці, стелажі, лавки, матраци, встановлено  вогнегасники, облаштовано місце для аптечки, санітарні кімнати для хлопчиків та дівчаток, є антисептики для обробки рук, проте треба ще встановити вмивальник. Забезпечено питною і технічною водою.  Укриття має два виходи, одне з яких аварійне. Технічний персонал щоденно підтримує чистоту в підвальному приміщенні, проводить провітрювання укриття.

  Враховуючи наші фінансові можливості, підтримку зі сторони держави, ми плануємо виконати влітку 2022 року наступні поточні ремонтні роботи, а саме:

- провести ремонт зруйнованого туалету на другому поверсі;

- провести ремонт пошкодженого даху;

- вставити склопакети та вікна в класних кімнатах та коридорі;

- здійснити устаткування теплових установок та мереж в необхідних обсягахремонт обладнання електроустановок;

- довести ремонт укриття до кінця;

- провести косметичний ремонт спортивної зали та деяких класних кімнат.

Основними концептуальними  завданнями розвитку закладу на 2022 – 2023 роки вбачaємо:

          1.  Формування безпечного освітнього простору навчального закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення її доступності (відповідно до безпекової ситуації).

          2.  Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному рівнях освіти відповідно до державних стандартів, перехід до державних стандартів в базовій освіті.

          3. Формування цінностей і компетенцій необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини –  творця свого майбутнього.

4. Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.

          5. Створення якісних умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне навчання).

          6. Розвиток творчої ініціативи, академічної свободи та доброчесності педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг, підвищення відповідальності за результати своєї праці.

          7. Формування національної свідомості, громадянської активності, патріотизму.

         8. Розвиток матеріально технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно до  фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).

          9. Залучення батьків здобувачів освіти до участі в діяльності закладу.

10. Організація різнорівневої взаємодії та  співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі та  протистоянні  російській агресії.

Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую всім за плідну роботу у 2021-2022 навчальному році.

Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО! І повернемося за шкільні парти 1 вересня 2022-2023 навчального року!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!

Директор закладу                                                           Ніна ШОЛОХ

ЗВІТ

директора Киїнського ліцею імені Костянтина Светенка

Киїнської сільської ради за 2022/2023 навчальний рік

Шолох Ніни Тимофіївни

Шановні колеги, батьки, учні, представники громади!

          Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу ліцею, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/2023 навчального року. На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

 Протягом звітного періоду 2022-2023  навчального року  у своїй діяльності керувалася  Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією загальної середньої освіти, Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України, Статутом ліцею, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, річним планом роботи та реалізацією Освітньої програми на  навчальний рік, Стратегією розвитку  навчального закладу,  Положенням  про  академічну  доброчесність  учасників  освітнього   процесу  закладу освіти, Положенням про систему забезпечення внутрішньої якості освіти закладу,  посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

Педагогічний колектив Киїнського ліцею імені Костянтина Светенка у 2022/2023 навчальному році у складних умовах воєнного стану спрямовував свої зусилля на створення умов для повноцінного розвитку особистості учня; впровадження інноваційних форм і методів роботи для підвищення якості освітнього процесу в школі; підтримання тісних зв'язків з батьками учнів; постійний контроль по охороні та збереженню життя учнів.

    1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД

Школа є безпосереднім інструментом виконання державного замовлення на освічених, знаючих та компетентних майбутніх творців свого життя та майбутнього нашої країни.  

           Киїнський освітній заклад розпочав свою діяльність у 1897  році як земська школа. Із 1910 року –  4-річна трудова  школа, з 1992 року – середня загальноосвітня  школа. У цьому приміщення освітній процес здійснюється із 1994 року.

          Киїнський ліцей імені Костянтина Светенка Киїнської сільської ради діє на підставі рішень затвердженого рішенням дванадцятої сесії восьмого скликання Киїнської сільської ради від 05 серпня 2022 року.  Киїнський ліцей імені Костянтина Светенка –  заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Киїнської сільської ради,  з українською мовою навчання, п’ятиденним режимом роботи на тиждень.

Головна мета нашого закладу – створити школу, в якій буде приємно навчатися, яка крім знань, даватиме учням компетентності та уміння прикладного характеру, які вони зможуть ефективно застосовувати з користю для себе, суспільства та країни впродовж всього життя.

     Цінності закладу:

     - здоров’я та безпека дитини, здоровий спосіб життя;

     - національна гідність, патріотизм;

  • фективне   партнерство,   взаємодія  та  співпраця  усіх  учасників освітнього процесу;

     - загальнолюдські цінності;

     - уміння вчитися протягом життя.

Як керівник, сприяю формуванню нової організаційної та управлінської культури, позитивного іміджу закладу на рівні ОТГ, області, беру участь в науково-практичних вебінарах, конференціях, підвищуючи управлінську компетенцію.  

На початок 2022-2023 навчального року  станом на 05 вересня 2022 року навчалось 397 учнів у 19 класах.  Протягом навчального року із закладу відраховано – 8 учнів, зараховано – 15. Станом на 04.06.2023 в закладі навчається 404 учні. У 10 клас плануємо набрати до 20 учнів. До 1 класу у 2023-2024 навчальному році піде 30 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи. У 10,11 класах профільний напрям – філологія (українська мова).

Для надання освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами організовано роботу в 5-ти інклюзивних класах (1, 3-А, 4-А, 5-Б, 8-А), у яких навчається 7 дітей. Працює 5 асистентів учителів.

Для роботи з цією категорією дітей створено ресурсну кімнату, використовується в роботі також медіатека.

Учні 1-3 класів початкової школи відвідують 1 групу подовженого дня, на 2023-2024 навчальний рік плануємо відкрити 2 групи.

Із метою підвищення якості освітніх послуг  години варіативної складової використовуються для підсилення навчального компонента, індивідуальних занять із предметів, які виносяться на ЗНО та  предметні олімпіади.

Загальна площа всіх приміщень становить 6888 квадратних метрів. Обладнано 20 класних кімнат, їх площа становить 2476 квадратних метрів: 8 кабінетів початкових класів, 1 кабінет фізики, 1 кабінет хімії, 1 кабінет біології, 1 кабінет географії, 1 кабінет української мови та літератури, 2 кабінети англійської мови, 1 кабінет історії, кабінет «Кулінарія», 2 кабінети для проведення уроків трудового навчання: майстерня для хлопчиків та дівчаток.  Обладнано 2 навчальні комп’ютерні класи (один із них поповнено вісьмома новими комп’ютерами). Для організації якісного освітнього процесу всі навчальні кабінети початкових класів обладнані відповідно до вимог Нової української школи, зокрема, є одномісні сучасні парти, мультимедійне та комп’ютерне оснащення, організовані зони, для успішного проведення занять та організації відпочинку школярів. На стінах коридорів та підлозі унаочнено таблиці множення, розвиваючі ігри для здобувачів початкової освіти. У коридорах облаштовано місця для відпочинку учасників освітнього процесу. На жаль, учні 5-х класів НУШ не мають постійних кабінетів, не забезпечені були підручниками (лише підручниками з математики).

Усі учителі-предметники 5-11 класів мають ноутбук, у кабінетах є засоби візуалізації: 7 телевізорів та проєктори, 3 мультимедійні дошки в кабінеті української мови та літератури, біології та початкової школи.

У закладі є всі навчальні приміщення, необхідні для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети початкової школи знаходяться на першому та другому поверхах. Учні 5-11 класів навчаються в предметних кабінетах, майже всі мають мультимедійне  та  відео  обладнання. Освітній простір сприяє формуванню в учнів ключових компетентностей та мотивує дітей до навчання і розвитку, що підтверджено результатами спостереження за освітнім середовищем.

Дякуючи Міжнародній організації «ЮНІСЕФ», у підвальному приміщенні відремонтовано кімнату та створено Цифровий освітній простір. Клас обладнано сучасною компютерною технікою, художньою літературою, канцелярськими приладами, сучасними меблями для навчання та відпочинку.

 Туалетні кімнати облаштовано кабінками, існують приміщення окремо для дівчаток, хлопчиків та педагогічних працівників. У туалетних кімнатах є туалетний папір, біля умивальників рідке мило, електросушарки для рук. При вхідних дверях та на декількох постах є  дезинфікатори для рук.

Виконуються ремонти БФ «Saved» та «Unicef» туалетних кімнат на першому та другому поверсі, пошкоджені під час бойових дій.

    1. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2022-2023 н.р. штатними працівниками Киїнського ліцею імені Костянтина Светенка  був забезпечений на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників.

Освітні послуги у закладі надають 40 педагогічних працівників.  16 із них мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 – першу, 3 – другу, 9 – спеціаліст, 2 спеціалісти 10-го тарифного розряду. 13 педпрацівників мають педагогічне звання «старший учитель»,  2 –    «учитель-методист», 1 – «Відмінник освіти України».

Обслуговуючого персоналу  – 20 робітників (із них – 1 бібліотекар, сестра медична, завгосп, 2 сторожів, двірник (0,5 ставки), робітник по біжучому ремонту, прибиральники службових приміщень).

У закладі працює психолог,  соціальний педагог, 5 асистентів учителя.

3. МЕТОДИЧНА РОБОТА

У 2022/2023 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державних стандартів початкової  загальної, базової і повної середньої освіти, Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії МОН України 27.10.2016, листа МОН №1/9530-22 від 19.08.2022 року «Про інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році», річного плану роботи закладу, відповідно до завдань визначених у наказі по ліцею від 06.09.2022 № 91 «Про організацію методичної роботи у 2022/2023 навчальному році», на основі вивчення результативності навчально-виховного процесу, професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, рівня їх компетентності, з метою розбудови нового освітнього середовища, удосконалення професійної майстерності педагогів, покращення якості надання освітніх послуг,  ураховуючи зміст методичних тем обласного та ОТГ рівнів, використовуючи сучасні досягнення психолого-педагогічної науки методична робота школи була спрямована на  реалізацію методичної теми «Формування конкурентноспроможної особистості засобами інноваційних технологій».

  Методична робота була спрямована  на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, приведення фахової та методичної компетентності педагогічних кадрів до рівня сучасних вимог.

        Для реалізації методичної проблеми істотна роль відводилася проведенню

педагогічної ради з використанням різноманітних активних форм та методів. На

засіданнях педагогічних рад розглядалися різноманітні питання організації освітнього процесу: психологічна готовність першокласників до шкільного навчання;  наступність у навчанні та вихованні учнів 4-5 класів; виховання правової культури - шлях до побудови правової держави; робота педагогічного колективу з  попередження дитячого травматизму; стан готовності педагогічного та учнівського колективів до активного використання інформаційно-комунікаційних технологій; науково-дослідницької роботи; використання елементів STEM – освіти; підвищення рівня фахової майстерності педагога в умовах НУШ; шляхи підвищення якості результатів ЗНО та ДПА здобувачами освіти; військово-патріотичне виховання; формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної символіки.

         Протягом 2022/2023 навчального року належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.  У 2022/2023 навчальному році атестувалися 9 педагогів: Власенко В.О., учитель фізкультури та предмета «Захист України»,  Ковальова Н.П., соціальний педагог, атестувалися на ІІ кваліфікаційну категорію, Хропата Л.М., учитель початкових класів отримала І кваліфікаційну категорію як вчителя (мала категорію вихователя ГПД), Здор О.М., вчитель учитель української мови та української і зарубіжної літератури підтвердила вищу категорію, отримала педагогічне звання «старший учитель», Тихомирова О.М., учитель математики та інформатики,  підтвердила вищу категорію та педагогічне звання «Старший учитель», Скрипко С.О., учитель трудового навчання, підтвердив вищу категорію та педагогічне звання «Старший учитель», Тарасенко Л.С., учитель зарубіжної та української літератури, підтвердила вищу категорію та педагогічне звання «Старший учитель», Гордієнко Н.В., учитель початкових класів,  підтвердила вищу категорію та педагогічне звання «Старший учитель», Лозова Л.П., учитель початкових класів,  підтвердила вищу категорію та педагогічне звання «Старший учитель», атестувалася позачергово, у 2022/2023 навчальному році пройшла сертифікацію вчителів початкових класів.

    Згідно з річним планом фахової підготовки пройшли курси підвищення кваліфікації всі педагогічні  працівники при ЧОІППО імені К.Д. Ушинського онлайн за 2022/2023 навчальний рік, і отримали про це відповідні свідоцтва.

    Усі педагогічні працівники пройшли  курси підвищення кваліфікації з мінної безпеки « Дивись під ноги куди йдеш».. під час навчання в умовах воєнного стану. Педагоги підвищують професійний рівень проходячи курси на різноманітних освітніх платформах «Всеосвіта», «На Урок», «Освіторія», «Prometheus», відвідують вебінари, семінари, конференції.

   Учителі нашої школи були членами журі обласних олімпіад: Скрипко С.О. – членом журі III етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій) в 2019-2023 роках, Тихомиров С.М. – членом журі обласних олімпіад з фізики. Учителі початкової школи: Лозова Л.П., Стефановська Т.І. отримали сертифікати «Підготовка експертів до оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів під час сертифікації-2022» та  подяку від Управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області за сприяння та участь в оцінюванні професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників 2023 року.

     Учителі ліцею брали участь у професійному  конкурсі «Учитель року –  2023»: номінація  «Основи здоров’я» Мельник Т.Б., номінація «Фізична культура» Власенко В.О. та номінація «Початкове навчання» Стефановська Т.І. Хоч переможцями не стали, проте підвищили свій фаховий рівень, набралися досвіду, яким ділилися на засіданнях шкільних методоб’єднань, педагогічній раді.

 Друкувалися в педагогічній пресі, засобах масової інформації у 2022-2023 навчальному році: Тарасенко Л.С., Гордієнко Н.В., Мельник Т.Б., Ступницька С.В., Тихомирова О.М. (на освітній платформі «На урок», ТОВ видавництво «Світич»).

4. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

Одним із пріоритетних напрямків роботи директора є забезпечення обов’язкової якісної загальної середньої освіти. Повністю вдалося розв'язати питання охоплення навчанням дітей шкільного віку сіл Киїнка,  Жавинка, Гущин  та Шестовиця та здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2022-2023 н.р. було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, викликаного початком повномасштабної російсько-української війни. 

     Згідно з річним навчальним планом роботи школи у червні 2023 року адміністрація школи проаналізувала рівень навчальних досягнень учнів 5-11 класів за 2022/2023 навчальний рік. 

У ліцеї було організовано освітній процес у 2022-2023 н.р.  за очною формою навчання, а також сімейною (домашньою) формою навчання (4 учні), інклюзивною (7 учнів), екстернатною формою навчання на початок року –  73 здобувачі освіти, на кінець – 64 чи 62), що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти . Усі здобувачі освіти склали екзамени.

      Якість успішності учнів 5-11 класів на кінець 2022/2023 навчального року по школі становить 35,5%, що на 1,5% більше, ніж у минулому навчальному році в розрізі по класах:

5-А – 26%,

7-А – 8%,

9-А – 37%,

5-Б – 56%,

7-Б – 19%,

9-Б – 10%,

6-А – 52%,

8-А – 72%,

10 – 11%,

6-Б – 27%,

8-Б – 14%,

11 – 26%

    У минулому навчальному році якість успішності учнів становила 34%, що свідчить про те, що у 2022/2023 навчальному році успішність учнів підвищилася.

в 2021/2022 навчальному році

в 2022/2023 навчальному році

учнів, які навчаються на високому рівні

8 (3,35%)

10 (7,9 %)

учнів, які навчаються на достатньому рівні

74 (31%)

56 (27,1%)

учнів, які навчаються на середньому рівні

34 (26.4%)

учнів, які мають оцінки початкового рівня

5 (2%)

17 (18,2%)

          У 2022/2023 н.р. учні 1-5-х класів продовжили навчання за новим Державним стандартом освіти відповідно до Концепції «Нової української школи».

        Усі учні 5-х-11-х класів атестовані, окрім учнів 1,  2-А, 2-Б та 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б класів, навчальні досягнення яких оцінювались вербально. Оцінювання учнів 1-4-х класів здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти.

Результати аналізу якості успішності учнів 5-11 класів на кінець 2022-2023 навчального року свідчать, що третя частина здобувачів освіти закладу  засвоює програмовий матеріал на високому та достатньому рівнях.

    У цьому навчальному році жоден здобувач освіти базової школи не отримали свідоцтво з відзнакою, 10 учнів нагороджені Похвальними листами (у 2021-2022 н.р. – 8 учнів):

5-А клас Богданова Поліна, Бабич Анна

5-Б клас Комель Ірина, Красковська Кіра

6-А клас Сидоренко Каміла

6-Б клас Муравейник Владислава, Савченко Анастасія

8-А клас Брегида Анна, Вішневська Марина

9-А клас Апецко Домініка 

     Серед випускників закладу немає нагороджених медалями. На це слід звернути увагу і вчителям і батькам.

    По завершенню 2022/2023 н.р. учні 1-10 класів переведені до наступного класу. 23 учнів 11 класу випущено зі школи.

       259 учнів 5-11 класів оцінювалися з навчальних предметів інваріантної складової і продемонстрували результати, що відповідають рівням:

  • Мають оцінки початкового рівня  – 50 учнів ( І семестр) – 23%; 28 учнів (ІІ семестр) – 11%;
  • Середній рівень – 107 учнів ( І семестр) – 49%; 34 учні ( ІІ семестр) – 26%;
  • Достатній рівень – 54 учнів ( І семестр) – 25%; 66 учнів (ІІ семестр) – 23%;
  • Високий рівень  – 4 учнів ( І семестр) – 2%; 10 учнів (ІІ семестр) – 8%.

        У 2022/2023 навчальному році питання ДПА/НМТ регулювались наступними нормативними документами: Порядок проведення державної підсумкової атестації, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1369; накази Міністерства освіти і науки України: від 12.09.2022 № 808 «Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту»; від 16.03.2023 № 287 «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту»; від 20.03.2023 № 318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту;  від 11.01.2023 № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році».

У 2022/2023 навчальному році учні 4, 9, 11 класів були звільнені від проходження ДПА. 

У проходженні національного мультипредметного тесту брали участь 20 учнів 11 класу ( 81,8%). Результати НМТ  майже співпадають з річним оцінюванням.

         З метою виявлення рівня знань учнів з навчальних предметів протягом навчального року проводилися моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів. Підсумки дослідження проаналізовані на нарадах при директорі та відображені у відповідних  наказах по школі, обговорені на засіданні  педагогічної   ради  та  прийняті управлінські  рішення,  спрямовані на підвищення  рівня  навчальних досягнень учнів школи.

Здійснивши моніторинг показників рівня навчальних досягнень учнів по предметах і по класах, проаналізувавши результати освітнього процесу, порівнюючи їх з показниками 2022-2023 навчального року, можна зробити висновок про інтерес дітей до знань, про ефективність різних форм і методів навчання, про зв’язок і результативність його при тісній співпраці з батьками.

          Закладом було розроблено, схвалено педагогічною радою від 30.08.2022 р. (протокол №1), затверджено директором школи освітні програми та навчальні плани на основі державних стандартів. У старшій школі на базі 10-11 класів функціонував філологічний профіль (українська філологія).

У 2022-2023 н.р. учні 5-х класів продовжили навчання за новим Державним стандартом освіти відповідно до Концепції «Нової української школи». Учнів 5-х класів за рахунок державної субвенції, на жаль, не було забезпечено підручниками та обладнанням із-за об’єктивних причин.

        У школі організовано освітній процес за денною, сімейною (домашньою) формою навчання (1 уч. – 2-Б клас), інклюзивною (7 учнів) формами навчання в 5 інклюзивних класах, що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти.

Для успішної організації освітнього процесу 7 учнів з особливими освітніми потребами працюють з асистентами вчителя.

       Для занять з учнями з ООП учителі використовують кабінет практичного психолога, малий спортивний зал, ресурсну кімнату, які  технічно оснащені для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітній процес. Діти, які охоплені інклюзивним навчанням, навчаються за освітньою програмою закладу освіти адаптованою чи модифікованою (відповідно до рівня потреб дитини, визначених на  педагогічному консиліумі спільно з фахівцями ІРЦ та батьками учнів у січні 2023 року) з корекційно-розвитковим складником згідно з нозологією. Організація роботи із дітьми з ООП була дієвою і практично спрямованою. Дітям з ООП  надавали послуги корекційно-розвиткових занять, зокрема: вчитель – логопед, вчитель-дефектолог,  практичний психолог. Не вистачає   реабілітолога для проведення занять з лікувальної фізкультури. 

        Протягом навчального  року  команда психолого-педагогічного супроводу працювала над створенням Індивідуальних програм навчання для дітей з  ООП. Було проведено розширене спільне  засідання за участю адміністрації та колективу вчителів, батьків учнів з ООП з представником Новобілоуського інклюзивно-ресурсного центру з визначення рівня підтримки для цих же учнів відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України № 597 від 15.09.2021, яка набрала чинності з 01.01.2022 року. Співпраця між батьками, педагогами, корекційними  педагогами, учнями з ООП та фахівцями ІРЦ була системною та продуктивною. Під час зустрічей обговорювалися нагальні питання, напрацьовувалася подальша стратегія співпраці.  Був відзначений значний якісний рівень організації роботи по створенню інклюзивного простору для дітей з особливими освітніми потребами в нашій школі.

У рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на  період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р пріоритетними завданнями  залишаються  створення рівних  можливостей  та вільного доступу до освіти, задоволення особливих освітніх потреб всіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища, тому створення відповідної  матеріально-технічної  бази стало головним питанням  на декілька років. Для навчального закладу були виділені кошти на покращення матеріально-технічної бази інклюзивного навчання, та зроблені відповідні замовлення. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти»,  заклад закуповує допоміжні засоби для спільного користування дітей з ООП, як тільки кошти заходять із державного чи місцевого бюджетів.

Адміністрацією та колективом школи проводилась системна багаторівнева співпраця з батьками учнів з ООП, інклюзивно-ресурсним центром, фахівцями та спеціалістами на предмет задоволення особливих освітніх потреб наших учнів.

          По завершенню 2022-2023 н.р. учні 1-10 класів переведені до наступного класу. 2учні 11 класу випущено зі школи.

 У 2022-2023 навчальному році звільнено від проходження ДПА учнів 4-х та 9-х класів з метою збереження життя та здоровя  здобувачів освіти в умовах воєнного стану,  відповідно до наказу МОН України від 11 січня 2023 року №19 “Про звільнення від проходження  державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022-2023 навчальному році”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за №167/39223) та. У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

23 лютого 2023 року, Верховна Рада України прийняла урядовий проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року». З огляду на продовження правового режиму воєнного стану, що спричинений військовою агресією рф, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, були звільнені від складання державної підсумкової атестації.  

Вступне випробування для охочих здобути вищу освіту проводитиметься у форматі НМТ, що міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. Бажання складати НМТ виявили всі випускники ліцею.

Педагогічний колектив ліцею упродовж 2022/2023 навчального року проводив цілеспрямовану роботу з розвитку в учнів інтересу до знань, формування творчої особистості; використанню інформаційних технологій, методу проєктів, моделювання педагогічних ситуацій; вихованню компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві; поєднанню всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості; формуванню в учнів стійких мотиваційних установок і застосування набутих знань про здоровий спосіб життя та системи підтримки здоров’я; організації самоосвітньої діяльності, науково-дослідницької роботи вчителів; впровадженню принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

         

Відповідно Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 р. №376, згідно заяв батьків, станом на 31.06.2023 вже видано наказ «Про зарахування учнів до 1-х класів 2023-2024 навчального року». Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті школи. Ця цифра становить 30 майбутніх першокласників (мин. рік - 21). Аналіз списків дітей 5-річного віку, що проживають на території обслуговування засвідчив, що кількість дітей значно зменшилася.

5. ВИХОВНА ,  ПОЗАКЛАСНА ТА РОБОТА  ПСИХОЛОГО-СОЦІАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЛІЦЕЮ

Протягом 2022/2023 навчального року, виховна робота в Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка  була спрямована  на  виконання завдань і реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “ Про охорону дитинства”, ”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.

Уся система виховання в закладі    мала на меті допомогти учневі стати самодостатньою, всебічно розвиненою, соціально активною особистістю. Завдяки цьому система виховної роботи в ліцеї сприяла мотивації до саморозвитку, самореалізації всіх учасників освітнього процесу.

Реалізація всіх напрямків виховної роботи здійснювалась через заходи, які були передбачені річним планом роботи і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загальношкільних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьками.

Виховна робота здійснювалася відповідно до плану виховних заходів на І та ІІ  семестр 2022/2023 навчального року, де кожен виховний тиждень мав наголос на певний орієнтир виховання, планів роботи класних керівників, вихователів, практичного психолога, шкільної бібліотеки, гуртків, спортивних секцій. Основні напрями роботи враховувались як при проведенні загальношкільних заходів, так і  індивідуальної роботи з учнями. У ліцеї у 2022-2023 навчальному році було організовано такі форми роботи: нетрадиційне свято першого дзвоника, фотовиставки на різні тематики; флеш – моби; тренінги;  відеопривітання; рейди підручників і класних куточків; квест-батл між учителями і учнівським самоврядуванням “Мовознавча країна”; акції “Наближаємо перемогу разом”, “Грані добра”, “Запали свічку”; інтелектуально-розважальні ігри;  новорічні ранки, предметні вечори.

Години спілкування проводились класними керівниками згідно з  планом виховної роботи та розкладом.

Питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорові, нарадах при заступнику директора з виховної роботи, батьківських зборах, засіданнях Ради школи, методичного об’єднання класних керівників. Було видано  накази з виховної роботи.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової, здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.

Особливо важливим стало продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати демократичне суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому  є важливою складовою загального виховного процесу. Для співпраці з учнями та батьками використовували Google Classroom, а також раніше створені групи у Viber. Виховна робота під час військового стану проходила у формі відеоуроків, спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів.

Результати роботи публікувалися на сторінці нашої школи у Фейсбук та на сайті закладу.

Учні школи із задоволенням брали участь у проведенні предметних тижнів.

Правовиховна робота

У  2022-2023 навчальному році із учнями закладу було організовано форми правового навчання і виховання: тематичні загальношкільні лінійки та класні години; бесіди на правову тематику; уроки правознавства; індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями; відвідування проблемних сімей вдома.

Практичним психологом школи  Батицькою А.В., соціальним педагогом Ковальовою Н.П., класними керівниками проводяться бесіди з учнями групи ризику та учнями, які потрапили у складні життєві умови. Та все ж за навчальний рік траплялися випадки протиправної поведінки учнів, зокрема агресивна поведінка.

У період воєнного стану особлива увага зверталася на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього використовувалися відповідні матеріали,.що розміщувалися на сайті МОН України та інших ресурсах в мережі Інтернет.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота в 2022/2023 навчальному році проводилася з учнями старших класів постійно як в очному так і в дистанційному форматі. Випускники познайомилися з пропозиціями  закладів освіти Чернігівської області та України як під час зустрічей з представниками закладів, так і через матеріали, розміщені на сайті та сторінці закладу освіти, через соціальні мережі, мали змогу обрати подальший напрям навчання.

Профорієнтаційні заходи були проведені представниками:

1 –Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка:

Навчально-науковим інститутом психології та соціальної роботи,студентським волонтерським клубом «Volunteam», головою студентської ради;

Філологічного факультету;

2 – Національного університету «Чернігівська політехніка»;

3 – Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

4 –професійно-технічних закладів м. Чернігова. Куликівки, Остра.

5 – центру зайнятості населення.

6 – випускниками ліцею, які навчаються у ВНЗ.

7 – Зустрічі учнів ліцею з представниками різних професій (01.03.2023 начальник СКЗ ЧРУП ГУНП в Чернігівській області, капітан поліції О. Моргун  «Професійно-орієнтований захід щодо вступу в лави НПУ» - 17 учнів (11 клас), 07.03.2023 офіцер запасу Чернігівського РТЦ СП «Професійно-орієнтований захід щодо вступу до вищих військових навчальних закладів та військових коледжів ЗСУ» - 20 учнів (10 клас).

8 – години спілкування (13.02.2023 «Професії моїх батьків» - 15 учнів (9 клас), 21.12.2022 «Чому так важливо правильно обрати майбутню професію» - 17 учнів (10 клас).

          Також практичним психологом ліцею надавалися індивідуальні консультації для учнів 9-11 класів з питань профорієнтації та за результатами діагностичних методик, тестування; проводилося визначення професійної спрямованості старшокласників:    «Анкета структури інтересів» (10 клас), 17.03.2023 Тест Голанда (9 клас),  21.04.2023 Опитувальник професійних схильностей О.Йовайши – 10 учнів (10 клас), «ДДО» (за Клімовим),  методика «Квадрат інтересів» (11 клас).

Освітній процес в умовах воєнного стану також зазнав трансформацій та змін. Одним із пріоритетних завдань діяльності навчальних закладів зараз - це забезпечення психологічної стійкості дітей та їх батьків. За таких умов істотно зросла роль психологічної служби нашого ліцею, яка була спрямована на надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка, не зважаючи на всі матеріальні та соціально-психологічні труднощі, викликані війною (пошкодження будівлі та приміщень, часткове знищення матеріально-технічної бази, вимушене переселення учасників освітнього процесу) у 2022/23 навчальному році впроваджено очне навчання.

В умовах воєнного стану психологічна служба школи працює в офлайн та онлайн режимі. Допомоги та підтримки потребують не тільки ті, хто залишився у громаді та відвідує школу, а й здобувачі освіти, які тимчасово переїхали в інші регіони України, або виїхали за кордон.

Основні зусилля психолога та соціального педагога були направлені на те, щоб допомогти учасникам освітнього процесу навчитися жити в умовах війни, адекватно сприймати реальність, опанувати себе, підтримувати близьких. З учнями проводяться тренінги, бесіди, індивідуальні консультації, просвітні, діагностичні заходи. Постійний контакт з батьками (консультації онлайн та офлайн, збори, відвідування за місцем проживання) сприяє реалізації комплексного підходу до виховання та навчання дітей.  Створено  Telegram- канал «Скринька довіри», яка допомагає учням та учителям звертатися з питаннями про надання психологічної підтримки анонімно.

Такі позитивні кроки вселяють надію на те, що не зважаючи на всі труднощі, освітня галузь, як і вся країна, буде розвиватися і рухатися вперед.

          Спортивно-масова робота в ліцеї невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивно-масових заходів в позаурочний час. Для нашого ліцею є традицією проводити у вересні місяці Олімпійський тиждень. Дякуючи співпраці вчителя фізичної культури Лисенка В.І. з директором банку «Полікомбанк» Тарасовцем М.П., кожен учасник Олімпійського тижня отримав нагороду від благодійника.

Особливо важливим стало продовжити формувати громадянанина-партіота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріоричне виховання є важливою складовою загального виховного процесу.

Але поряд із зазначеними позитивними моментами в плануванні та проведенні виховної роботи мають місце й окремі недоліки. Потребує більш ретельного контролю відвідування школи деякими учнями.

Необхідно постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо використання мобільних телефонів під час освітнього процесу, дотримання єдиних вимог щодо зовнішнього вигляду учнів, щодо дотримання правил внутрішкільного розпорядку.

        На початку 2022-2023 навчального року з метою навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей у школі створена мережа гуртків за інтересами дітей. У цілому гуртковою роботою охоплено 250 учнів, що становить 60% від загальної кількості учнів. Крім шкільної мережі в навчальному закладі працює секція з кікбоксингу, що дає можливість організувати дозвілля дітей закладу, розвиваючи спортивні здібності та нахили учнів школи.

Здобувачі освіти нашого закладу активно брали участь у конкурсах (результати, зазначені в таблиці). Інформація 

щодо результативності участі 

здобувачів освіти Киїнського ліцею імені Костянтина Светенка

Киїнської сільської ради в територіальних етапах 

Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, 

обласних та Всеукраїнських  та Міжнародних конкурсів 

за 2022-2023 навчальний рік

№ з/п

Назва 

Прізвище, ім’я вчителя, керівника гуртка

Резуль

тат

Прізвище, ім'я переможців  

1

Конкурс творів – есе з правової тематики

« У мене є право»

Лисенко Людмила Степанівна

Диплом учасника

Диплом учасника

Диплом лауреата

Подяка

Британ Анна, 9-А клас

Коробко Дарія, 10 клас

Байдак Роман, 11 клас

2

VІ обласний поетичний фестиваль

«Дотиком душі»

Лисенко Людмила Степанівна

Диплом

Олександр Лисиця, 11 клас

3

Обласна акція

 «День зустрічі птахів»

Янченко

Тетяна Анатоліївна

Диплом переможця

Номінація «Майстер клас "Шпаківні і дуплянки своїми руками"»

Євген Суржик, 7-А клас

4

Обласна новорічно-різдвяна виставка

«Новорічна композиція»

Полулях

Ірина Григорівна

Номінація «Новорічна композиція»

Номінація «Новорічний вінок»

Дарія Коробко, 10клас

Сабріна Шкурко, 3-Б клас

5

Обласний (відбірковий) етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» у номінації «Фото»

Янченко

Тетяна Анатоліївна

Диплом

ІІ місце

Диплом

      ІІІ місце

Диплом

ІІІ місце

Тарас Коновальчук, 5-Б клас

Аліса Коновець, 5-Б клас

Лазаренко Кароліна, 8-Б клас

6

ІІ етап ХХІІ Всеукраїнського конкурсу

учнівської творчості

Полулях

Ірина Григорівна

Диплом переможниці

Рибкіна Вікторія, 7-А клас

7

ХІІІ Міжнародний мовно - літературний конкурс  

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Шолох Ніна Тимофіївна

Тарасенко Любов Стефанівна

Савченко Наталія Григорівна

Диплом

ІІ ступеня

Диплом

ІІІ ступеня

       Диплом

ІІ ступеня

Диплом

ІІІ ступеня

Бура Дарина, 7-Б клас

Сидоренко Каміла, 6-А

Осипчук Ілля, 8-А клас

Апецко Домініка, 9-А клас

8

ХХІІІ Міжнародний конкурс  з української мови імені Петра Яцика 

Савченко Наталія Григорівна

Хропата Лілія Миколаївна

Шолох Ніна Тимофіївна

Здор Олена

Миколаївна

Диплом

ІІІ ступеня

Диплом

ІІ ступеня

Диплом

ІІ ступеня

Диплом

ІІІ ступеня

Диплом

ІІ ступеня

Брегида Анна, 8-А клас

Апецко Домініка, 9-А клас

Галаган Єлизавета, 3-Б клас

Красковська Кіра, 5-Б клас

Бура Дарина, 7-Б клас, Сидоренко Каміла, 6-А клас

9

Міжнародний конкурс

«Кенгуру»

Тихомирова Ольга Миколаївна

46 учасників

10

Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької

 військово-патріотичної

гри «Сокіл» («Джура»)

Власенко Володимир Олександрович

Рій “Богунівці”

1. Коробко Дарія, 10 клас

2. Федченко Михайло,10 клас

3. Корма Сергій, 11 клас

4. Халиман Андрій, 11клас

5. Байдак Роман, 11 клас

6. Тарасенко Вероніка, 11 клас

7. Кухаренко Владислав, 10 клас

8. Зімін Павло, 11 клас

11

 Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Зоологічна галерея»

Полулях

Ірина Григорівна

Янченко

Тетяна Анатоліївна

Грамота

 ІІ місце

Грамота

І та ІІ місця

Грамота

ІІ місце

Подяка

Подяка

Вероніка Стеченко, 9-Б клас

Рибкіна Вікторія, 7-А клас

Стеченко Вероніка, 9-Б клас

12

ХVІІ Всеукраїнська інтернет -олімпіада  «На Урок» з я досліджую світ

ХVІІ Всеукраїнська інтернет -олімпіада  «На Урок»

з математики

ХVІІ Всеукраїнська інтернет -олімпіада  «На Урок»

з української мови та літератури

Садчикова Людмила Вальдемарівна

 Диплом

 І ступеня

 Диплом

 ІІІ ступеня

Диплом

 І ступеня

Диплом

 ІІІ ступеня

Диплом

 І ступеня

Диплом

 ІІ ступеня

Диплом

ІІІ ступеня

Учні 4-А класу 

Павелко Дарія, Постол Максим

Кушка Кирило, Литвин Владислав, Четверикова Софія

Клепацький Дмитро

Кушка Кирило,Постол Максим

Постол Максим

Коломієць Кароліна, Павелко Дарія, Четверикова Софія

Клепацький Дмитро

   13

 ІІІ обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу з науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі Україно!»

Скрипко Сергій Олександрович

Диплом

    ІІІ ступеня

Грамота

 

Мекшун Данило, 8-А клас

14

ІІІ Міжнародний конкурс для вчителів ЗЗСО України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу»

Тарасенко Любов Стефанівна

2 місце

15

Чемпіонат по футболу між ОТГ

Власенко Володимир Олександрович

Лисенко Володимир Іванович

2 місце

Збірна команда 9-11 класи

16

Змагання з нових видів спорту між Киїнським ліцеєм імені Костянтина Светенка та учнями Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

Власенко Володимир Олександрович

Збірна 7-8 класів

17

Обласний дитячий футбольний фестиваль на базі стадіону «Юність», м. Чернігів

Лисенко Володимир Іванович

Диплом учасника

Збірна 5 та 6 класів

Дорошенко Владислав

Карпенко Богдана

Корінь Нікіта

Коробко Володимир

Манойленко Денис

Марущенко Костянтин

Марцевий Дмитро

Меньок Анастасія

Рубан Богдан

Половікова Вероніка

Селюк Артем

Сидоренко Каміла

18

Всеукраїнська олімпіада "Всеосвіта Зима"- 2022 – 2023 українська мова

Гордієнко Наталія Володимирівна

3 місце

Новик  Соломія, 1 клас

19

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Зима» 2022-2023

Омельяненко Надія Петрівна

1 місце

2 місце

3 місце

учасники

Учні 2-Б класу

Корінь Валерія, Жалніна Анастасія

Сиворотка Марія, Ковальова Вероніка

Немальцов Сергій

Донець Кирило, Дорошок Карина

20

Чемпіонат України з кікбоксингу

Процан Олег Романович

І місце

(хард-бокс)

І місце

(К-1 лайт)

Селюк Вадим, 9-Б клас

Основою роботи з обдарованими дітьми стало реальне знання їхніх потенційних можливостей, прогнозування потреб і моделей розвитку особистості, створення чіткої системи роботи з названою категорією учнів, здійснення пошуку, відбору, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді в галузі науки, культури, мистецтва, спорту, створено сприятливі умови для реалізації потенціальних можливостей дітей. Отже, аналіз кількісних та якісних показників дозволяє простежити як позитивні тенденції у роботі з обдарованою молоддю так і проблеми, що потребують вирішення. Слід кожному вчителю-предметнику  шукати шляхи заохочення участі здобувачів освіти в конкурсах, олімпіадах, в написанні робіт в МАН, адміністрації ліцею під час проведення нарад та засідань контролювати роботу вчителів з обдарованими дітьми, практикувати виступи про досвід роботи найрезультативніших із них.

 6. РОБОТА УО «ЛІДЕР»

      Виховувати громадянина України, патріота своєї держави, захисника територіальної цілісності  – це основна мета сучасного освітнього закладу, для реалізації якої адміністрація закладу має прикладати максимум зусиль. Ініціатива, яка виходить від активу учнівського самоврядування, має важливу роль у розвитку та напрямку внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Коли учні розуміють, що їхня думка важлива, що вона враховується при прийнятті ключових рішень в ліцеї, тоді і їхня робота набуває іншого забарвлення, має інше значення.

 Учнівське самоврядування — це педагогічна технологія, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини в системі демократичних відносин виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості. Основні завдання діяльності учнівського самоврядування - організація життя учнівського колективу, яка реалізуються у залученні всіх його членів до планування, організації, контролю і підбиття підсумків навчальної і суспільно корисної праці. Основна мета — виховати в учнів активну життєву позицію, підготувати їх до дієвої участі в демократичному управлінні суспільством. Правова основа діяльності органів учнівського самоврядування: Конституція України; Конвенція ООН про права дитини; Закони України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про дитячі та молодіжні громадські організації»;розпорядження та накази місцевих органів виконавчої влади та управління освіти і науки; навчального закладу, організації, Статут.

 Учнівське самоврядування сприяє виробленню в учнів таких якостей:

 • відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо;

• принциповість — вміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об'єктивну оцінку власним вчинкам і оточуючих людей; самостійність; готовність залежно від конкретних умов знаходити правильне рішення, долати труднощі;

• творче ставлення до дійсності;

• вміння виявляти ініціативу, вносити в будь-яку справу свої зусилля, думки,пропозиції.

Основні напрями діяльності органів учнівського самоврядування:

• якнайширше залучення дітей та молоді до активної участі в житті колективу, громади;

• розкриття, самовдосконалення та самореалізація особистості; її моральний та духовний ріст;

• захист прав та інтересів членів свого колективу;

• організація просвітницької роботи серед своїх однолітків;

• організація життя та діяльності свого колективу;

• підготовка до майбутнього дорослого життя, орієнтовний вибір майбутньої професії.

       Упродовж 2022-2023 року учнівське самоврядування  здійснювало свою роботу через роботу учнівського об’єднання  ліцею «Лідер». Таким чином, ми розглядаємо учнівське самоврядування як  цілісну систему, яка систематично функціонує, покращуючи роботу закладу освіти та мотивує до дій учнів середнього та молодшого віку.

Учнівське об’єднання «Лідер»  є постійно діючим органом шкільного самоврядування учнів. Члени учнівського об’єднання представляють інтереси учнівської громадськості і здійснюють тісний взаємозв'язок з пе­дагогічною та батьківською громадськіс­тю, беруть участь у плануванні організації шкільного життя.

    На першому засіданні учнівського самоврядування школи було поновлено склад правління:

  • Голова УО «Лідер» – Катерина Фурсенко, 11 клас
  • Заступник голови  – Дар'я Коробко, 10 клас
  • Секретар – Маргарита Шкурко, 10 клас
  • Голова комісії дисципліни і порядку – Максим Манойленко, 11 клас
  • Голова комісії захисту прав та патріотизму – Роман Байдак, 11 клас
  • Голова комісії «За здоровий спосіб життя» - Андрій Халиман, 11 клас
  • Голова комісії «Шкільний прес-центр» -Катерина Плескач, 11 клас

Усі ці комісії працювали протягом року у форматі злагодженості і балансу між учнями і дорослими. Один раз на тиждень відбувалися засідання учнівського об’єднання, де обговорювали плани роботи на визначений період, визначення відповідальних за різні справи, заслуховувалися звіти комісій про зроблену роботу. Кожна комісія визначила і виконувала ті завдання, які реалізуються в учнівському колективі і необхідні для цілісності всієї роботи закладу. Члени учнівського самоврядування були залучені до загальношкільних заходів. А саме:

  • Святкування з нагоди Дня знань;
  • Дня української писемності та мови;
  • День захисників України;
  • Акції «16 днів проти насильства»;
  • Дня толерантності;
  • Дня прав дитини;
  • Дня протидії СНІДу;
  • Вистави до Дня Св. Миколая;
  • Дня Соборності України;
  • Дня Гідності та Свободи;
  • Пам'ять про Крути;
  • Дня Св. Валентина;
  • День Небесної сотні;
  • Шевченківські дні;
  • День української жінки;
  • День довкілля;
  • Чорнобильська трагедія;
  • Тиждень Цивільного захисту;
  • Тиждень безпеки дорожнього руху;
  • День Європи в Україні;
  • День боротьби за права інвалідів;
  • День боротьби за права кримськотатарського народу;
  • День вишиванки;

У зв’язку з воєнним станом в країні деякі  заходи проводилися у режимі флеш-мобів, відеопривітань, фоторепортажів. Робота учнівського самоврядування набула якісно нового характеру, але роль її лишилася незмінною. Представники учнівського самоврядування стали справжніми юними волонтерами: приносили до школи гуманітарну допомогу військовим, малювали малюнки, готували великодні дарунки та жодної хвилини не лишались осторонь від освітнього та творчого фронтів.

          Взяли участь в:

  • Загальноліцейній онлайн-акції «Щастя у простих речах»;
  • «Спробуй посадити цибулину» - зроби квітучою весною Україну, висадужували цибулини із різних сортів тюльпанів котрі отримали від організаторів всеукраїнського благодійного освітянського проєкту « Flowers4School» ( листопад 2022 року);
  • Загальноліцейній арт-акції «Земля з мого вікна», «Напиши солдату лист», «Подаруй мамі посмішку», «Воскресне Україна» іт.д.;
  • Загальноліцейному відео-зверненні до Дня пам’яті та примирення;
  • Загальноліцейній акції «Наближаємо перемогу разом»
  • В фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я»;
  • Відзначенні Дня вишиванки;
  • Відзначенні Дня Європи.

Найактивнішою виявилася комісія цікавих справ, за сприяння якої було організовано безліч позакласних заходів. Цей непростий навчальний рік розкрив в дітей багато нових можливостей та талантів, продемонстрував їхні компетентності в ІТ – технологіях, монтування та створення тематичних відео та інш. 

В основному виділяємо дві важливі функції учнівського самоврядування:

 1. Забезпечення злагодженої роботи всіх колективів у навчальному закладі, оптимальне рішення повсякденних завдань з урахуванням інтересів учнів, щоб кожному було комфортно і залежало б це від нього.

 2. Підготовка учнів до участі в майбутньому управлінні державними і громадськими справами, оволодіння знаннями, вміннями і навичками управлінської діяльності.

Адже навчити правильно керувати набагато важче, ніж робити щось самому. В сучасних умовах розвитку інформаційного суспільства молода людина має володіти не стільки знаннями, скільки методами пошуку інформації, а головне - вміннями і якостями, що допоможуть їй виживати і успішно діяти на благо собі і всього суспільства. І все це набувається за участі учнівського самоврядування.

    Роботу учнівського самоврядування можна вважати задовільною.

7. РОБОТА З БАТЬКАМИ

Робота з батьками - важливий розділ виховної роботи закладу. Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Згідно з планами роботи класних керівників упродовж року проводилися батьківські збори (два рази на семестр), анкетування, опитування. За потреби відбувалося індивідуальне спілкування, спілкування в онлайн-режимі. До роботи з батьками долучалися практичний психолог та соціальний педагог, вихователі, психологічні служби благодійних організацій. Для батьків розміщувалися матеріали на сторінках у групах класів, на сайті закладу, на сторінці в Facebook.

Основні питання, які розглядалися на класних батьківських зборах та під час бесід із батьками:  

1 клас: «Адаптація першокласників», «Роль сім’ї у вихованні патріотичних почуттів», «Попередження насильства, жорстокості в cім’ї», «Безконфліктна дисципліна: секрети виховання. Як вчити дитину вчитися, самооцінка»;

2 клас: «Здоров’я дитини», «Діти, телебачення та комп’ютер: попередження комп’ютерної залежності, різних видів мобінгу серед учнів», «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довіри», «Чим дітей приваблює двір? Як навчити дітей на сумнівні пропозиції говорити «Ні»;

3 клас: «Допомога може бути різною, стимулюючі методи у сімейному вихованні: покарання та заохочення», «Виховання загальнолюдських цінностей, свідомої дисципліни та культури поведінки учнів»;

4 клас: «Організація співробітництва вчителя і батьків у освітньому процесі», «Труднощі та помилки в сімейному вихованні: причини і наслідки», «Співдружність початкової школи і сім’ї у сучасних умовах виховання дітей»;

5 клас: «Адаптація п'ятикласників до нового освітнього середовища», «Роль спілкування в житті школяра»;

6 клас: «Виховання відповідальності за свої вчинки», «Попередження протиправних дій серед дітей», «Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей, роль батьків у формуванні здоров’язберігаючих навичок», «Роль родини в розвитку моральних якостей учня»;

7 клас: «Морально-психологічний мікроклімат в учнівському колективі  класу»,  «Закон, родина, дитина (моральне, правове, патріотичне виховання дітей у родині)», «Педагогіка почуттів і культура їх вираження, формування культури поведінки дітей»;

8 клас: «Відповідальність, самооцінка та самоконтроль, здібності та роль родини у їх розвитку», «Психологічні й вікові особливості підлітка, перехідний вік продовжується»;

9 клас: «Вікові проблеми підлітків. Поради батькам про виховання підлітка, морально-етичні цінності особистості та врахування їх в сучасному сімейному вихованні», «Роль батьків у запобіганні шкідливих звичок», «Культурні цінності родини і їх значення для життя дитини, національно-патріотичне виховання у сім’ї»;

10 клас: «Особливості організації освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році під час дії правового режиму воєнного стану», «Мотивація навчальної діяльності – шлях до майбутньої професії», «Попередження булінгу та кібербулінгу серед підлітків», «Вік та індивідуальність, взаємостосунки з дорослими, формування навичок здорового способу життя»;

11 клас: «Як допомогти випускнику, зовнішнє незалежне оцінювання (НМТ) - важливий крок до здійснення мрії про вищу освіту», ось ми вже і випускники…

 Також увага батьків акцентувалася на проблемах: особливості освітнього процесу в умовах  правового режиму воєнного стану,  адаптації учнів 1 та 5 класів,  техніка безпеки під час  очного та дистанційного освітнього процесу, канікул, дотримання учнями режиму дня, запобігання коронавірусної інфекції, попередження всіх форм насильства щодо дітей,  запобігання цькуванню (булінгу) в дитячому середовищі, дотримання правил дорожнього руху дітьми,  правила ТБ, охорону здоров’я та збереження життя школярів, попередження дитячого травматизму.

Слід відзначити, що класні керівники обирали для обговорення сучасні, нестандартні, проблемні теми, особливо в умовах воєнного стану: правильна організація навчальної діяльності та робочого дня школяра, шкідливі звички та здоровий спосіб життя, безпекова ситуація під час повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України. Така система роботи з батьками сприяла поліпшенню умов навчання, виховання і розвитку учнів, допомагала створити безпековий, превентивний виховний простір, сприятливий для розвитку дитини.

Велика частина виховної роботи проводилася з використанням соціальних мереж. Багато матеріалів для батьків та учнів було рекомендовано практичним психологами Ковдою О.В., Батицькою А.В., соціальним педагогом Ковальовою Н.П.. педагогом-організатором Хропатою С.В., класними керівниками 1-11 класів.

Чернігівська громадська організація «Асоціація демократичного розвитку» імплементувала тренінги «Мирне завтра» - проєкт покращення  доступу до освіти та послуг із захисту дітей, які постраждали від військових дій у Чернігові та Чернігівській області», «Психосоціальна допомога учасникам освітнього процесу в умовах війни».

Рішенням педагогічного колективу та адміністрації у закладі було створено Раду закладу, яка об’єднує директора, учителів, батьків, представників громадськості та лідерів учнівського самоврядування. Тісна співпраця адміністрації і батьківської громадськості допомагала вирішувати нагальні проблеми шкільного життя, організацію і проведення загальношкільних заходів. Батьки учнів нашого закладу беруть посильну участь в організації та проведенні позакласних справ школи та класу. 

8. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

У 2022/2023 навчальному році систематично та послідовно велася робота над дотриманням прав дітей, забезпеченням проходження процесу соціалізації, соціальної згуртованості учнів, батьків, вчителів, адаптації учнів у школі, профілактиці негативних явищ в учнівському середовищі, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина. У школі   систематизована  робота  з  соціального  захисту  неповнолітніх.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у ліцеї, проводиться згідно з діючим законодавством.

 З початком 2022/2023 навчального року проводилася постійна робота щодо виявлення дітей, які належать до пільгового контингенту (оформлено акти обстеження житлово-побутових умов проживання учнів, зібрані відповідні документи для підтвердження статусу, з’ясований стан утримання навчання та виховання учнів.) та  оновлюється банк даних дітей пільгового контингенту (цю роботу виконує  соціальний педагог ліцею Ковальова Н.П., контролює заступник директора закладу Лисенко Л.С.).

На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій, які періодично коригувалися.

До соціальних категорій входять учні:

діти-сироти: 4 учні – Крижанівська Карина (5-А клас), Сійрак Роман (6-Б), Сійрак Данило (7-Б), Марцева Тетяна (11);

діти, позбавлені батьківського піклування: 7 учнів – Шемет Єгор (1 клас), Кальченко Єлизавета (2-Б клас), Гавриш Микита (з ІІ семестру) (2-Б клас), Шкурська Олександра (3-А клас), Ущенко Сергій (7-Б), Кир’янов Артур (10 клас), Філаткін Микита (10 клас);

діти із сімей СЖО: 4 учні – Белікова Аксана (2-А клас), Бєліков Микола (3-А), Бєліков Арсеній (5-Б);, Куча Назар (4-Б клас);

внутрішньопереміщені особи: 5 учнів – Малошевич Єлизавета (3-Б), Малошевич Анастасія (7-А клас, перебували за кордоном), Корнієнко Поліна (5-Б клас), Вішневський Захар (5-Б клас), Вішневська Марина (8-А клас);

дітей учасників бойових дій - 31 учень;

діти з особливими освітніми потребами, що навчаються в інклюзивних класах: 7 учнів – Андрусенко Мілана (1 клас), Бойко Михайло (3-А), Бублик Данило (3-А), Володіна Поліна (3-А), Целік Катерина (5-Б), Тевкун Денис (4-А), Апанасенко Артем (8-А);

дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС – 9 учнів;

дітей з інвалідністю – 13 учнів (в тому числі з особливими освітніми потребами 7 учнів – Андрусенко Мілана (1 клас), Бойко Михайло, Володіна Поліна (3-А клас), Тевкун Денис (4-А клас), Целік Катерина (5-Б клас), Апанасенко Артем (8-А клас), Нагієв Артем (10 клас);

діти з багатодітних родин – 19 родин - 55 дітей.

Здобувачі освіти цих категорій постійно перебувають у центрі уваги адміністрації ліцею.

За кошти Киїнської сільської ради безкоштовним одноразовим гарячим харчуванням у  їдальні було забезпечено:

 в І семестрі – 54 учні (в тому числі: в інклюзивних класах - 8, діти-сироти - 4, діти, позбавлені батьківського піклування - 5, діти з інвалідністю – 6, з малозабезпечених родин - 8 (з багатодітних родин – 5, мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС - 3), внутрішньопереміщених осіб - 2, за рішенням сесії сільської ради із родин, які мають тимчасові труднощі -23 (з них СЖО - 1, багатодітні - 14);

у ІІ семестрі –  63 учні (в тому числі; дітей, що навчаються в інклюзивних класах - 7 (з них діти-інваліди - 5), дітей з інвалідністю - 8, діти-сироти - 4, діти, позбавлені батьківського піклування - 7, малозабезпечених родин - 7 (з багатодітних родин – 5), внутрішньопереміщених осіб - 2. за рішенням сесії сільської ради із родин, які мають тимчасові труднощі -28 (з них СЖО - 5, багатодітні - 19);

109 учнів соціальних категорій (діти-сироти, діти-напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, діти з багатодітних родин, діти з особливими освітніми потребами та інвалідністю, діти з сімей СЖО, діти, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, діти з багатодітних родин) були забезпечені  Киїнською сільською радою подарунками до новорічних свят та Міжнародного дня захисту дітей.

З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класними керівниками, практичним психологом, соціальним педагогом, адміністрацією ліцею. Систематично проводились індивідуальні консультації з учнями-сиротами,  позбавленими батьківського піклування, категорійними учнями, батьками, опікунами учнів та педагогами, на предмет  профілактики та вирішення  питань  правопорушень серед учнів, соціального та педагогічного супроводу проблемних ситуацій, вирішення конфліктів. Надавалась консультаційно-методична допомога. Ця діяльність здійснювалась за наступними формами:

1) анкетування;

2) профілактичні заняття;

3) година спілкування;

4) бесіди;

5) заняття з елементами тренінгу;

6) індивідуальні та групові консультації учнів, батьків та педагогічних

працівників;

8) обстеження житлово-побутових та атмосферу моральних умов

виховання учнів пільгових категорій.

Протягом року учні з категорійних родин залучалися до участі в шкільних та позашкільних  заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. З метою формування здорового способу життя, учні залучалися до спортивних секцій і гуртків. Із учнями, що стоять на внутрішкільному обліку систематично проводилась профілактична робота. Учні, що схильні до девіантної поведінки систематично запрошувалися на шкільну Раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди.

9. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ШКОЛЯРІВ

Робота охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму в побуті і під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

Протягом 2022/2023 навчального року проводилися заходи з охорони життя та здоров’я здобувачів освіти. Нещасних випадків з учнями під час освітнього процесу зареєстровано 2.

Для забезпечення умов праці та навчання постійно проводяться згідно із законодавством інструктажі та навчання з працівниками та здобувачами освіти про охорону праці та безпеку життєдіяльності. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності. Велика увага  приділяється профілактичній роботі щодо попередження  травматизму, пожежної безпеки, щодо дотримання гігієнічних норм, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з питань безпеки та попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації зумовлених військовим станом і дотримуються їх.

Постійно проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності, заходи щодо профілактики дитячого травматизму, години спілкування,  практичні заняття щодо відпрацювання з дітьми практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим та потерпілим, хвилинки безпеки, інформаційні хвилинки, рольові ігри, перегляди фільмів, відео, презентацій, Єдиний день безпеки життєдіяльності перед початком кожних канікул. Проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

У ліцеї   в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директорові. У школі розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота і з вчителями та обслуговуючим персоналом.                                      

Причина виникнення травм з'ясовується, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного колективу  є формування здорового способу життя – має на меті навчити дітей цінувати власне здоров’я і дбати про нього, формувати такий світогляд учнів, що створить у школярів потребу ведення здорового способу життя та робота з попередження дитячого травматизму.

Система роботи включає в себе організацію шкільного режиму: дотримання у школі гігієнічних норм щодо освітлення, температури повітря, шкільного обладнання, раціонального харчування, загартування; профілактичне медичне обстеження, пропаганду здорового способу життя і включення учнів у різні види спортивно-фізкультурної діяльності.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та здійснення контролю за організацією роботи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму адміністрацією школи та педагогічним колективом проводиться цілеспрямована робота. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

У межах профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму у 2022/2023 навчальному  році у Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка  проводилися відповідні заходи: викладався предмет «Основи здоров’я», постійно проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності,  проводилися медичні огляди учнів,  профілактичні бесіди, лекції, практичні заняття, рольові ігри, перегляди фільмів, відео, презентацій та інші заходи, спрямовані на недопущення випадків травмування учнів та на пропаганду здорового способу життя:

Хвилинки безпеки: « Як надати першу допомогу при травмах», «Абетка здоров’я», « Безпечне харчування», «Будь безпечний на відпочинку», «ТБ під час освітнього процесу», «Дотримання маскового режиму», «Хвороби брудних рук».

Заходи по збереженню життя та здоров’я: вступний інструктаж, бесіди з ТБ щодо запобіганню поширенню COVID- 19, виготовлення інформаційних стендів про COVID -19, проведення заходів з попередження дорожньо-транспортного травматизму («Місячник «Увага! Діти на дорозі!» (вересень),

05.09.-09.09.22 – Тиждень  знань правил дорожнього руху  і  попередження  дитячого  травматизму  «Вивчаємо, знаємо, виконуємо!», єдиний урок «Безпека дорожнього руху», презентація тематичної літератури «Дорожня грамота», моніторинг обізнаності учнів з ПДР (тести, анкетування), бесіда «Чи знаєш ти обов’язки та права пішоходів», перегляд  відеоматеріалів з  правил безпеки дорожнього руху, «ТБ. Дотримання правил пожежної безпеки»

Хвилинки безпеки: «Убезпеч своє життя». «Про безпеку пам’ятай». «Безпечне навчання та відпочинок», «Подорож у світ безпеки», « Безпечне харчування».

Інформаційні хвилинки: «Будь обережним на вулиці і вдома». «Обережно! Небезпека!», «Що означає безпека». «Як зберегти своє життя та здоров’я»

Хвилинки здоров’я: «Рух – це життя», «Гігієна організму», «Безпечне харчування» 

Заходи щодо профілактики дитячого травматизму: правила безпеки під час користування спортивними тренажерами, години спілкування «Кодекс безпечного освітнього середовища для учнів», безпечна поведінка в кабінетах та майстернях.

На період запровадження воєнного стану в Україні (Указ Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») в закладі освіти особлива увага зверталася на безпеку дітей в умовах воєнного стану, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (онлайн зустрічі, хвилинки спілкування) про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Також  розповсюджується корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предмети»; ДСНС України «Мінна безпека», нагадування для батьків та учнів «Безпека в умовах воєнного стану. Повітряна тривога», «Як підліткам самостійно убезпечити себе під час воєнних дій», «ТБ. Загальні правила безпеки в умовах воєнного стану. Вибухонебезпечні знахідки» (12.09-16.09.2022 – Тиждень знань з безпеки життєдіяльності під час воєнного стану); правові хвилинки для батьків «Основні міжнародно-правові акти, що є основою для захисту дітей у ситуаціях збройного конфлікту»

На постійному контролі питання забезпечення техніки безпеки та охорони праці в закладі. Класні керівники проводять своєчасну роботу щодо попередження травматизму. Обов’язковим є проведення інструктажів та  бесід з учнями під час освітнього процесу щодо правил з техніки безпеки, охорони життєдіяльності учнів під час воєнного стану,  проведення Єдиного дня безпеки життєдіяльності перед початком канікул, на якому висвітлюються питання про правила поведінки дітей під час  відпочинку. Здійснюється відпрацювання з дітьми практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим та потерпілим.

У приміщенні ліцею та на спортивному майданчику організовано чергування вчителів та учнів, яке здійснюється за графіком. Питання чергування вчителів заслуховуються на міні-нарадах.   

Класні керівники постійно проводять з учнями години спілкування за тематикою: «Правила поведінки в громадському транспорті», «Безпечна поведінка на дорозі при ожеледиці», «Правила поведінки на зимових водоймах». Активно проходив обмін інформацією «Небезпека з Інтернету».  Були  перегляди відеороликів «Небезпека нікотину для організму дитини», «Інфекційні хвороби».

          Велику увагу класні керівники, вчителі, соціально-психологічна служба ліцею приділяють попередженню булінгу в учнівському середовищі:

проведено 03.10-07.10.22 –  Тиждень правових знань, профілактики бездоглядності й злочинних дій, насильства в сім’ї, протидії булінгу; заняття для здобувачів освіти 1-4 класів - «Повага до себе та інших людей», 2-7 класів -«Запобігання насильству серед дітей.  Правила безпечної поведінки», інтерактивне заняття для  5-6 класів - «Стоп булінг», 8-11 класів -  «Запобігання насильству над дітьми»,  5-11 класів - «Протидія булінгу в дитячому середовищі», цикл тренінгів для учнів 10 класу - «Протидія булінгу в закладі освіти та дитячому середовищі»; анкетування учнів 8-11 класів «Стоп насильству»; організація тренінги та підготовлено презентаційні матеріали: «Для чого потрібна конкуренція в групі?» - 8-9 кл., «Як будувати стосунки з однолітками» - 6 кл., «Правила безпеки в Інтернеті» - 7 кл.,  «Маніпуляції та захист від них» - 10-11 кл.,  «Як адаптуватися до нових умов (незнайомої ситуації)? - 5 кл.; круглий стіл-засідання Ради УО «Лідер» «Принципи безпечного освітнього середовища»та  практикум-засідання «Конфлікт і взаємодія», тренінг-засідання «Ми проти насильства»;  створено  скриньку та оприлюднення телефони довіри.

03.10-07.10.22 – Тиждень правових знань, профілактики бездоглядності й злочинних дій, насильства в сім’ї, протидії булінгу – організовано перегляди та обговорення тематичних відеосюжетів всіма учасниками освітнього процесу щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу;

заходи Міжнародної акції «16 днів проти насильства» «Від миру вдома до миру в усьому світі»; 30.01-03.02.23 – Тиждень «Людина – найвища цінність»: круглі столи «Світ без насильства», «Як недопустити булінгу в учнівському середовищі»; 13.03-17.03.23 - Тиждень морального виховання «Як попередити булінг»; 20.03-24.03.23 Тиждень поваги та гідності;

тренінги для батьків «СТОП! Булінг!», «Все залишає свій слід, а особливо насильство…», «Разом проти булінгу», «Як протидіяти булінгу».

Здійснювався соціально-психологічний супровід  учнів 10 класу за програмою  формування стійкості до стресу у школярів «Безпечний простір» з питань: встановлення контакту, вивчення потреб,  навчання керування реакціями,   навички вирішення конкретних проблем,  посилення ролі позитивних активностей,  навчання позитивного мислення,  відновлення соціальних контактів.

В питаннях правового виховання, формування правосвідомості та правової культури співпрацюємо та проводимо зустрічі з інспекторами відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області; з інспекторами служби пожежної безпеки Чернігівської області,  працівниками патрульної поліції, ювенальною превенцією, представники якої навчають шкільну громаду протидіяти насиллю, дотримуватись правил та законодавства, вміти поводитись в соціумі.

Проаналізувавши стан  виховної роботи в 2022-2023 навчальному році, слід зазначити, що класні колективи 1-х-11-х класів під керівництвом  класних керівників, за участі учнівського об’єднання «Лідер» та при активній підтримці батьків активно долучаються до проведення класних, позакласних та позашкільних заходів різного спрямування. Із задоволенням діти готуються до проведення різних виховних заходів. Особливий інтерес викликає підготовка та участь у благодійних акціях милосердя, флеш-мобах, днях учнівського самоврядування, вечорах, святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості.

Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників. Медичне обслуговування в закладі

Період навчання дітей у школі є чи не найважливішим для здоров’я людини, адже він збігається у часі з формуванням основних систем організму. Тому збереження здоров’я дитини та ïї фізичний розвиток є пріоритетним  в нашому закладі. У школі є  медичний кабінет та засоби першої медичної допомоги. Медичне обслуговування в закладі проводить сестра медична Ніколенко В.В., діяльність якої складається з таких напрямків роботи:

-         Здійснення заходів охорони здоровя учнів та працівників закладу освіти;

-       Медико-педагогічний контроль (навантаження, розподіл учнів на групи);

-       Дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі освіти.

-       Проведення санітарно-просвітницької роботи, щодо здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм, особистого життя та праці.

Кожного дня ведеться амбулаторний прийом дітей з різними скаргами, надається медична долікарська допомога при різних видах травм.

-       Здійснюється виклик бригади екстренної медичної допомоги учням, які перебувають у невідкладних станах, про що інформуються батьків або  інші законні представники дитини.

-           Здійснюється ізоляція учнів, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної інфекціі та підвищеної температури тіла, про що інформуються батьки або інші законні представники дитини.

-           Фіксуються діти, у яких було виявлене інфекційне захворювання та ведеться облік спостереження за контактними учнями, проводиться реєстрація випадків в журнал «Обліку інфекційних захворювань» N60/0, та журнал «Спостереження за контактними».

-           Протягом навчального року та після кожних канікул був проведений обовязковий огляд дітей на педикульоз. Виявлені випадки фіксуються в журналі «Обліку педикульозних, ïx обробка та спостереження за ними» N287/0, «Спостереження за контактними по педикульозу» та «Журналі інфекційних захворювань», з подальшим поданням термінового повідомлення у «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» м. Чернігова.

-           Своєчасно попереджається та контролюється проходження періодичних медичних оглядів та бактеріологічних обстежень працівників школи. Медичне обслуговування працівників школи здійснюється на базі Чернігівської центральної районної поліклініки. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Кухарі проходить медогляд 2 рази на рік.  Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у медсестри школи. Ведеться журнал реєстрації особистих медичних книжок працівників.

-           Здійснюється контроль за своєчасним проходженням щорічних профілактичних медичних оглядів та щеплень учнів,  а також  наявність довідок форма  №086-1/o, та карт профілактичних щеплень формаN063/0. У звязку з прийняттям нової медичної реформи щеплення та профілактичні огляди у шкільних закладах не проводяться. Уci медичні огляди та профілактичні щеплення учні проходять у лікаря, з яким заключена декларація. Діти, які перебувають на диспансерному нагляді, проходять медичні огляди за направленням свого лікаря.

-  Проводиться медико-педагогічний контроль з фізичного виховання

учнів. Відповідно до результатів медичного огляду здобувачів освіти, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі. У кожному класі оформлені листи здоров’я, які знаходяться в журналі обліку навчальних занять. Усього у школі  було 397 учнів (станом на 05.09.2022, із них 73 за кордоном, на кінець року – 404). Віднесені до основної групи 141учень ( 43,5 %), до підготовчої –152 учні (47%), до спеціальної медичної групи – 27 учнів (8,3%), звільпених учні (1,2%). Своєчасно робляться зміни в листах здоров’я фізичних груп учнів за наявністю медичної довідки.

Згідно із  санітарним регламентом, затвердженим наказом МОЗ України від 25.09.2020p. N2205 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1984 від 20.09.2021, № 1371 від 01.08.2022), в закладі здійснюються заходи для безпечної організації освітнього процесу учнів.

Кожного дня в приміщенні закладу та навчальних кабінетах проводиться вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України, здійснюсться провітрювання приміщень після кожної перерви i в кінці навчального дня. Ведуться чек-листи в санітарних вузлах i приміщеннях загального користування. Контролюється місце зберігання технічного інвентарю у спеціально відведених місцях та наявність маркування.

У кожному навчальному кабінеті знаходяться промарковані меблі (робочий стіл учня та стілець). Меблі, які пошкоджені та зношені своєчасно замінюються.

У закладі ведеться санітарно-просвітницька робота.

 Санітарно-гігієнічні навчання проводилися за темами: «Про затвердження санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»             технічних працівників та працівників харчоблоку, «Послідовність надягання та знімання засобів індивідуального захисту», «Правила особистої гігієни», « Профілактика спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь», «Дезінфекція та дезінсекція».

Організація  харчування

        Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов для підтримки здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, дбає про забезпечення умов для повноцінного і правильного,  збалансованого і смачного харчування, а також формує в учнів стійкі навички здорового харчування.

    Адміністрація закладу завжди приділяла і приділяє велику увагу питанню харчування учнів.

    Організація харчування в нашій школі здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Дієтична сестра закладу, Ніколенко В.В., розробляє примірне чотиритижневе сезонне меню для організації чотириразового харчування учнів 1 – 11 класів на зимовий та весняний період. Меню складається з урахуванням страв, запропонованих МОЗ та «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» від Є.В. Клопотенка. При складанні меню враховуються смакові уподобання учнів та технологічні можливості закладу. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» в шкільному меню відсутні кондитерські вироби, сосиски та ковбаси, кавові напої, зменшена кількість солі, цукру, борошняних виробів, хліба, картоплі, зменшена кількість соків; збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

На інформаційному стенді постійно вивішується щоденне меню. Батьки учнів активно цікавляться нововведеннями у шкільному харчуванні і, що дуже приємно, передають слова вдячності шкільним кухарям та  просять рецепти певних страв. Класними керівниками та шкільною медсестрою систематично проводиться робота з учнями по вихованню культури харчування і відповідальності за своє здоров'я.

Важливим інструментом для контролю безпеки харчування в навчальному закладі є розробка та впровадження системи контролю над якістю продуктів харчування. Починаючи з 2021-2022 навчального року, у  закладі  впроваджується система НАССР, головним завданням якої є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви учням навчального закладу

          У закладі належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні.

У шкільній їдальні, яка  розрахована на 104 посадкових  місця, виконуються всі санітарно-епідеміологічні вимоги до організації харчування дітей. Перед входом в приміщення їдальні для миття рук організовано спеціальне місце, обладнане рукомийниками з рідким милом, сушарками та засобами дезінфекції рук.

На харчоблоці є виробничі приміщення – гарячий цех, м’ясо-рибний та овочевий цехи, кімната для миття посуду, складські приміщення. Для зберігання м’ясомолочної продукції є холодильники та морозильна камера.  Холодильне та технологічне обладнання у робочому стані. За кошти БФ «ЮНІСЕФ» було придбано холодильник «SAMSUNG» для зберігання м’яса, овочерізку, міксер та інші кухонні приладдя. Ще слід придбати для потреб кухні пароконвектор, щоб готувати їжу за меню Євгена Клопотенка, але це дорога річ, на яку в громаді немає грошей.

Санітарний стан харчоблоку  постійно  контролюється  медсестрою навчального закладу. Кухонний інвентар та посуд  промарковані, у достатній кількості.

Продукти харчування зберігаються та використовуються згідно з санітарними нормами. На початок 2023 року укладено договори та здійснено закупки усіх необхідних продуктів для збалансованого та корисного харчування учнів відповідно до нового меню.

          Ведеться медичний контроль за якістю харчування. Проби готової  продукції  згідно з меню зберігаються в окремому холодильнику протягом 48 годин. Щомісячно проводиться аналіз виконання норм харчуванняДієтичне харчування здійснювалося згідно з призначеннями та рекомендаціями лікарів.

Медичний огляд працівники  харчоблоку  проходять  двічі  на рік. Медсестра щоденно  оглядає  працівників  харчоблоку  на  наявність інфекційних  та гнійничкових  захворювань з  відповідним  записом  у  журналі.

           У 2022-2023 навчальному році Держспоживслужбою Чернігівської області проводилася експертиза готових  блюд, які були в меню на день перевірки, зроблено змиви із посуду, столів, одягу працівників кухні, інвентаря в шкільній їдальні, питної води. Приписів щодо перевірки не було, усі результати аналізів відповідають нормам.

10.УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи школи, планом внутрішкільного контролю, освітньою програмою, перспективним, робочим навчальним планами, стратегією розвитку закладу, календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи. Повністю реалізовано проведення педагогічних рад.

У навчальному закладі в наявності є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. Школа підключена до мережі Інтернет (у тому числі із застосуванням Wi-Fi), що  дає можливості оперативно користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, знайомитися з новими документами, інформацією на сайті відділу освіти,  інших закладів освіти.

Новими документами, якими керуюся в управлінській діяльності, є листи Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 №1/3278-22 “Про режим управління” та від 07.03.2022 №1/3378-22 “Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану”, Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»  від 15.03.2022 №2136-ІХ.   Відповідно до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” одним із заходів правового режиму воєнного стану було використання у ІІ семестрі потужностей та трудових ресурсів закладу, зміна режиму роботи, умов праці відповідно до законодавства про працю.

Директором закладу постійно проводилися консультації та спільно розглядалися питання зі структурними підрозділами закладу: Радою школи, батьківським комітетом, профоргом школи.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

У своїй роботі з працівниками школи  дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників школи бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.

11. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, РОЗВИТОК МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

          Фінансово-господарська діяльність школи в 2022 - 2023 навчальному році була спрямована на створення належних умов для забезпечення освітнього процесу. . Незважаючи на складність усієї ситуації в 2022-2023 н.р., весь колектив школи продовжує приділяти увагу естетичному оформленню навчального закладу. Подвір'я школи завжди прибране, доглянутебордюри побілені, активно проводиться робота з озеленення. На клумбах щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають працівники школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі, скошується трава на газонах, стадіоні, території школи.  Обслуговуючим персоналом проводиться  винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

Кожен день проводиться вологе прибирання приміщень школи. Санвузли, медпункт, їдальня прибираються з використанням розчинів хлормісепту, які готуються на місце використання згідно з регламентом приготування розчинів. Охорона школи здійснюється цілодобово, восени встановлений відео нагляд по периметру школи.

Підтримка життєдіяльності закладу протягом 2022/2023 навчального року здійснювалася за рахунок бюджетних коштів та освітньої субвенції (оплата комунальних послуг, заробітна плата працівників, організація гарячого харчування учнів, поточні ремонтні роботи закладу, придбання матеріалів).

У повному обсязі забезпечувалася заробітна плата працівників закладу, виплата оздоровчих та винагороди згідно ст. 57 ЗУ «Про освіту». Фінансування потреб школи проводиться засновником – сільським головою Киїнської сільської ради Головачем А.С.

Детальний звіт про фінансово-господарську діяльність навчального закладу розміщується на сайті засновника.

Протягом 2022-2023 навчального року для покращення матеріально-технічного забезпечення, зовнішнього та внутрішнього оформлення закладу освіти: було здійснено капітальний ремонт укриття завдяки коштам Міжнародної організації ЮНІСЕФ працівниками ТОВ "Моноліт-Центр" (директор  Літовченко І.О.). У межах виконання робіт по об'єкту: "Захисна споруда цивільного захисту» покладено плитку на підлогу, по-новому поштукатурено та пофарбовано стіни, на яких зроблено декоративне оздоблення з художньою складовою, підправлено комунікації, оновлено електричну розводку, встановлено нові сучасні світильники, замінено  вентиляційну систему,  на першому поверсі відремонтовано туалет для дітей з ОПП, на ганку встановили пандус, а на  вікна – бронювальну плівку.

Міжнародна організація Unicef подарувала Інтерактивну панель 65’’ В-Pro YC 650-JX для учнів початкової школи на суму 3000$ доларів (27.12.2022 р.).

Unicef  гуманітарна допомога на суму 5559.75 грн (20.12.2022р.) з наліпками  «Спільно до навчання», «Спільно до безпеки», набори психологічної літератури, канцелярії для раннього розвитку дітей, невеличка базова аптечка базової допомоги.

У червні 2023 року цією ж організацією було завезено меблі для облаштування відремонтованого укриття, на 70000 грн закуплено холодильник, овочерізку, блендер, міксер, ножі, кухонний інвентар для їдальні школи.

Чернігівська обласна організація «Відродження нації» (керівник Кононенко Ніна Василівна) надала матеріали для укладання плитки в підвальному приміщенні (вхід зі сторони кабінету трудового навчання) на суму 129 362 грн., проведено тренінги, семінари для учнів, учителів, працівників ліцею та батьків здобувачів освіти на психологічні теми психологом Хатнюк Наталією Вікторівною, соціальним працівником Онощенко Діаною Олексіївною.

Італійський фонд «Fondasione Terra Des Holmes ItaliaONLUS» (керівник Таїсія Кушніренко) через інженера проєктів Віталія Дяченка оздобили вікна школи відкосами, обіцяють ще за одним проєктом утеплити арку, поставити броньовані двері в підвальне приміщення, у вересні для учнів школи будуть проведені активності «Story telling», «Art therapy».

Завдяки фонду «Партнерство за сильну Україну» через організацію ACTED встановлено пластикові вікна та зовнішні двері.

Представниками Міжнародного благодійного фонду «SaVed» відремонтовано в підвалі кімнату, в якій облаштували Цифровий центр, частину коридору, побудувано 3 туалети, встановлено рукомийник. У Цифровий центр закупили  меблі (столи- планшети(50 шт.), стільці складні (100 шт.), шафи, вішалку, шафу-сейф, ноутбуки, художню літературу для різних вікових категорій, пуфи. Принтер від SaVed (у секретаря) БФП. На другому поверсі йде капітальний ремонт внутрішніх дитячих туалетів, які були пошкоджені під час обстрілів російськими військами. До 01 вересня об’єкт буде готовий.

Громадська організація «Дитячий фонд Чернігівщини» (керівник Хуторенко Валентина Іванівна) вставили металопластикове вікно в кімнату психологічного розвантаження на суму 13834 грн. (21.10.2022 р.), капітальний ремонт якої зроблено завдяки Чернігівському клубу Soroptimist International (керівник Світлана Комишна), а також придбані меблі, дидактичний матеріал, методична література, телевізор.

ГО «Дитячий фонд Чернігівщини» (керівник Хуторенко Валентина Іванівна ) 31.01.2023 р. передали від волонтерів Італії бензиновий генератор PGG- 3200 Xs для освітлення підвального приміщення, а в червні для кабінету англійської мови – 20 тисяч грн на матеріал для ремонту стелі.

Представництво міжнародного благодійного фонду «Паріматч Фаундейшн» 22 вересня 2022 р. передало спортивного інвентарю: м’ячів баскетбольних, волейбольних, футбольних, сітку волейбольну, скакалку, координаційні сходи, фішки, насос, набори бадмінтону, волани, фрізбі, помпони, м’ячі для регбі, гандбольні, коробка на суму 10 899 грн.

Чернігівська обласна організація товариства Червоного хреста (керівник Силенок Наталія Василівна, 21.10.2022 р.) передала для бомбосховища продуктові (498 шт.) та гігієнічні рюкзаки (180 шт.).

Компанія «Rockwool» допомогла утеплити горище приміщення ліцею мінватою та подарувала потужний генератор.

БО «БФ «Восток –СОС»    ( виконавча директорка Красільникова Юлія Костянтинівна)  придбали пуфи, стільці, конференц-столики, проєктор, термопот для поліпшення перебування учнів під час тривоги в укриттях.

У межах гуманітарної допомоги Європейського Союзу через Фонд Фінська церковна допомога благодійник Нестеренко Олександр Вікторович (17.04.2023 р.) передав телевізор (кабінет історії), кронштейн похилий, кабель, подовжувач на котушці, мережевий подовжувач, кулер для води (медпункт), лампа настільна світлодіодна LED, обігрівач інфрачервоний UFO, ліхтар інспекційний, ліхтар ручний, тепловентилятор (ресурсна кімната) на суму 41786грн., а також придбали для укриття  біотуалети- 5шт.+ набір рідини для біотуалету-5 шт.; бойлер 50 л 1 шт. на суму 4284 грн.( 20 січня 2023 р.).

           За сприяння  управління освіти Чернігівської області (20.02.2023р. ) отримано для укриття: стілець пластиковий зі спинкою на металевих ніжках (коричневий) - 49шт.; стілець дерев'яний зі спинкою на металевих ніжках - 32 шт.

Центр Самодопомоги, вхаємодопомоги, розвитку села Шестовиця передали для кабінету «Кулінарія»  через організацію Національна рада жінок України (керівник Порохняк Людмила Андріївна: шафу жарочну, міксер, піч конвекційну, блендер, стіл, мийку нержавійку, тумбу під мийку, кухонні прихватки, а також  до Різдва підготували кожному ліцеїсту маленький подаруночок, організували онлайн курси навчання англійської мови 5-ти груп по 5 учнів старших класів та подарували в кабінет англійської мови принтер ( Epson L121A4 (5.225.00 грн., 23.03.2023 р.)

Благодійна організація  «Благодійний фонд «Фонд регіонального розвитку «Семаргл» в березні передали для ліцею таку гуманітарну допомогу: кип'ятильник, електроплитку (2 комф.), індивідуальний фільтр-глечик для води «Роса» (4 л), 5 масляних обігрівачів, кастрюлі (5 шт.) , павербанки, спальні мішки (5 шт.), електичні зігріваючі простирадла (6 шт.), розкладачка доросла (13 шт.), ліхтар ручний лед-1.

Спонсорська допомога батьків, адміністрації ліцею, вчителів та працівників школи (32734 грн.):

- Дизельне паливо, масло для генератора 5140грн.(Організація Кушка Дмитро Іванович     100 л.)

- Сітка огороджувальна та кріплення (трос+ гачки) у спортивний зал на суму 10.087.84 грн.

- Директор пилорами Асауленко Ірина пожертвувала дерев'яні бруски для виготовлення лавок. За кошти батьків придбали болти, шайби, лак, гайки, деревозахист WTRA, шпаклівка, емаль, шліфшкурка в лютому- березні на суму 2420.40 грн.

- Для підключеннчя генератора придбано провід ШВВП , автовимикач, розетка, кабель-канал, перемикач навантаження на суму 1338.33грн.

- Комплект стендів «Захист України»   8790 грн.(21.06.2023р.)

- Закуплено будівельних матеріалів, фарби, інвентаря для ремонту стін біля сходів в укриття (цементно-піщана суміш,шпаклівка гіпсова старт та фініш, фарба, емаль, пензлі, макловиця) на суму 4959грн.

- Ремонт стелі, стін батьками 8-А класу (кл.керівник Здор О.М.).

- Мітли для прибирання подвір'я 500 грн.

- Двірне полотно + ручка в ресурсну кімнату для дітей з ООП 1810 грн.(06.02.2023 р.), двері 2 шт.та комплекти кріплення до них, замок на суму 5500 грн.(09.02.2023р.) для початкових класів (1-ого та 2-А).

- Відремонтовано два музичних інструменти (піаніно) 2200грн.(27.03.2023р.)

- Індивідуальний перев'язувальний пакет кровоспинний стерильний з однією подушкою (6 штук) на суму 1155грн.

-поміняно вивіску закладу у зв’язку з перейменуванням (1250грн.)

За кошти Киїнської сільської ради відремонтовано дах над санвузлами на другому поверсі та відливи, а також систему водяного опалення листопад 2022-січень 2023, придбана офісна техніка: випрамляч світла - 8 шт., 8шт. комп'ютерів для кабінету інформатики, усі необхідні санітарні засоби для підтримки належного санітарного стану в приміщенні закладу, миття та дезінфекції вікон, підлоги, чишення санвузлів, інвентар для прибирання (щітки, віники, швабри), пакети для сміття, рукавички і т.д. на суму 34.211.93 грн. в березні 2023 року; 29.11.2022р. фарбу для ремонту приміщення ліцею, відра , кисті, шпателі, замки, шурупи, дюбелі, електроди, лампи, вимикачі, розетки на суму 26.361.98грн., медикаменти для шкільного медичного кабінету; 100 світильників та освітлювального обладнання – лед-лампи для освітлення класних кімнат та приміщення ліцею.

Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, авансу.

Слід   зазначити,   що завдяки спонсорській допомозі благодійних організацій, проєктам сільської ради та ліцею, поданих до цих організацій, зроблена грандіозна робота по відновленню закладу до нового навчального року. Усі намічені поточні ремонтні роботи на 2022-2023 навчальний рік були виконані.

  Основними  завданнями розвитку закладу на 2023– 2024 роки вбачaємо:

 1.  Формування безпечного освітнього простору навчального закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення її доступності (відповідно до безпекової ситуації).

2.  Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному рівнях освіти відповідно до державних стандартів.

 3. Формування цінностей і компетенцій необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини –  творця свого майбутнього.

4. Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.

5. Створення якісних умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне навчання).

6. Розвиток творчої ініціативи, академічної свободи та доброчесності педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг, підвищення відповідальності за результати своєї праці.

7. Посилення ролі національно-патріотичного виховання в організації виховної роботи.

8. Розвиток матеріально-технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно до  фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).

 9. Залучення батьків здобувачів освіти до участі в діяльності закладу.

10. Організація різнорівневої взаємодії та  співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі та  протистоянні  російській агресії.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на його території. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого ліцею.

Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую всім за плідну роботу у 2022-2023 навчальному році.

Директор закладу                                                           Ніна ШОЛОХ

Comments:
Only authorized users can leave comments.